Добриво коров’як і особливості його використання
9008 Добриво коров’як і особливості його використання

Добриво коров’як і особливості його використання


Добриво коров’як і особливості його використання

Читайте также: Полезный и красивый декоративный огород

Мрія кожного садівника полягає в тому, щоб виростити дійсно гарний сад, який буде багатий різноманітними плодовими рослинами, а також урожайними грядками, на яких дозрівають різні овочеві культури. Але для того, щоб пожинати плоди, необхідно для початку вкласти чимало зусиль, у тому числі і здійснити підгодівлю грунту, на якому ростуть всі садові культури.

Добриво коров’як і особливості його використання

Коров’як: особливості

Коров’як являє собою добриво органічного типу, яке використовується серед садівників вже протягом тривалого часу. Це одне з ефективних добрив для грунту, в якому ростуть городні культури. Як тільки добриво коров’як потрапляє у ґрунт, як і будь-яке інше добриво мінерального типу, поступово він починає мінерализуватися у ньому протягом усього дачного сезону.

Найчастіше коров’як являє собою коров’ячий гній рідкого типу, в якому відсутня солом’яна або тирсова основа, тобто тільки гнойова жижа. Однак, це не одне і теж і такі добрива мають декілька відмінностей.

Гнійна рідота являє собою добриво органічного характеру, яке також досить поширене серед садівників. До складу даного добрива входить велика кількість поживних елементів і мінералів, які є основою ґрунтового живлення.

Головний недолік даного добрива полягає в тому, що протягом усього часу, яким добриво знаходиться поза ґрунтом, в ньому можуть розмножуватися найрізноманітніші хвороботворні бактерії, які в майбутньому будуть чинити негативний вплив на ріст і розвиток садових культур.

Коров’як це водний розчин коров’ячого посліду, який деякий час знаходиться в стані бродіння. В процесі бродіння практично всі шкідливі бактерії гинуть, тому дане добриво є не тільки корисним, але й безпечним для городніх рослин.

По темi:  Калімагнезія норми внесення добрива, склад підгодівлі

Добриво коров’як і особливості його використання

Переваги використання коров’яку в якості добрива

Чому ґрунтова підгодівля коров’яком користується великим успіхом у садівників? Вся справа в тому, що дане добриво має масу переваг:

  • добриво має натуральне походження, володіє хорошою ефективністю,
  • низька вартість, а у випадку, якщо у вас є корова, воно взагалі дістанеться вам безкоштовно
  • рослини добре засвоюють всі органічні речовини, які входять до складу даного добрива
  • здійснює якісний процес підживлення рослин, а також надійно захищає від хвороб і шкідливих мікроорганізмів

Застосування коров’яку в городі

Добриво коров’як включає в себе велику кількість корисних для рослин мінералів і мікроелементів, таких як, калій, азот, сірка, залізо та ін. Коровяк може бути, як свіжим, так і перепрілим.

Свіже добриво можна застосовувати наступними методами:

  • вносити в якості підгодівлі для грунту в осінній період часу, при перекопуванні, яке проводиться перед зимівлею
  • приготувати спеціальний настій, яким обприскувати рослини, а також використовувати його для поливу.

Другий тип добрив, перепрілий коров’як, можна використовувати в таких випадках:

  • в процесі перекопування грунту в осінній період часу
  • в процесі перекопування грунту у весняний період часу
  • з метою мульчування рослин
  • для виготовлення настою, який в майбутньому буде використовуватися для поливу і обприскування садових рослин.

Варто відзначити, що головна особливість свіжого коров’яку полягає в тому, що в ньому активно йдуть окислювальні процеси. Тому якщо рясно поливати таким настоєм рослини, а також використовувати його для обприскування, то рослини можуть отримати серйозні опіки листя і стебел.

Якщо почати розкидати по всій ділянці коров’як, який ще не перепрів, то це не принесе ніяких позитивних результатів. Є ризик занести на ділянку велика кількість бур’янів, насіння яких знаходяться в гної.

По темi:  Схема підгодівлі часнику – якими добривами підгодовувати часник

Добриво коров’як і особливості його використання

Приготування коров’яку

Для того, щоб приготувати дане добриво, необхідно використовувати коров’ячий гній. Для цього необхідно буде взяти невелику кількість гною, залити його п’ятьма частинами води, для даної процедури знадобитися досить глибока ємність.

Отриману суміш необхідно ретельно перемішати, закрити кришкою і залишити настоюватися протягом 1,5 – 2 тижнів.

Кожні три дні суміш необхідно ретельно перемішувати до однорідного стану. Якщо на поверхні суміші будуть утворюватися невеликі пухирці – це означає, що процес бродіння в даній суміші йде повним ходом. Через тиждень після відстоювання, розчин дещо змінить свій колір – він стане набагато світліше. Якщо в масі присутні великі і тверді частинки, то з часом вони будуть осідати на дні.

Перш, ніж використовувати отриману суміш її необхідно розбавити водою, приблизно наполовину. Для того, щоб в добриво додати фосфору і калію, додатково можна придбати суперфосфат в кількості 100 грам на 10 літрів суміші, і деревну золу, на 10 літрів суміші необхідно застосовувати 500 грам.

Хімічний склад добрива коров’як напряму залежатиме від того, який саме корм давали корові. Але, незалежно від їжі, коров’як – це добриво, яке з усіх містить максимальний вміст таких елементів, як азот і калій. Фосфору в ньому міститься не так багато, тому для підвищення ефективності багато садівників радять додатково додавати до розчину даний елемент.

Весь ряд поживних елементів, які містить в собі коров’як, легко і швидко засвоюється практично будь-якими садовими рослинами. Мікроорганізми надають впливають на добриво, тому сечовина, яка входить до складу коров’яку, перетворюється на амоній вуглекислого типу. Аміак з даної речовини виділяється швидко і через ґрунт випаровується в навколишнє повітря. Тому в процесі виготовлення коров’яку, розчин повинен перебувати під щільно закритою кришкою.

По темi:  Зелене мило від шкідників інструкція, відгуки

Добриво коров’як і особливості його використання

Особливості застосування

Незважаючи на велику кількість корисних речовин, коров’як є досить сильним добривом, застосовувати яке варто з обережністю.

Найкраще сухе добриво вносити в ґрунт у весняний період, коли грядки підготовляються до нового дачного сезону.

Сухий коров’як можна використовувати і в літній період в якості мульчі. Особливо обережним потрібно бути при удобрюванні грядок з морквою. Для цього заздалегідь необхідно підготувати коров’як рідкого типу. Рідке добриво можна використовувати і в літній період часу, коли всі рослини вже посаджені, а коров’як необхідний тільки для того, щоб забезпечити ґрунт необхідними елементами.

В осінній період часу, коров’як сухого типу необхідно рівномірно розкидати по всьому ґрунтовтому периметру саду, на один квадратний метр – 4 кг добрива. Для удобрення картоплі, необхідно в кожну окрему лунку кидати невелику жменю добрива.

Коров’як являє собою універсальне і ефективне добриво, яке дозволить виростити смачні і соковиті овочі та фрукти на своїй ділянці. Якщо є можливість на своєму городі використовувати коров’як як добриво, то необхідно проводити цю процедуру всім дачникам.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

12 − восемь =

Сейчас читают:
Top