Добриво для газону: чим підгодувати траву
8977 Добриво для газону: чим підгодувати траву

Добриво для газону: чим підгодувати траву


Добриво для газону: чим підгодувати траву

Красива галявина – мрія кожного садівника. Але після її облаштування догляд найчастіше обмежується стрижкою і поливом, при цьому не береться до уваги необхідність підживлення рослин. Якщо періодично не вносити добриво для газону, це зменшить термін експлуатації покриття практично вдвічі.

Читайте также: Лечение щитовидной железы травами

Своєчасне і правильне внесення добрива для газонної трави – основний аспект в догляді за зеленою галявиною, без якого практично неможливо створити смарагдове трав’яне покриття. Побутує помилкова думка, що польові рослини не потребують підгодівлі і ростуть самостійно, без допомоги садівника.

Береться до уваги той факт, що регулярна стрижка і полив газону призводять до поступового збіднення і вимивання грунту, в результаті рослини не отримують належного харчування. Якщо не подбати про внесення добрива для газонів, трава стане слабкою, втратить яскравий окрас, сповільниться темп зростання, а в подальшому можлива загибель рослини або його пригнічення сильнішими бур’янами.

Добриво для газону: чим підгодувати траву

Добрива для газону: аспекти використання

Підтримувати оксамитовий трав’яний килим в чудовому стані неможливо без внесення добрив. Але перевищувати періодичність і кількість підгодівлі строго заборонено, так як це може викликати розвиток хвороб. Внесення мінеральних і органічних засобів проводять з огляду на:

  • склад грунту;
  • кліматичні умови;
  • сорту трав і квітів, що входять до складу газону, а також необхідність підживлення.

Для різних трав підгодівлі проводять з ранньої весни і до перших заморозків.

По темi:  Калійна селітра: властивості, застосування, склад

Найзручніше для внесення добрив користуватися додатковим обладнанням. Для обробки невеликих територій існують ручні розсіювачі, такі як Handy Green Everris. Для площ побільше рекомендується використання колісних моделей, такі як EarthWay. Також їх називають розкидачі та використовують для посадки насіння газонної трави.

Необхідні складові для підживлення газонної трави

Для підживлення газонної трави практично всіх сортів необхідні азот, фосфор і калій.

  • азот впливає на зростання і насиченість кольору трави;
  • фосфор сприяє накопиченню поживних мікроелементів і відповідальний за обмін речовин;
  • калій забезпечує оптимальний водно-сольовий баланс, робить рослини стійкими до несприятливих погодних умов.

Важливо, вносячи добриво для газонної трави, дотримуватися інструкції, щоб не нашкодити рослинам.

Добриво для газону: чим підгодувати траву

Визначити недолік і надлишок того чи іншого елемента можна за зовнішнім виглядом трав’яного покриву. При нестачі азоту сповільнюється темп росту трави, а її відтінок блідне, можливо, освіту лисин. При нестачі фосфору рослини набувають бузковий відлив і стають крихкими. Недолік калію можна визначити по наявності опіків на траві.

Надлишок азоту робить траву слабкою і вразливою до хвороб, призводить до швидкого старіння. Фосфор в надлишку зупиняє ріст рослин, оскільки перекриває доступ інших корисних речовин. А висока концентрація калію обпікає коріння, в результаті чого вони гинуть. У разі виявлення ознак опіку рекомендують заливати газон водою 2-3 рази на день.

Види добрив та їх особливості

Існують різні види добрив для газонів, які надають комплексну дію на рослини. Використовувати для підгодівлі галявини можна органічні і мінеральні засоби. Останні – більш ефективні, але можуть чинити негативний вплив на навколишнє середовище. Органічні добрива безпечні для природи, але їх вносять частіше і в більших кількостях.

Мінеральні підживлення розрізняються за часом дії:

  1. До категорії швидкої дії відноситься рідке добриво для газону (Бона Форте, Багатий, FloraMicro). Воно проводиться у вигляді концентрату і вноситься при поливі. В результаті рідке добриво моментально потрапляє до кореневої системи рослин.
  2. Мінеральні підживлення повільної дії (нітроамофоска, карамбід, Доктор Грін, селітра аміачна, сульфат амонію) виробляються в сухому гранульованому вигляді. Ефект від їх використання триває протягом 6 місяців, потрапляють в грунт разом з опадами або при поливі, поступово підживлюючи газон.
По темi:  Чим підгодувати яблуню – схема підгодівлі яблук

Органічні добрива діють повільно, містять поживні елементи в засвоюваній формі. Також в їх складі є бактерії і гриби, благотворно впливають на склад грунту.

Досить популярно універсальне добриво для газону, яке містить необхідні поживні речовини в потрібних пропорціях. Випускається в рідкому і гранульованому вигляді.

Добриво для газону: чим підгодувати траву

Підживлення газону за порами року

Щоб виростити яскраво-зелену щільну галявину, необхідно правильно вносити добрива в різні пори року, точно визначити кількість і без помилок провести підгодівлю. Найкращий час удобрити газон – перед рясним дощем.

Під час посухи препарати не вносять. Якщо опади не передбачаються, а відкладати підживлення немає можливості, надходять у такий спосіб: рясно полив траву і дочекавшись, коли трава висохне, а грунт буде ще досить вологою, вносять розчини органіки або мінеральних засобів.

Якщо протягом 2 діб після внесення підгодівлі стоїть суха погода, потрібно провести полив, щоб корисні речовини потрапили в грунт.

Весняне удобрення для газону

Внесені добрива для газонної трави навесні обов’язково повинні мати в складі фосфор, азот і калій, щоб забезпечити інтенсивний ріст, кущіння і яскраво-зелений насичений відтінок листя. Комплексні добрива для газону навесні вносять після того, як зійшов сніг і встановилася тепла погода, до того моменту, коли почне проростати трава. Така підгодівля дозволить трав’яному покриву відновитися після зими.

Літнє добриво для газону

Літній добриво для газону Літній добриво для газону
Добрива для газонної трави влітку вибирають з високим вмістом азоту, оскільки цей елемент швидко витрачається рослинами в спеку. Саме він відповідає за ріст трави на протязі всього сезону. Популярні комплексні добрива для газону влітку: нітроамофос, аммофоска.

Добриво для газону: чим підгодувати траву

Осіннє добриво для газону

Добрива для газонної трави восени вносять з метою зміцнити і підготувати рослини до зимового періоду. Останній раз підгодовують в першій половині жовтня. Комплексні добрива для газону восени повинні бути багаті калієм і фосфором, тоді вони зміцнять кореневу систему і посилять опірність хворобам. До таких відноситься диаммофос.

По темi:  Цибулиння як добриво для рослин – властивості і застосування

Добриво для газону своїми руками

  • Добриво для газону своїми руками з кропиви добриво для газону своїми руками з кропиви
  • Для приготування добрива своїми руками будемо використовувати кропиву. Обов’язкова умова – відсутність на ній насіння. Приблизно кілограм зелені укладаємо на дно ємності і заливаємо 6-8 літрами відстояної води.

Ми залишаємо настоюватися на сонці протягом 10 днів, щодня перемішуючи. Після закінчення процесу бродіння добриво використовують: для поливу – розбавляють водою 1:10; для обприскування – 1:20.

Підсумок:

Розумний підхід при внесенні підгодівлі забезпечить ваш ділянку довговічною, свіжою і яскравою галявиною. Дотримуючись нормування і періодичність підживлення, правильно підбираючи препарати по пори року і проводячи візуальний контроль над станом газону – можна насолоджуватися прекрасною зеленню довгий період і продовжити термін її експлуатації.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

десять + двадцать =

Сейчас читают:
Top