Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад
9527 Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад


Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Добриво амофоска відноситься до комплексних мінеральних підживлення складного типу. Воно являє собою гранульована речовина рожевого або світло-сірого кольору.

Читайте также: Мария Порошина: «Нужно пережить кризисный период»

Головною перевагою амофоски є відсутність у складі натрію і хлору. Мінімізована і кількість баластових елементів, що забезпечує збільшення економічної ефективності.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Склад і властивості амофоски

Як і всі інші добрива амофоска теж має формулу: ((NH4) 2SO4 + (NH4) 2HPO4 + K2SO4). Підживлення відрізняється своєю розсипчастою, тому що речовина перетворено в гранулят.

Оскільки амофоска відноситься до складних добрив, то в її складі сконцентрована велика кількість поживних елементів. Завдяки цьому, незначний обсяг підгодівлі може бути використаний на великих площах. Такі характеристики знижують витрати не тільки на транспортування, але і на зберігання.

Кожна гранула містить в собі необхідну кількість поживних елементів, за рахунок цього добрива рівномірно розподіляються по всій грунті, а рослини отримують комплексну підгодівлю. Відсутність шкідливих речовин, дозволяє впроваджувати амофоску в грунт без остраху збільшити концентрацію солей і погубити весь урожай.

До складу амофоски входять такі елементи, як фосфор, кальцій, сірка та азот. Саме ці елементи є основними складовими для правильного розвитку рослин.

 • 15% фосфору. Такий елемент, як фосфор, вкрай необхідний в харчуванні всіх рослинних культур. Саме він сприяє синтезу нуклеотиду і АТФ, за рахунок чого здійснюється клітинний енергетичний обмін.
 • Фосфор – це головне джерело енергії, необхідний для нормального протікання всіх біохімічних процесів в рослинних організмах.
 • 15% калію. Сульфат калію забезпечує збільшення врожаю, покращує якість сільськогосподарської продукції і розвиває імунну систему, допомагаючи боротися рослинам з хворобами.
 • 14% сірки. Сірка в цьому комплексі відповідає за засвоєння азотистих речовин. Вона не окисляє грунт, оскільки зв’язуючись з азотом, практично на 100% поглинається рослинами і не відкладається в грунті.
 • 12% азоту. Цей компонент є незамінним складовим всіх підгодівлі, спрямованих на збільшення врожайності. Азот включається до складу білків, у тому числі побудовано клітини і входить до складу всіх життєво важливих з’єднань.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Перевага добрива амофоска

 • баластних речовин мінімум.
 • Економічно вигідно.
 • Доступність ціни.
 • Немає проблем з придбанням.
 • Універсальність у використанні.
 • Зменшення кількості нітратів в удобрюють ґрунт.
 • Чи не завдає шкоди природі.
 • нетоксичні для живих організмів.
 • Можна вносити практично в будь-який час року.
 • Рекомендується застосовувати не тільки як основну підгодівлю , але і в якості доповнення.

Амофоска не має неприємного запаху. Добриво легко вноситься в розведеному і чистому вигляді. Підживлення дозволено вносити не тільки у відкритий грунт, а й використовувати для теплиць. На відміну від органічного добрива амофоски набагато швидше впливає на рослинні культури.

По темi:  Чим підгодувати пшеницю – схема внесення добрив під рослину

Коли і як застосовувати амофоску

У сільському господарстві дуже часто використовують амофоску в якості підгодівлі, оскільки добриво нормалізує фосфатний склад грунтів. На рослинах сприятливо позначається збільшена кількість фосфору. Коренева система добре розростається, пагони починають швидко рости, з’являється нова листя, прискорюється процес кущіння і появи плодів.

Добриво позитивно впливає і на плоди, вони стають якіснішими і довше зберігаються. Коли грунт містить недостатню кількість потрібних поживних елементів, всі процеси життєдіяльності сповільнюються, а час появи і дозрівання плодів відкладається на деякий час.

Амофоска підгодовують різні культури, починаючи від сільськогосподарських і закінчуючи декоративними.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Корисні властивості амофоски

 • Збільшення відсотка клейковини в ячмені, пшениці, вівсі, жита і кукурудзи.
 • Збільшення врожайності і відсотка маслянистості в ріпаку, соняшнику та сої.
 • Підвищення відсотка врожаю і поліпшення якісних показників для гороху, цукрових буряків та картоплі.
 • Поліпшення цвітіння декоративних рослин.

Використання амофоски для різних грунтів

Амофоску можна впроваджувати в грунт будь-якого типу. Фахівці радять вводити це добриво в засолені грунти, тому що в ньому немає хлору і натрію.

Чорнозем карбонатний, південний і звичайний – грунт не подкисляется, оскільки земля наситила підставами. Якісне вплив підгодівлі зростає в кілька разів.

Дерново-підзолисті ґрунти – при першому внесенні грунт може подкисляемой, щоб усунути цей ефект необхідно проводити одночасне або попереднє вапнування.

Сероземи і каштанові грунти – амофоска це ідеальне добриво для цих грунтів. Збільшення впливу підгодівлі на зелені культури досягається достатнім поливом.

Норми внесення амофоски

 1. 25-30 г на м² для овочевих культур.
 2. 20-30 г на м² для коренеплодів.
 3. 15-30 г на м² для ягідних культур.
 4. 15-25 г на м² для газону, квітів та інших декоративних рослин.
 5. 50 г для плодових дерев до 5 років, 100 г для дерев старше 10 років.

Амофоску не рекомендується вносити восени, оскільки вона провокує зростання зеленної маси, а в осінній період це вже ні до чого.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Амофоска для квітів

Квіти рекомендується підгодовувати амофоскою в весняний період, щоб вони набралися сил і наростили здорову і пишну зелену масу. Підгодовують шляхом внесення в грунт добрива на глибину 2-5 см.

Не можна просто розсипати амофоску на поверхні землі, оскільки азот швидко випаровується і рослина не отримає необхідних поживних речовин.

Якщо ви не хочете вносити підживлення в товщу землі або просто немає такої можливості, розсипте добриво навколо лунки і накрийте його тирсою або мульчею. В цьому випадку утворюється вологе середовище і азот не випарується.

Добриво для картоплі

У минулі часи при посадці картоплі використовували тільки органіку, але з появою комплексних добрив вона відійшла на другий план. Багатокомпонентна підгодівля стимулює зростання і сприяє утворенню хороших бульб.

Вносять амофоску при посадці картоплі шляхом додавання в кожну лунку, що економить час на попередню оранку або накриття кожного куща компостом. На одну сотку приблизно йде 2.5 кг агрохімікату. У лунку вносять 1 столову ложку амофоски.

По темi:  Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Амофоска для перців

Незважаючи на те ростуть перці в відкритому грунті або в теплиці, вони все ж потребують мінеральних добривах. Комплексні добрива хороші тим, що в одному пакеті зосереджені вже всі необхідні речовини, яким і є амофоска.

Існує кілька видів підгодівлі. Добриво можна вносити при перекопуванні або заміні грунту в теплиці. У цьому випадку досить просто розсипати гранули по всій грунті. Якщо перці вже виросли, то їх підживлюють рідким розчином амофоски, розводячи в 10 літрах води 10 столових ложок добрива.

При створенні розчину слід враховувати, що азот не слід розводити в киплячій воді, а фосфор не розчиниться в холодній.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Амофоска для томатів

Томати можна удобрювати по-різному.

 1. Перший спосіб – це внесення підгодівлі в період висаджування розсади у відкритий грунт.
 2. Другий спосіб – це підживлення вже сформованого рослини. Наявність такого компонента як калій вкрай необхідний томатам для утворення зав’язі і самих плодів.

З огляду на це, амофоску рекомендується вносити на момент цвітіння і по закінченню 10 днів після виникнення перших зав’язей.

Комбінація органічних і мінеральних добрив збільшує врожайність в кілька разів.

Щоб удобрити томати, амофоску розводять з гноївкою. У 10 літрів рідини вносять 50 г підгодівлі, 0,3 г сірчанокислого марганцю і 0,5 г борної кислоти.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Амофоска для груші

Багатьом садівникам відомо, щоб отримати нормальний урожай груші потрібно добре постаратися. Груша дозріває пізньою осінню, але аграрії завжди намагаються прискорити цей процес, оскільки холоду можуть наступити раніше терміну і погубити весь урожай. У такому випадку без добрив просто не обійтися.

Грушу рекомендується удобрювати навесні, щоб забезпечити належний старт для всього сезону. Амофоска стане відмінною мінеральної підживленням для груш і інших садових культур. Дерева будуть цілий рік підгодовуватися і споживати важливі для їх життєдіяльності речовини.

Внесений навесні тук віддасть кореневій системі азот, що забезпечить хороший зростання дерев і прискорену вегетацію. Щоб азотисті сполуки добре засвоювалися, до складу амофоски вноситься сірка. Коли почнуть зав’язуватися плоди, кореневій системі знадобиться калій. До цього часу, і фосфор стане доступним і легкозасвоюваним, а завдяки йому груші будуть смачними і соковитими.

Всі ці компоненти по черзі будуть підживлювати дерево, і постачати його енергією протягом сезону. Не можна забувати, що мінеральні добрива – це не тільки зростання, але і імунітет.

Садівники часто задаються питанням, як удобрити грушу, адже її коріння розташовані глибоко під землею. Не можна просто розсипати добриво на поверхні і прикрити тирсою, ефекту від цього не буде. Щоб добриво подіяло, його вносять в свердловини, глибина яких 30-40 см.

Садівники продумують цей варіант заздалегідь і при посадці дерев відразу роблять дренажну систему, розташовуючи її вертикально. Для створення дренажної системи використовують звичайні труби, по яких і надходить добриво до коріння.

Амофоска – це універсальне добриво, яке можна застосовувати не тільки для перерахованих вище культур, а й для огірків, винограду, полуниці та інших рослин. Воно прискорює ріст, покращує якість плодів і робить їх не тільки соковитими, але і довго зберігаються. Удобрена земля здобуде необхідні речовини для розвитку будь-яких зелених культур.

По темi:  Гірчиця біла: ефективне добриво і надійний захисник

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Правила зберігання амофоски і заходи безпеки

Зберігати амофоску необхідно в сухому місці, недоступному для дітей і тварин. Відкритий пакет потрібно використовувати повністю. Відкрита упаковка швидко втрачає свої корисні властивості через велику втрату азоту. Якщо азот відсутній в добриві, то підживлення стає бідною і практично не впливає на рослини.

Незважаючи на те, що амофоска є нетоксичним речовиною, при роботі з нею необхідно дотримуватися заходів безпеки.

 • Перед початком роботи з жиром бажано захистити обличчя марлевою пов’язкою або респіратором. Пил амофоски не токсичний для людини, але вдихати його небажано.
 • Чи потрібен спеціальний робочий костюм. На руки одягаються щільні, що не промокають рукавички з гуми, які повинні добре прилягати до тіла. Всі ці заходи необхідні для захисту шкіри від потрапляння на неї розчину.
 • Якщо амофоска потрапила на шкіру або слизові оболонки, слід негайно промити місце зіткнення великою кількістю води. Для людей з чутливою і проблемною шкірою після попадання розчину на тіло слід звернутися до лікаря.
 • Гранули амофоски не можна їсти, тому добриво потрібно добре ховати, щоб тварини або маленькі діти не змогли його проковтнути. У разі проковтування препарату, необхідно відразу випити велику кількість води і промити шлунок якимось сорбентом. Після цього слід звернутися до лікаря. Якщо амофоску з’їла тварина, необхідно напоїти його водою і негайно відвезти у ветеринарну клініку.
 • Після роботи з препаратом потрібно вимити руки, і умити обличчя. Робочий одяг знімають, перуть і відкладають до наступного разу.
 • Добриво застосовується тільки в сільськогосподарських цілях.

Добриво амофоска: застосування, інструкція, склад

Висновки

Амофоска є комплексним добривом для декоративних і сільськогосподарських культур. Завдяки цій речовині рослини стають стійкими, прискорюється їх зростання і вегетаційний процес. Сприятливо позначається вплив цього добрива і на плоди, вони не тільки стають смачніше, але й зберігаються в льохах набагато довше.

Добрива культури дають високі врожаї, збільшується відсоток схожості. Декоративні рослини стають сильнішими, рясно розвивається листя, з’являються бутони. Рослини і дерева стійко переносять несприятливі кліматичні умови і практично не хворіють.

Кожен початківець і вже досвідчений садівник прекрасно знає, що все культури потребують додаткових підгодівлі, оскільки земля з кожним роком виснажується. Амофоска сподобалася аграрієм саме завдяки наявності всіх необхідних елементів. В одній упаковці зосереджені відразу все підгодівлі, які необхідні рослинам, що полегшує процес вирощування і добрива.

Мінімальні ціни на амофоску роблять її ще більш доступною і затребуваною. Якщо ви хочете отримувати високі врожаї без шкоди для рослин і ґрунту, тоді амофоска – це вибір номер 1.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 − 10 =

Сейчас читают:
Top