Добриво Кемира інструкція, склад, застосування
9753 Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування


Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Кожен дачник намагається виростити хороший урожай. Звичайно, досвідчені городники знають, що без підгодівлі і правильного догляду не отримати ні добірних ягід, ні великих бульб картоплі, ні здорових фруктів і овочів.

Більшість при вирощуванні намагаються застосувати органіку: перегній, приготоване самостійно компостну добриво, торф, гній. Але для вирощування необхідні і мінеральні підгодівлі, тим більше, що купити органіку можливо не всюди, і застосування, наприклад, свіжого гною, подобається не всім посадкам. Тоді застосовуються перевірені мінеральні добрива. Одне з них Кемира.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Що таке добриво Кемира і її склад

Цей мінеральний комплекс розроблений в Фінляндії. Почав випускатися в кінці дев’яностих-початку двотисячних, з недавнього часу ліцензовано проводиться в Росії. Для любителів оригінального продукту існують замовлення через Інтернет магазини з прямими поставками з Фінляндії, але потрібно відзначити, що добриво Російського виробництва нічим не відрізняється.

До складу добрива Кеміра входять всі необхідні, для росту рослини, речовини, як макро- , так і мікро- складові.

Збалансоване підібрані азот, фосфор і калій. У складі є необхідні мікроелементи, такі як:

 • селен,
 • магній,
 • бор,
 • марганець,
 • сірка,
 • цинк,
 • молібден,
 • мідь.

Не варто побоюватися хлорних складових, що не приносять користі рослинам, їх там просто немає.

Випускається цей «вітамінний комплекс» для рослин гранульований, в зручній упаковці. Розфасований в пакети, відповідної ваги. Наприклад, для підгодівлі кімнатних квітів налагоджений випуск невеликими зручними партіями, по 10-15-50г. Для городників, які вирощують картоплю на своїх 6-8 сотках можна придбати кілька пакетів по 2,5-5кг. Для фермерських господарств – об’ємні мішки по 40кг.

Існує випуск продукції в рідкому вигляді, який потрібно долити в воду в потрібній кількості. Варто відзначити, що сухі гранули добрива без проблем розчиняються у воді.

Комплексне добриво Кемира добре тим, що застосовувати його можна як розчином, так і внесенням в сухому вигляді, під час перекопування грунту або при підгодівлі, з подальшим закладенням в грунт. Після поливу, добриво поступово буде віддавати поживні речовини.

При придбанні добрива варто звертати увагу на те, для якого виду рослин купується Кемира.

Випускається кілька видів підгодівлі, склад яких спеціально розроблений для того чи іншого рослини.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Види добрива Кеміра

Найчастіше замість назви Кемира використовується слово-замінник дженджик. Це таке ж добриво з тими ж властивостями і складом.

По темi:  Фосфорні добрива: поділ по групах і видам

У лінійку Кемира дженджик входять спеціально розроблені склади для різних рослин, починаючи від картопляних підгодівлі, до добрив для газонів і цветнков прибудинкової галявини.

Кемира (дженджик) Квіткова – необхідна для гарного росту квітів: однорічників і багаторічних насаджень. Застосовується в період вирощування розсади і після висадки на постійне місце з весни до осені. Збільшує тривалість цвітіння, насичує яскравими фарбами квітконоси.

Газонне добриво Кемира Весна-Літо дає хороший результат на протязі всього сезону при підгодівлі галявини або газону. Поліпшується зростання трави і її густота. Застосовується після скошування трави, врозкид, із закладенням граблями по всьому газону ділянці.

Кемира Універсал – необхідний збалансований комплекс для садових плодоносних дерев і чагарників, різних хвойних, вирощуваних на ділянці. Застосовується при вирощуванні розсади, практично всіх овочів, при обробці і підгодівлі ягідних плантацій полуниці дачної ділянки.

Кемира Хвойне – спеціальний комплекс, розроблений для підгодівлі, модних останнім часом посадок, туї, ялівців, декоративних ялин і сосен.

Кемира Осіння застосовується при останніх сезонних підгодівлі рослин, для кращої підготовки кореневої системи і надземної частини до холодного періоду. Можна дозовано вносити як під плодові дерева і чагарники, так і під багаторічні квіти, включаючи цибулинні.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Картопляна Кемира до складу якої входить понад 15% калію, збільшує такий важливий для картоплі показник, як лежкість. Застосовуючи добриво під час посадки варто врахувати те, що гранульовану Кемиру легко дозувати. Оброблені розведеним добривом бульби перед посадкою, краще сходять і не хворіють. При прибиранні можна помітити, що на 40-50% збільшується кількість врожаю.

Добриво Кемира Люкс випускається як в гранульованому, так і у вигляді розчину. Підходить для всіх овочів, ягід і фруктів, які вирощують дачниками. До складу входять всі корисні елементи, необхідні для нормального росту. Може забезпечувати рослини мікро- і макро-складовими на більш тривалий термін, ніж інші види добрив. Підходить для вирощування розсади та кімнатних квітів. Кемира Люкс унікальне швидкодіюче добриво. Всі корисні елементи починають своє яке б діяло відразу після внесення в грунт, в розчиненому або сухому вигляді.

Кемира Комбі випускається в основному у вигляді рожевого порошку, легко розчиняється у воді. Всі складові добрива легко засвоюються рослинами. Застосовується для підгодівлі всіх видів садових і городніх культур як у відкритому грунті, так і для тепличних рослин. Дає хороший результат на лужних грунтах, так як не містить кальцію.

По темi:  Добриво азофоска: властивості, правила підгодівлі

Кемира Гідро – ще один вид добрива, всі корисні речовини якого легко засвоюються рослинами. У складі всі корисні речовини, крім кальцію. Переважне застосування на гідропоніці. Хороші результати при внесенні у відкритому грунті і теплицях.

При виборі добрива варто врахувати, що останні розробки дозволили випускати окремі види для певних вирощуваних культур. Наприклад, можна купити спеціальний склад для буряка, помідорів, огірків.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Властивості і переваги застосування добрива

Багато садівники відзначають, що при застосуванні КЕМІРА поліпшується опірність рослин до багатьох грибкових і вірусних захворювань, збільшується врожайність.

Овочі та фрукти, вирощені із застосуванням добрива відрізняються екологічністю, так як в складі відсутні такі компоненти, як хлор і важкі метали.

Завдяки гранульованому випуску, використовувати добриво можна тривалий час, воно, при правильному зберіганні, не злежується в грудки, не псується і не покривається пліснявою.

 • Підживлення Кемира, завдяки збалансованому складу, не дозволяє виснажуватися грунті, а сприяє розмноженню корисних мікроорганізмів.
 • Використання як для розсади та кімнатних квітів, так і для багаторічних насаджень на садовій ділянці додає ще один плюс цього удобрення.
 • Деякі види (Кемира Універсал) можна використовувати при весняній перекопуванні і підготовці грунту до посадки розсади в теплиці і відкритий грунт.
 • Кемира здатна забезпечити тривалий період цвітіння однолітникам і багаторічним квітам. Насичує бутони яскравими фарбами, і запобігає захворюванням.

Дає стійкість рослинам при різких перепадах температур під час нестійкої весняної погоди, коли ще можливі несподівані поворотні заморозки.

Запобігає накопичення нітратів в плодах, і покращує лежкість врожаю при тривалому зимовому зберіганні.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Норми внесення і інструкція із застосування добрива

Кемира – універсальне добриво. Його можна застосовувати як в гранульованому сухому вигляді, шляхом розкиду перед обробкою грунту, так і в розчині.

Застосовувати методом розкиду занадто марнотратно, тому найкраще внести його в лунку при висадці розсади на постійне місце або розсипати в борозенку при посіві насіння.

Найкраще, після внесення гранул, перемішати їх з живильним земляний сумішшю, підготовленої для посадки і полити.

При рассадном способі не варто допускати контакт добрива і коренів рослини, так як можна обпалити коріння, яким ще необхідно пережити стрес переїзду на нове місце.

На кожному пакеті добрива Кеміра є докладна інструкція із застосування . Необхідно дотримуватися норм приготування розчину, якщо городник застосовує добриво в рідкому вигляді.

Картопляне добриво можна застосовувати підсипали його в лунку при посадці, з розрахунку 15-20г в кожну ямку. Це трохи менше чайної ложки. Перед тим як покласти картоплину необхідно гранули присипати землею.

По темi:  Схема підгодівлі картоплі – догляд та вирощування картоплі

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Другу підгодівлю проводять під час підгортання, шляхом розсипання навколо кожного куща. Норма – трохи більше ніж при посадці.

Велику популярність отримує крапельний полив. Його можна поєднувати з підгодівлею Кеміра. Для цього в систему вводиться живильний розчин з розрахунку 0,5 г на літр води.

В основному таку підгодівлю проводять Кеміра Люкс. На неї добре реагують томати й огірки, інші овочі, вирощувані в теплицях. Повторний полив з добривом проводять через 7-10 днів.

Універсальний вид добрива підходить для вирощування зеленних: різних сортів салатів, цибулі, вирощуваного на перо, кропу з петрушкою і редиски. Мінімальна норма внесення близько 80г на квадратний метр грядки, але краще розсипати в рядки рослин, з подальшим закладенням в грунт і поливом.

Для моркви, огірків, перців норма збільшується до 100 г на квадратний метр , оптимальним варіантом такої підгодівлі буде суміщення її з поливом.

Спочатку земля злегка зволожується водою, потім проводиться полив розчином добрива і ще раз чистою водою. Так рослина легше перенесе опік, якщо садівник не зовсім вірно розрахував норму добрива, і до того ж поживні речовини швидше потраплять до коріння.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Заходи безпеки при використанні КЕМІРА

Працювати з Кеміра різних видів слід дотримуючись заходів безпеки.

 1. Необхідно надіти респіратор перед тим, як приступати до наведення розчину або розсипання добрива на грядки. Для приготування розчину варто використовувати пластиковий посуд. Руки повинні бути в рукавичках.
 2. Гранули розлучаються у воді, відповідно до інструкції, передозування добрива не допускається, інакше можна завдати непоправної шкоди рослинам.
 3. Розчин готується на один раз поливу, зберігати його НЕ рекомендується. Норми застосування і дозування вказані на пакеті або пляшці з добривом.
 4. Часте застосування не принесе користі. Досить обробити посадки один раз в 7-10 днів.
 5. Після проведення підгодівлі все ємності промити водою, руки і обличчя вимити з милом, рот прополоскати.

Добриво Кемира інструкція, склад, застосування

Ціна на купується вид добрива може різнитися, залежно від його складу. Так як фасування КЕМІРА найрізноманітніша, починаючи від кількох грам до великих мішків, тобто можливість розрахувати необхідну кількість добрив на сезон.

Варто врахувати, що правильне застосування добрива Кеміра (дженджик) може в рази збільшити урожай, підвищити його якість і дозволить використовувати власноруч вирощені плоди і заготовки до нових сходів, а можливо і до нового врожаю.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 − два =

Сейчас читают:
Top