Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин
9094 Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин


Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Для отримання якісного і багатого врожаю все культурні рослини потребують постійного догляду, розпушуванні, поливі і добриві. Існує безліч різновидів добрив як хімічних, так і органічних, але не всі з них є доступними. Одним з видів органічних і доступних добрив є яєчна шкаралупа, яка містить в собі величезну кількість корисних елементів, але головним є кальцій.

Читайте также: Рецепт Лимонный чизкейк «Лето»

Опис яєчної шкаралупи, її склад

Кожна людина має в раціоні яйця, які використовуються не тільки за прямим призначенням, але і для різного виду випічок. В середньому за статистикою сім’я, що складається з трьох осіб, використовує до 1 тис. Яєць на рік (це можна отримати 10 кг потенційного добрива, якщо розрахунок виробляти з того, що середня вага однієї шкарлупки становить 10 грам). Обсяг, звичайно, невеликий, але з урахуванням того з якою метою і для чого вона використовується, можливо, цієї кількості буде достатньо.

Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Склад яєчної шкаралупи

Шкаралупа на 95 відсотків складається з карбонату кальцію в кристалічній формі, який добре засвоюється ґрунтом і всіма рослинами. Крім кальцію в складі яєчної шкаралупи, міститься безліч інших елементів, таких, як залізо, сірка, калій, марганець, магній, фосфор. А плівочки знаходяться всередині шкаралупи багаті органікою, з переважанням муцина і кератину.

Основні властивості яєчної шкаралупи

Завдяки великій кількості кальцію, що міститься в яєчної шкаралупі, в грунті відбуваються сприятливі процеси, що впливають на ріст і плодоношення рослин.

Функції кальцію

 1. Завдяки кальцію в грунті активізується життєдіяльність мікроорганізмів, які з органіки виділяють азот і прискорюють процес розкладання органічних компонентів.
 2. Кальцій впливає на кислотність грунту, знижуючи її до необхідного рівня, а також покращуючи структуру ґрунту.
 3. Сприяє кращому розчиненню всіх корисних речовин при наявності вологого середовища.
 4. Також завдяки карбонату кальцію підвищується імунітет рослин, який не тільки необхідний для боротьби з різноманітними захворюваннями, але потрібен і для легкої адаптації до інших умов зовнішнього середовища – це в першу чергу стосується розсади (в період її висаджування у відкритий грунт).
 5. Відбувається активізація бульбочкових бактерій в процесі розкислення грунту, які допомагають утримати азот в прикореневій зоні.
 6. І одним з головних властивостей кальцію є зміцнення судинних стінок, за якими відбувається рух корисних компонентів, необхідних для прискорення росту і розвитку кореневої системи.
По темi:  Добриво грунту бором: правила внесення, дозування, користь

Застосовуючи порошок з яєчних шкаралуп , підвищується рихлість грунту. Особливо це актуально на городах з глинистим грунтом. Необхідно це для надходження повітря до кореневої системи, так як на важких грунтах доступ його мінімальний.

Також при використанні шкаралупи відбувається збагачення землі корисними мінералами, що знаходяться в її складі.

Застосовувати шкаралупу можна не тільки в якості добрива, але як засіб для захисту від шкідливих комах, таких як капустянка, слимак і навіть кріт. Для позбавлення від слимаків використовується порошок з яєчної шкаралупи, а ось для медведок або кротів досить буде лише поламати шкаралупу на невеликі шматки, завдяки чому її гострі краї завадять подальшому поширенню шкідників.

Порошок з шкаралупи допомагає запобігти таким захворювання, як верхова гниль, чорна ніжка.

Навіть для кімнатних культур яєчна шкаралупа приносить користь і не тільки як добриво, але і в якості дренажу, при пересадці квітів в різні горщики.

Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Способи застосування яєчної шкаралупи

Яєчна шкаралупа використовується для різних цілей і різними способами, розглянемо деякі з них.

Яєчна шкаралупа для розсади

У наш час все більше користується попитом спеціальні стаканчики для розсади, які при настанні готовності рослин і висадки їх в грунт, вкопуються разом з ними. Після чого, в процесі їх поливу, стаканчики розкисають і не заважають подальшому розвитку кореневої системи. За цим же принципом можна використовувати і яєчну шкаралупу. Зробивши з половинок невеликі горщики, засипавши туди землю можна приступати до вирощування в них розсади.

Коли підійде час до висадки в грунт, шкаралупу досить буде трохи розчавити або розбити, і висадив весь вміст в грунт, шкаралупа послужить не тільки як додаткове добриво, але і як захист від шкідників.

Шкаралупа для водяного розчину

Для того щоб засвоєння кальцію сталося якомога швидше, можна приготувати водяний настій на яєчній шкаралупі. Для цього потрібно насипати в ємність яєчний матеріал, який може бути як в порошку, так і в цілому вигляді. Все це необхідно залити водою і дати настоятися протягом тижня. Пропорцій для цього розчину немає, все залежить від наявності кількості шкарлупок і необхідного обсягу підгодовують ділянки.

Чим більше буде шкаралупи, тим ефективніше буде розчин, але приблизна пропорція шкаралупи до води 1: 3. Перед тим як засипати шкаралупу в ємність, рекомендується її помити, запобігаючи тим самим закисание майбутнього розчину.

Як зробити розчин з яєчної шкаралупи

Застосування яєчної шкаралупи для компосту

Кожен городник має на своїй ділянці компостну яму для приготування органічного добрива з різноманітних відходів, таких як бур’яни, листя дерев, харчові відходи і так далі. Для отримання більш ефективного і комплексного добрива в прошарку компосту додають гній, золу і навіть іноді мінеральні добрива. Так ось яєчна шкаралупа зіграє важливу роль в якості приготованого перегною, завдяки своїм корисним функціям, які були розглянуті вище.

Дренаж з яєчної шкаралупи

Більшість рослин, вирощуваних в домашніх умовах, будь то розсада або кімнатні квіти, мають потребу в гарній грунті і дренажі, для того щоб не було застою води і закисання грунту. Зазвичай в якості дренажу використовується керамзит або щебінь, іноді пінопласт або цегляна крихта. Яєчна шкаралупа є відмінним дренажним засобом для домашніх рослин.

По темi:  Підживлення капусти – чим удобрювати капусту, схема підгодівлі

Для застосування шкаралупи як дренаж її не потрібно подрібнювати – досить буде трохи прим’яти і укласти на дно горщика або іншої ємності для посадки. При невеликому прим’яті зберігається повітряний прошарок, через яку і буде проходити рідина і повітря, які благотворно впливають на ріст рослин. Також в цьому випадку шкаралупа зіграє не тільки роль дренажу, а й виконає функції органічного добрива.

Застосування яєчної шкаралупи в якості добрива

Яєчна шкаралупа володіє багатьма корисними елементами, завдяки яким відбувається активне зростання рослин, не схильний до численних захворювань. Тому шкаралупу використовують як в якості основного добрива, так і в якості підгодівлі.Перед внесенням, головною умовою його ефективного впливу на грунт і рослини є подрібнення шкаралупи в порошок.

У такому вигляді шкаралупа швидше засвоюється. А при вкладенні її в землю великими фракціями, процес розкладання буде відбуватися довго і як наслідок користь від неї настане нескоро.

Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Правила приготування добрива з яєчної шкаралупи

 • Для приготування порошку необхідно, щоб шкаралупа була добре просушена, а краще прожарена в духовці.
 • Для того, щоб шкаралупа була в сухому вигляді, після її збору її необхідно промити і покласти просихати в сухе і тепле місце. Можна і не промивати, але тоді є ймовірність появи неприємного запаху при тривалому зберіганні.
 • Зберігати її необхідно в сухому і теплому місці, щоб не відбувалося зволоження, через якого затрудняється процес подрібнення.
 • Для того щоб її подрібнити, можна використовувати м’ясорубку або кавомолку. Також популярний наступний метод: загорнувши в міцну тканину шкаралупу, молотком або іншим важким предметом постукати по тканині. Також можна використовувати звичайне відро і палицю з діаметром хоча б в 5-7 мм – засипавши в відро шкаралупи, її потрібно буде товкти цією палицею до отримання бажаного результату.

Якщо при зборі матеріалу були дотримані всі правила, порошок вийде дуже невеликий, без залишкових великих фракцій.

Після приготування порошку його можна зберігати тривалий час при дотриманні деяких норм. Так, для того щоб шкаралупа зберегла свої властивості і не зіпсувалася потрібно дотримуватися таких правил:

 • Ємність для зберігання порошку повинна закриватися не дуже щільно, щоб проходило повітря.
 • Якщо в наявності немає підходящої ємності можна використовувати паперові пакети.
 • Не можна використовувати поліетиленові пакети.
 • Місце для зберігання яєчної шкаралупи має бути темне і сухе.

Для яких культур підходить добриво з яєчної шкаралупи

Кожна рослина має свої індивідуальні потреби, які залежать від якості і типу грунту або від періоду їх вегетації. Наприклад, в один період більше потрібно азоту, а під час цвітіння і зав’язі – калію і кальцію. Також варто знати, що деяким рослинам, наприклад фіалкам, добриво з шкаралупи може завдати шкоди, а наприклад, астра така підгодівля буде марна.

По темi:  Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Але є рослини які позитивно відгукуються на дане добриво, до них відносяться:

 1. томати,
 2. перець,
 3. редиска,
 4. баклажани,
 5. капуста і все її різновиди,
 6. зелень (листовий салат, петрушка, кріп),
 7. цибуля,
 8. гарбуз,
 9. баштанні культури,
 10. бобові культури,
 11. кісточкові дерева,
 12. чагарники.

Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Як і скільки вносити добрива з шкаралупи

Добриво з шкаралупи можна вносити в будь-який час і різними способами.

 • Під час весняної або осінньої перекопування городу – розсипають порошок з яєчної шкаралупи по оранці, після чого засипають його землею на глибині 10-15 см. Конкретної норми внесення немає, все залежить від кількості порошку. Головною перевагою цього добрива є те, що при його надлишку, шкоди рослинам воно не принесе.
 • Наступний спосіб – це підживлення рослин приготованим розчином . Його приготування дуже просте, необхідно залити шкарлупки водою і залишити на 5-7 днів для настоювання. Отриману суміш, якщо вона буде концентрованої, необхідно розвести водою приблизно 1 до 2.
 • Підсипання шкаралупи в будь-якому вигляді (як в порошку, так і шматочками) прямо в лунки рослин -так ви не тільки удобрюєте рослини, а й захищаєте їх від таких шкідників, як капустянка або кріт.
 • не занадто подрібнений порошок можна підсипати в весняно-літній період в якості мульчі і захисту капусти або інших культур від слимаків.

Але при всіх позитивних якостях цього добрива його буде недостатньо для повноцінного розвитку культур, тому його потрібно використовувати в якості додаткової підгодівлі з іншими мінеральними або органічними добривами.

Шкаралупу можна додавати до таких добрив, як зола або хліб, але найкращим варіантом буде використання шкаралупи для отримання органічного добрива за допомогою компостування, так як в компост можна вкласти не тільки шкаралупу, але і безліч інших корисних компонентів.

Висновок

Підсумовуючи вищевикладене, можна сказати, що добриво з яєчної шкаралупи грає велику роль в виростанні городніх культур, завдяки переважному елементу карбонату кальцію. Також це добриво корисно тим, що в ньому знаходиться безліч інших елементів, необхідних для росту рослин.

Основні функції цього добрива – це розкислення грунту (внаслідок чого поліпшується її структура), зміцнення судин рослин (за якими рухаються всі корисні поживні речовини). Також яєчна шкаралупа зміцнює імунітет рослин, який допомагає боротися з різноманітними захворюваннями. Яєчну шкаралупу можна використовувати як в якості засобу для боротьби з шкідниками, так і в якості дренажу або формочок для вирощування розсади.

Перевагою шкаралупи є її безпека (добриво з яєць не шкодить навіть при надмірній кількості). А головний недолік добрива з шкаралупи це те, що його не можна використовувати в якості основного – для гарного врожаю шкаралупу завжди необхідно застосовувати разом з мінеральними або органічними добривами.

Як використовувати шкаралупу в якості добрива – відео

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − 7 =

Сейчас читают:
Top