Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад
9080 Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад


Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Доломітове борошно стала одним з популярних натуральних добрив, які дачники використовують у себе на ділянці. Вона застосовується в якості раскислителя грунту, збагачує її мікроелементами, полегшує боротьбу з бур’янами і деякими видами комах.

Читайте также: Рецепт Рулет с абрикосами

Опис добрива

Добриво доломітове борошно – це порошкоподібна підгодівля, яка проводиться з доломіту – кристалічного карбонатногомінералу, що має білу, буру або сірувате забарвлення. Іноді підгодівля отримує рудуватий або коричневий відтінок. Доломітовий раскислитель готують шляхом дроблення на фракції, отримуючи в результаті дрібний пісок, більше схожий на борошно.

Розмел набув поширення завдяки своїй невисокій вартості і м’якій дії на землю. Для порівняння: гашене вапно, збагачена кальцієм, не дає культурам швидко адаптуватися до умов, оскільки різко змінює склад грунту, а при застосуванні золи для зниження кислотності часто бувають проблеми з підбором дозування.

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Властивості доломітового борошна

Досвідчені садівники давно знають, для чого потрібна доломітове борошно, використовують її не тільки як добриво, але і як засіб для знищення паразитів і для боротьби з хворобами плодових культур. Найчастіше підгодівля вноситься в кислі грунти, які вважаються малопридатними для обробітку. Подрібнений доломіт корисний на підготовчому етапі, так як дозволяє не просто поліпшити зростання рослин, а й збагатити грунт іншими добривами (в кислому землі вони погано засвоюються).

До складу доломітового борошна входять два головні компоненти – кальцій і маній. Перший забезпечує прискорене утворення кореневої системи культур, а другий позитивно впливає на процеси фотосинтезу.

Добриво корисно для овочів (буряк, картопля, морква, цибуля), трав’янистих рослин (льону, гречки, конюшини), плодових чагарників і дерев (слива, вишня).

Хороший результат можливо отримати як при внесенні на грядки по всій ділянці , так і при збагаченні грунту в парниках, теплицях і навіть домашніх квіткових го шках. Найчастіше порошок доломітового породи висипають в землю, бідну магнієм, піщані і супіщані грунти.

Ефект від внесення доломітового борошна

Розкислювач цього виду використовується для:

 • забезпечення належного харчування кореневої системи посаджених культур,
 • поліпшення характеристик грунту на фізичному, хімічному та біологічному рівні,
 • насичення рослин корисними речовинами в період внесення інших мінеральних добрив,
 • прискорення обмінних процесів, що відбуваються під час фотосинтезу,
 • підвищення ймовірності збереження продукції, поліпшення її смакових властивостей,
 • формування міцної і об’ємної коренево системи,
 • боротьби зназемними комахами.

Однак не слід починати внесення доломітового борошна відразу після того, як городник дізнався про всі її корисні властивості. Хоч добриво і є натуральним і начебто не може нашкодити ділянці, все-таки буде потрібно провести деякі підготовчі дії.

По темi:  Добриво сульфат амонію – застосування

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Визначення складу грунту

Перше, що повинен зробити садівник, який вирішив застосовувати розмелювання доломіту, – з’ясувати, яка кислотність грунту. Така процедура дозволить уникнути зайвого внесення порошку, здатного в великих кількостях нашкодити рослинам.

При визначенні кислотності спираються на шкалу від 0 до 14. Відповідно грунту ділять на 3 види за рівнем pH:

 • слабка – від 7 +,
 • нейтральна – рівно 7,
 • кисла нижче 7.

Також важливий і механічний склад грунту, який компонент в ньому переважає (глина, пісок, гумус).

При визначенні кислотності грунту використовують спеціальні pH-тестери , які можна придбати в магазині садівництва. Також з’ясувати кисла чи ні земля на ділянці можна в домашніх умовах, вдавшись до застосування підручних засобів.

Способи визначення pH:

 1. За допомогою оцтової кислоти. Взяти на кінчику лопатки трохи землі, полити її столовим оцтом. Якщо почала з’являтися піна, то грунт некисла або нейтральна. Вбирання рідини в землю свідчить про підвищену кислотність.
 2. З використанням натурального соку винограду . Наберіть його в ємність, опустіть туди трохи землі. Сік змінив відтінок, і з’явилися пухирці – грунт слабокислая або нейтральна.
 3. Огляд ділянки . Перед застосуванням доломітового борошна поспостерігайте, які бур’яни ростуть на вашому городі. Кислі грунти – місце для мокриці, подорожника, на малокислих розміщуються ромашка, кульбаби, мати-й-мачуха, на нейтральних – кропива, лобода.

Самі точні свідчення можна отримати при застосуванні спеціальних тестів.

Внесення доломітового борошна

Тільки після визначення кислотності грунту можна починати внесення доломітового борошна. При підборі дозування орієнтуються на рН, механічний склад, місце використання і чи буде здійснюватися змішування з іншими мінеральними добавками.

Отже, скільки потрібно доломітового борошна на сотку:

 • якщо показник рН виявляється менше рівня в 4,5 одиниць, то грунт відносяться до кислого. При застосуванні доломітового порошку орієнтуються на пропорцію 50 кг на 1 сотку,
 • рівень рН в межах 4,5-5,2 свідчить про наявність среднекіслих грунту, тому кількість борошна зменшують – 45 кг на 1 сотку,
 • показник рН в 5,2-5,7 – це ознака слабокислою грунту, яка потребує внесення раскислителя в обсязі 35-40 кг на 1 сотку.

Поправки в дозування вносяться з урахуванням структури грунту. Якщо вона суглинна або глиноземний, то кількість доломітового розуміли збільшують на 10-15%, на легких ґрунтах, навпаки, обсяг порошку зменшують в півтора рази.

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Перш ніж купувати добриво не забудьте розрахувати, скільки всього його потрібно на всю ділянку. Виробники доломітового борошна пропонують різну фасовку і поставляють підгодівлю в мішках, пакетах або насипом. Так, наприклад, для ділянки розміром 6 соток буде потрібно близько 300 кг продукту.

Ціни на порошок доломіту більш ніж демократичні, а з огляду на, що внесення потрібно проводити раз в 4 роки, можна забезпечити себе хорошим урожаєм без багатотисячних вкладень.

По темi:  Бадилля рослин як добриво – як застосовувати на грунті, користь і властивості

Хороші результати дають також і комбіновані склади. Припустимо з’єднувати доломітове борошно з компостом, борною кислотою, мідним купоросом. Оскільки доломіт нормалізує кислотну середу, то сприяє розмноженню черв’яків, які в свою чергу прискорюють процес переробки органічних речовин в гумусі.

Які терміни застосування добрива

Дяченків крім дозування підгодівлі цікавить і коли вносити доломітове борошно. В окремих випадках доречно проведення вапнування доломітовим розкислювачем в весняний період, одночасно з посадкою рослин. Але найчастіше практикується використання цього добрива в осінні місяці – в період з серпня по жовтень.

Бажано розсипати порошок по ділянці відразу після збирання врожаю, це допоможе грунті підготуватися взимку до нового сезону і не зашкодить культурам.

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Доломіт або вапно – «за» і «проти»

З метою зміни складу грунту деякі городники використовують гашене вапно, доломітове борошно вважається в порівнянні з нею більш дорогим товаром. Також (Ca (OH)) відома у садівників як «пушонка». Але чи дійсно залишаються у виграші люди, які застосовують у себе на ділянці вапно?

Тут потрібно в першу чергу згадати про характеристики того чи іншого добрива. У вапняковій борошні кальцій присутній у вигляді гідроксиду, тому робить більш сильний вплив на ґрунт. У розмелі доломіту Ca представлений як карбонат, змінює кислотність грунту м’якше.

Таким чином, при внесенні вапна на ділянку результат буде видно швидше, так як речовина діє активніше. Однак не можна не згадати і про зворотній бік такого переваги. Велика доза гідроксиду, починаюча різко міняти склад грунту, перешкоджає отриманню рослинами необхідних мікроелементів для росту. Зокрема, мова йде про азоті і фосфорі.

З цих причин після внесення вапна повинен пройти проміжок часу, а землі потрібно дати «відпочити». Доломітовий же порошок допускається вносити в будь-який час року, хоч восени, хоч навесні. Що краще, доломітове борошно або вапно, садівник вже вирішує сам, виходячи їх корисних властивостей кожного добрива і негативних наслідків, які може спричинити їх застосування.

Доломітове борошно застосування, норми внесення, склад

Поради щодо внесення підгодівлі

Є кілька секретів, як використовувати доломітове борошно в городі, а дачники вже давно зясували, які рослини найбільш сприйнятливі до цього удобрення.

Що стосується культур, то доломіт буде корисний у наступних випадках:

 • при внесенні на грядки, де висаджені овочі, включаючи томати, перець, капусту, баклажани, картопля,
 • для активізації зростання салатів, зелені, ячменю, бобових, огірків,
 • для поліпшення урожаю озимих (часнику, цибулі),
 • при вирощуванні кісточкових дерев.

Доломітове борошно для картоплі вноситься тільки тоді, як зясовується, що на ділянці кисла або среднекіслих грунт. Добриво застосовується для зниження зараження бульб паршею і дефіциту крохмалю в картоплинах, також дозволяє боротися з головним шкідником цієї культури – колорадським жуком. Порошок розсипають по полю, щоб він змішався з землею під час переорювання.

По темi:  Калімагнезія норми внесення добрива, склад підгодівлі

Вносять доломітове борошно під полуницю. Зазвичай готують добриво з декількох компонентів і використовують восени, щоб не нашкодити молодим рослинами при пересадці. Щоб зробити підгодівлю, беруть з розрахунку на 1 квадратний метр 2 столові ложки нітрофоски, які з’єднують з 1 склянкою золи і 2 склянками розуміли доломіту.

Плодові дерева (вишні і сливи) підгодовують раз в рік в осінній період, вносячи під кущ 1-2 кг порошку. Доломітове борошно для яблунь застосовується рідше – раз в 2-3 року, причому тільки в тому випадку, якщо грунт відрізняється високою кислотністю, при слабокислом грунті добриво потрібно раз в 5-7 років.

Чагарники збагачують кальцієм за тією ж схемою. Вносять добриво восени з розрахунку 0,5-1 кг під одну рослину, розсипають порошок, орієнтуючись на розташування кромки пристовбурного кола.

Якщо вирішено використовувати доломітове борошно на ділянці, то важливо розподіляти її рівномірно по поверхні землі, причому трохи зарихляя, заглиблюючись на 10-15 см.

Перемішування дозволить мінералу діяти відразу ж, змінюючи кислотність на ділянці. Якщо розпушування або перекопування не були здійснені, то ефект від внесення калійного добрива почне проявлятися лише на майбутній рік, коли речовина потрапить глибше в грунт разом з опадами і талим снігом.

Як не допустити загибелі рослин

Надлишок мінералу здатний викликати неприємні наслідки для зростання культур, а власника ділянки залишити без великої частки врожаю. Щоб цього не сталося, потрібно знати деякі особливості доломітового борошна, застосування її в садівництві. Отже, ось деякі правила щодо використання цієї натуральної підгодівлі:

 1. завжди перед раскислением потрібно проводити оцінку стану грунту, визначити, чи дійсно необхідно міняти рівень кислотності і вносити калиною-магнієві добрива. Якщо зясовується, що рН перевищує позначку в 6 одиниць, то вапнування краще відкласти до тих часів, коли воно і справді буде необхідно,
 2. важливо правильно вибрати дозування, щоб не нашкодити рослинам, особливо молодим, які висаджуються в весняні місяці,
 3. завжди потрібно враховувати сумісність з іншими добривами, застосовуються вони в комплексі або один за одним.

Ось ще деякі основні правила:

 • не можна поєднувати доломітове борошно з аміачною селітрою, сечовиною, суперфосфатом. Не рекомендується змішувати доломіт також і з органічними добривами (гноєм). Якщо все ж дачник вирішив неодмінно використовувати борошно і гній, то порошок вносять ранньою осінню, а органіку вже пізніше, далі грунт піддають перекопке і розрівнювання.
 • при покупці доломітового борошна читайте інструкцію по застосуванню на упаковці,
 • бажано не використовувати це добриво для активізації зростання деяких культур, до них відносяться щавель, лохина, чагарники агрусу, журавлина.

Правильне використання доломітового борошна допоможе вам підвищити врожайність до 10-15%, причому підгодівля буде діяти поступово, показуючи свою ефективність протягом 2-3 років.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × четыре =

Сейчас читают:
Top