Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?
9836 Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?


Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Зараз орхідея міцно завоювала симпатію квітникарів і є поширеною кімнатною квіткою. При створенні оптимальних умов, вона буде радувати пишним цвітінням протягом довгого часу. Але найчастіше багато хто скаржиться, що рослина не цвіте, але листя ростуть, в чому ж тоді причини в цьому необхідно розібратися.

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Особливості орхідеї

Ще зовсім недавно цей красиву квітку відрізнявся і своїм, особливо примхливим характером. Це було пов’,язано з тим, що завозилися виключно квіти, які ростуть у відкритому грунті або в оранжереї. Потрапляючи в домашні умови, вони не могли повноцінно адаптуватися і здебільшого гинули.

See also: Philippines, Arch of the Centuries

Але вже в 90-х роках минулого століття виникла гостра необхідність збереження зникаючих видів у природі. З цією метою селекціонери виконали складну роботу, в результаті цього виведені гібриди змогли повноцінно рости в домашніх умовах.

Краса їх квітів заворожує погляд, а різноманітність відтінків дозволяє вибрати найоригінальніші сорти. Ці рослини абсолютно не схожі на все кімнатні квіти, до яких ми звикли. А значить і догляд їм потрібен особливий, але якщо створити їм необхідні умови, то і цвісти вони будуть не менше 3 місяців, а в деяких випадках це може відбуватися роками.

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Найпоширенішими орхідеями, які відмінно підходять для вирощування в домашніх умовах є фаленопсіси, так як їм не так необхідний перепад денних і нічних температур, а й вони вимагають дотримання деяких певних правил по їх догляду.

Звичною місцем існування орхідей є тропічні ліси з підвищеним вмістом вологи в віз вусі. А період їх цвітіння не залежить від пори року, так як на батьківщині фаленопсисов зими як такої не буває. Однак деяка періодичність у цьому простежується і пов’,язано це з тим, що за сезоном дощів починається суха пора, сприятлива для рясного цвітіння рослини.

По темi:  Цибулиння як добриво для рослин – властивості і застосування

Однак якщо в домашніх умовах орхідеї не цвітуть протягом довгого періоду часу, то для цього може бути кілька основних причин.

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

 

Основні помилки догляду

 1. Не варто часто пересувати горщик . Фаленопсіси дуже люблять постійне місце, тому не люблять ніяк перестановок горщика, це у них викликає стрес. Тому так важливо особливо в період активного росту квітконоса не змінювати йому умов утримання і напрям сонячного світла.
 2. Приділяти увагу необхідно і коріння квітки . Коріння для орхідеї мають велике значення, так як вони також є активними учасниками процесу фотосинтезу. Ця особливість дозволяє повноцінно харчуватися, і при цьому активно вбирати вологу з повітря. Для цього рекомендується обприскувати листя і повітряні корені особливо в спекотні дні.
 3. Брак сонячного світла. Фаленопсіси дуже люблять сонячні підвіконня, а також тривалий світловий день. Для пишного цвітіння рослини восени і взимку їм потрібна підсвічування, в іншому випадку орхідея в цей період може зовсім не цвісти.
 4. Брак поживних речовин . Відсутність цвітіння може бути пов’,язано з нестачею необхідних поживних речовин. Якщо орхідея не цвіте, а листя ростуть регулярно, то швидше за все застосовуються підгодівлі з підвищеним вмістом азоту. Для формування квітконосів у квітки слід застосовувати добрива з великим вмістом фосфору і калію.
 5. Сухе повітря. Найчастіше надто сухе повітря в приміщенні служить причиною відсутності цвітіння. Для підвищення вологості можна не тільки проводити регулярні обприскування, але і поставити поруч ємність з водою, яка буде додатково випаровуватися, і зволожувати повітря.
 6. Неправильний полив. Поливати орхідеї слід тільки після повної просушки субстрату незалежно від пори року. Крім того необхідно при поливі добре просочувати не тільки коріння, але й кору в горщику, це процедуру рекомендується проводити 1 раз в 5-7 днів.

Важливо розуміти, що будь-яка орхідея це жива рослина, яке потребує певних умов його утримання. Відсутність будь-якого фактора в першу чергу негативно позначається на періодичності і тривалості цвітіння, а в деяких випадках є причиною його відсутності постійно.

По темi:  Торф і торф’яні таблетки для розсади – як використовувати

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Оптимальні умови утримання орхідеї

Для повноцінного росту і пишного цвітіння необхідно дотримуватися певних умов, які допоможуть рослині радувати вас красивими квітами незалежно від пори року.

Освітлення

Орхідея світлолюбна культура, але прямі сонячні промені можуть викликати опіки листя, тому для неї найкраще підходять західні або східні підвіконня. Також можна вирощувати на південних вікнах, проте для захисту коренів і листя від опіків можна поставити аркуш білого паперу внизу, щоб відбивати сонячні промені. В особливо спекотні дні краще прибирати орхідею з вікна.

У зимовий час для повноцінного цвітіння орхідеї необхідне підсвічування, щоб тривалість світлового дня становила не менше 11 годин, в іншому випадку цветонос буде невисокий з невеликою кількістю бутонів.

Температурний режим і вологість

Оптимальна температура для орхідей повинна становити в межах 20-25 градусів, зниження до 15 градусів може послужити поштовхом до цвітіння. Дотримання необхідного температурного режиму оберігає рослину від виникнення різних патогенів.

Вологість повітря також важлива для орхідей, для підвищення рівня вологи в повітрі в літній час рослина краще обприскувати, а взимку поруч необхідно поставити ємність з водою, яка буде додатково випаровуватися.

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Полив і підживлення

Поливають орхідеї двома способами:

 1. шляхом верхнього поливу,
 2. шляхом напітиванія.

При верхньому поливі слід поливати акуратно, щоб вода не потрапляла між листя, якщо це сталося, слід серветкою вимочити вологу.

При напітиваніі горщик з орхідеєю поміщають в іншу ємність з водою, так щоб він наполовину занурився в воду, і залишають на 2 години. Важливо щоб при поливі просочилися вологою не тільки коріння, але й кора в горщику.

Поливають рослину 1 раз в тиждень, в спекотні літні дні 1 раз в 5 днів. Але в кожному конкретному випадку регулювати режим поливу кожен повинен самостійно, головне щоб субстрат в горщику повністю встигав просихати. Вода повинна бути відстояна, кімнатної температури або на 4 градуси вище.

По темi:  Біогумус інструкції по застосуванню добрива

Дуже важливим для орхідей є проведення регулярних підгодівлі, які проводяться відповідно до її етапами зростання:

 • після перецветанія орхідеї дають час відпочити протягом 1 місяця, тому в цей період не допускається застосування ніяких підгодівлі і скорочується полив до 1 разу на 10-14 днів,
 • по закінченню цього періоду орхідею починають поливати в звичайному режимі і підгодовувати добривами з підвищеним вмістом азоту 1 раз в 2 тижні, для повноцінного росту,
 • при появі квітконосу підгодівлю проводять в такому ж р жимі, але добрива вжезастосовують з підвищеним вмістом фосфору і калію, після відкриття перших квітів підгодівлі припиняють, щоб не прискорити процес перецветанія.

Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Пересадка

 1. Пересаджувати орхідеї рекомендується не часто, 1 раз в 2-3 року. При цьому субстрат змінюється повністю на новий. Все підгнилі або засохлі коріння прибираються.
 2. Самим вірною ознакою того, що рослині необхідна пересадка це повна відсутність будь-якого росту листя або коріння, цим орхідея показує, що їй стало тісно в горщику.
 3. Найкраще пересадку проводити навесні, коли посилюються ростові процеси рослини, але також пересаджувати можна і влітку і восени.

Цитокінінова паста для цвітіння орхідеї

На питання що робити і як змусити орхідею повторно зацвісти, якщо залишилися попередні квітконоси можна дати однозначну відповідь: слід використовувати цитокініновою пасту. Вона є гормональним препаратам, який прискорює процес росту клітин.

На орхідеї цитокініновою пасту застосовують для обробки сплячих бруньок на квітконосах. Для цього необхідно взяти голку, обробити її спиртом і акуратно зняти лусочки, які прикривають сплячі бруньки. Потім на голку береться трохи засобу і проводиться по нирці для освіти мікротріщини.

Через 7-10 днів нирка почне збільшуватися і рости, якщо рослина міцне то обробляти можна не одну нирку, а кілька. В результаті цього орхідея в результаті зацвіте, в цей період рекомендується проводити підживлення добривом з підвищеним вмістом фосфору і калію.

Дотримання всіх умов утримання допоможе квітці повноцінно розвиватися і радувати своїм пишним цвітінням.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать + 17 =

Сейчас читают:
Top