Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад
9692 Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад


Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Мінеральні добрива – незамінна допомога в сільському господарстві. Вони насичують грунт елементами, які потрібні для росту рослин і отримання хорошого врожаю. Їх можна зустріти в трьох основних видах: гранулах, в водорозчинній і рідкій формі.

Читайте также: Экстрасенс, Ярослав Андерсен

До останніх відносять КАС – карбидно-аміачну суміш, яка широко застосовується для удобрення ґрунтів під озимі зернові культури.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Опис і склад добрива

Мінеральне добриво КАС використовують на території колишнього Радянського Союзу з 80-их років минулого століття. З точки зору хімії, воно являє собою розчини аміачної селітри і карбаміду, які з’єднані в певній концентрації.

КАС – це перш за все азотне добриво, що допомагає рослинам активно набирати великі обсяги зеленої маси. Його результативність досягнута за рахунок унікального складу, в який входять три головних з’єднання:

 • Нітратний азот, який інтенсивно всмоктується корінням рослин. Завдяки цьому вони починають отримувати необхідне харчування в найкоротші терміни, що позитивно позначається на ефективності добрива КАС.
 • Амонійний азот не придатний для засвоєння органами рослин. Але його дія полягає в тому, що він чудово зберігається в грунті і має стійкість до вимивання. Тому його застосування виправдане на ділянках з підвищеним рівнем ґрунтових вод і в регіонах з великою кількістю опадів. Також це дозволяє здійснювати внесення добрива КАС в перші місяці весни. При цьому речовина під впливом температури і роботи земляних мікроорганізмів переходить в нітратну форму.
 • Амідний азот добре засвоюють листові пластини рослин. Але для цього він повинен спочатку трансформуватися в грунті в амонійний, а потім прийняти нітратну форму. Така складна реакція забезпечує тривалий вплив добрива.

Завдяки такому унікальному складу, добриво КАС забезпечує пролонговане насичення сільськогосподарських культур азотом. Відсутність аміаку у вільній формі виключає його випаровування.

Але все ж КАС вимагає деякої закладення в грунт. Особливо це необхідно при високій температурі повітря і при посухи. При внесенні добрива втрата цінного елементу – азоту – практично не відбувається (вона становить близько 10%), тоді як при внесенні сполук в гранулах вона може досягти 40%.

По темi:  Сидерати як добриво – коли сіяти, які краще

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Переваги та недоліки добрива КАС

До переваг застосування добрива КАС відноситься:

 1. Рівномірний розподіл при внесенні.
 2. Можливість використання спільно з іншими речовинами, в тому числі з пестицидами, підгодівлею, стимуляторами росту. Це дозволяє уникнути трудовитрат: можна одночасно і внести в грунт необхідні елементи, і обробити посадки від шкідників і захворювань.
 3. Універсальність. Його застосування виправдане в регіонах з різними погодними умовами на будь-яких типах грунтів. Найбільш доцільна обробка ділянок під озимі зернові культури, хоча КАС як підгодівля може бути використана для всіх видів рослин.
 4. Відсутність вільного аміаку робить роботи по внесенню більш безпечними і не допускає випаровування речовини з грунту. Також в його складі немає біурета, який негативно впливає на розвиток рослин.
 5. Тривала дія.
 6. Його продають у вже готової до використання формі.
 7. Економічна вигода – його вартість в порівнянні з іншими азотними аналогами невелика.

Однак при всіх перевагах КАС вона має і деякі недоліки. Наприклад, існує ризик виникнення опіків рослин. Також для перевезення, зберігання і внесення цього кошти потрібні спеціальні умови і техніка.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Використання КАС в сільському господарстві

Рідке добриво КАС можна вносити двома основними способами – кореневого та позакореневого.

Кореневу підгодівлю рекомендується здійснювати ранньою весною перед початком перекопування і посадочних робіт. Для цього добриво КАС відповідно до інструкції по застосуванню рівномірно розподіляють по площі оброблюваної ділянки.

Незважаючи на те, що ця суміш не містить вільного аміаку, все ж рекомендується провести мінімальну закладення всередину грунту. Особливо це необхідно при жаркій і сухій погоді.

Позакореневе підживлення шляхом зрошення листя насаджень повинна бути проведена в період вегетації . Також її застосування виправдане в умовах неможливості вносити добриво безпосередньо в грунт, наприклад, при заморозках на грунті.

Процедуру рекомендовано здійснювати рано вранці та пізно ввечері при мінімальній активності сонця. Погода для цього повинна бути прохолодною. Не можна здійснювати обприскування листя тоді, коли на них є волога – краплі роси або дощу.

По темi:  Підживлення смородини – схема внесення добрив, правила догляду

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

У яких випадках необхідно позакореневе внесення КАС-32

Добриво КАС-32 – популярний вид карбидно-аміачноїсуміші, в складі якої є 32% азоту. Він найбільш необхідний рослинам у фазі вегетації, коли відбувається їх інтенсивне зростання. При цьому добриво можна вносити як у незмінному стані, так і розвести водою в залежності від необхідності.

Підживлення КАС-32 шляхом зрошення зеленої частини рослин необхідно в наступних ситуаціях:

 • посуха і дефіцит вологи,
 • різкі скачки температури повітря,
 • поява заморозків на грунті:
 • зниження засвоєння азоту, викликане повільною роботою кореневої системи насаджень.

Температурні зміни і недолік вологи в грунті – не рідкість на будь-якому етапі розвитку сільськогосподарських культур. Такі несприятливі зовнішні умови неодмінно позначаються на кількості і якості одержуваного в майбутньому врожаю.

Агрономи встановили, що під час формування класів зернові культури відчувають великий недолік важливих для них елементів, в тому числі і азоту . У цей період відбувається інтенсивний набір обсягу маси рослин, тому речовин, що містяться в грунті, виявляється недостатньо. Їх необхідно вносити штучним шляхом.

Ці проблеми успішно вирішує внесення КАС. Вона здатна підвищувати засвоюваність рослинами корисних мікро- і макроелементів, забезпечуючи тим самим необхідне харчування. При цьому при позакореневого підживлення отримують кращі результати, ніж при внесенні добрива безпосередньо в грунт.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Використання КАС для озимих зернових культур

Внесення КАС для підгодівлі озимих – найпоширеніший спосіб застосування цього добрива. Для досягнення найкращого результату його здійснюють у три етапи.

Кращий час для цієї першої підгодівлі – рання весна. Її здійснюють, коли розтане сніг і почнеться зростання рослин і етап їх кущіння. При цьому норма витрати рідкого добрива КАС повинна бути підрахована виходячи з того, що на 1 гектар необхідно вносити від 30 до 60 кг азоту.

Перевищувати цю дозу настійно не рекомендується, тому що ця помилка може спровокувати інтенсивний зростання стебел, які не принесуть врожаю. При цьому, якщо температура повітря нижче 10 ° C, то немає необхідності розбавляти КАС і норма внесення може бути збільшена до 80 кг діючої речовини на гектар.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Другу підгодівлю проводять на початку трубкування . У сільському господарстві для цього часто використовують спеціальні аплікатори, які поміщають в прикореневу зону, завдяки чому виключається ймовірність опіків листя. В такому випадку норма може досягати 80 кг азоту на гектар. При позакореневому внесенні вона значно нижче – не більше 30 кг. Це дозволяє не допустити пошкодження зеленої частини рослин, які в цей період дуже чутливі.

По темi:  Аміачна селітра: норми внесення, склад, властивості

Третя підгодівля зазвичай здійснюється в період колосіння . Для цього КАС необхідно розвести водою до 15% розчину. Іноді при необхідності проводять і третю підгодівлю четверту підгодівлю, якщо культура відчуває виражений дефіцит в азоті.

Комплекс таких заходів дозволяє розраховувати на збільшення врожайності в середньому на 20%. Крім цього, рослини стануть міцнішими і стійкими, будуть простіше адаптуватися до несприятливих погодних умов (починаючи від посухи і закінчуючи зливами), що також важливо при вирощуванні різних сільськогосподарських культур.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Норми внесення добрива КАС для інших рослин

Вони складають:

 • Для цукрових буряків – при першій підгодівлі до 120 кг азоту на 1 гектар, а коли з’явилися більш 4 листя – не більше 40 кг,
 • При вирощуванні картоплі вносити рідке азотне добриво КАС необхідно до посівних робіт, дотримуючись норму витрати не більше 60 кг діючої речовини на гектар,
 • При підгодівлі кукурудзи КАС-32 також слід знати міру внесення, що не перевищує 50 кг на гектар, при цьомувнесення слід здійснювати завчасно до появи сходів, так як листя цієї рослини такий підживлення не перенесуть.

При застосуванні добрива КАС на городі необхідно обов’язково дотримуватися норм внесення. У приватному господарстві карбидно-аміачна суміш застосовується рідко, хоча і надає позитивний ефект на багато культур. Її використовують навіть для декоративно-листяних рослин або зрошення газону.

Невелике поширення цього високоефективного засобу багато в чому пояснюється тим, що для його транспортування і зберігання потрібні особливі умови, а для використання знадобиться спеціальна техніка.

Застосування добрива КАС для овочів має здійснюватися у суворій відповідності з інструкцією до цього засобу і загальними правилами. Робити це необхідно в нежарким погоду, коли сонце низько стоїть над горизонтом. Але при цьому на листках рослин не повинно бути вологи.

Порушення правил технології може привести до появи опіків і уповільнення зростання насаджень.

Добриво КАС інструкція із застосування, норми внесення, склад

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × два =

Сейчас читают:
Top