Чому не цвітуть фіалки причини, що робити
9840 Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити


Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Селекція сенполій триває кілька століть. Сучасні численні сорти відрізняються тим, що можуть цвісти протягом усього року. Важливо тільки знати, що робити, щоб фіалка постійно радувала око пишним цвітом.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Походження квітки

Фіалка була відкрита в наприкінці XIX століття на території Східної Африки. Блакитний квітка ріс на моховитому камені. На квіткової виставки, яка була проведена в 1893 р, фіалка отримала назву Узамбарская, в честь місцевості, де вона була знайдена. З початку XX століття проводилося багато схрещувань з метою створення більш витривалих видів з різним забарвленням.

See also: Philippines, Basilica of Santo Nino

Фіалка є багаторічників зі слабкою кореневою системою. Листя утворюють розетку, діаметр якої коливається від семи до сорока сантиметрів. Зелена листова пластина може мати різноманітну форму і кольорові вкраплення. Вона покрита найдрібнішими волосками.

У природі існують 20 видів узамбарської фіалки, селекціонери вивели 32 тисячі сортів. Між собою вони різняться за величиною розетки, формі листа і забарвленням самих квіток.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Догляд за фіалкою – правила

Оригінальний зовнішній вигляд привертає увагу багатьох людей. Займатися вирощуванням готові навіть квітникарі-новачки. Необхідно знати, як правильно доглядати за фіалкою.

Сенполии – ніжні і теплолюбні квіти. Вони будуть рости в добре освітлених квартирах. Мова не йде про прямих сонячних променях: вони, навпаки, згубні. Рослина буде відмінно себе почувати на південних і східних вікнах. У темних приміщеннях можна вдатися до допомоги люмінесцентної лампи. Вона повинна розташовуватися на відстані 30 см від горщиків. Лампу включають на 10 годину в день. Фіалка боїться різких перепадів температур, добре себе почуває при 20? С.

Поливати землю потрібно відстояною теплою водою. Слід уникати попадання води на точку росту і листя. Носик лійки направляється під розетку. Надлишок рідини видаляється з піддону, щоб уникнути застою вологи.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Вологість повітря повинна бути високою. Можна помістити горщик у вологий торф або піднос з галькою. Фіалку обприскують в перерві між цвітінням. В розпилювач наливають теплу воду. Слід зазначити, що в перезволожених повітрі добре розвиваються грибкові захворювання.

По темi:  Сидерати як добриво – коли сіяти, які краще

Ніжні коріння сенполій воліють пухку землю. Основними інгредієнтами для грунту є листова земля, дерен, пісок. До суміші можна додавати вермикуліт . Пересадка здійснюється в міру необхідності, навесні.

Діаметр рослини повинен бути в три рази більше, ніж діаметр горщика. Надто широкий горщик послужить причиною того, що домашня фіалка НЕ ​​зацвіте. Для повноцінного розвитку сенполії потрібен калій, фосфор і азот. Підживлення вносяться в період росту рослини. Взимку квіти годі й удобрювати.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Як змусити фіалку цвісти

На цвітіння впливає безліч факторів, у тому числі і сорт рослини. Одні види продовжують цвісти цілий рік, у інших – тривалий період відпочинку. Відсутність квітконосів протягом довгого часу свідчить про порушення правил по догляду.

Освітлення

Якщо горщики з сенполії розміщені в темному приміщенні, то її листи почнуть тягнутися вгору. Розсіяне світло повинен бути в достатку. Штучне освітлення в зимовий період впливає на тривалість цвітіння фіалки.

Полив і вологість повітря

Через центрального опалення взимку повітря в квартирі стає занадто пересушене. Оптимальним рішенням буде покупка зволожувача повітря. Поруч з горщиками можна поставити піддон з водою або періодично застеляти батарею вологими простирадлами. Полив холодною жорсткою водою уповільнює розвиток фіалки.

Грунт

Сенполия чутлива до якості грунту. Абсолютно не підходить земля з високою кислотністю: рослина не буде рости і цвісти. Покупної грунт для фіалок є найкращим варіантом для вирощування здорових квітів.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Горщик

Великі розміри тари приведуть до того, що сенполія направить всі сили на ріст коренів і зеленої частини. Найкраще вирощувати квіти в пластиковому горщику: глиняний висушує грунт біля стінок.

Підживлення

Надлишок азотосодержащих добрив призведе до бурхливого зростання розеток. Найкраще використовувати спеціалізовані добрива для сенполій. Їх вносять один раз в два тижні в період росту і цвітіння, а в період спокою – раз на місяць.

По темi:  Добриво з бур’янів як готувати і застосовувати

Вік

Рослини, яким виповнилося більше трьох років, перестають активно цвісти. Фіалку слід періодично омолоджувати. Для цього розетку зрізають, залишаючи на ній не більше шести листя. Стебло підсушують, і поміщають саму розетку в стакан з водою для вкорінення. Молоде рослина пересаджують в грунт, коли коріння сягає двох сантиметрів.

Знаючи, як доглядати за квітучої фіалкою, можна змусити рослину цвісти протягом десяти місяців.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Поширені проблеми фіалок

Порушення агротехніки може привести до нездорового зовнішнім виглядом, івикликати різні хвороби. Пониклі листя свідчать про те, що квітка давно не поливали. Спочатку воду вносять невеликими дозами, поступово доводячи полив до норми. Бажано переукореніть фіалку. Для цього у квітки відрізають коріння і нижнє листя. Потім його висаджують в свіжий грунт.

Низька посадка і полив жорсткою водою призводять до того, що на листках утворюються сольові відкладення. Сенполію промивають, кладуть поверх грунту мох. Великий і добре розвинений квітка можна пересадити в новий грунт, вище.

Загущення центру розетки відбувається через тривалого періоду освітлення або надмірного внесення добрив. Світловий день повинен тривати не більше дванадцяти годин. Можна скоротити період штучного освітлення на 4 години. Якщо проблема виникла через надлишок підгодівлі, то рослину пересаджують в новий грунт.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Іноді на виворітного стороні аркуша з’являються фіолетові плями. Це свідчить про надлишок ультрафіолету, контакті з патогенними мікроорганізмами або різкому коливанні температур. За забарвлення відповідають сполуки, які називаються флавоніди. Вони мають протизапальну дію і ніяк не впливають на здоров’я і зовнішній вигляд фіалки.

Велика кількість фосфору провокує утворення світлих країв на листках. Це говорить про те, що в грунті багато перліту і вермикуліту. Торф’яний субстрат не дає подібних реакцій. Мінерали слід вносити в невеликих кількостях. При виявленні світлих країв слід утриматися від підгодівлі на місяць.

По темi:  Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Хвороби і шкідники фіалок

Фіалка досить важко переносить різні недуги. Важливо якомога раніше розпізнати проблему, щоб правильно з нею впоратися. Сенполії найчастіше піддаються атакам таких комах і хвороб:

Тля

Зараження відбувається від нових рослин, принесених в будинок. Комаха харчується соком фіалки, вражаючи листя, бутони і квіти. У запущених випадках пагони відмирають. Тлю видаляють вручну, а сама квітка обприскують інсектицидом Актеллік.

Трипси

Паразит поїдає листя. На ній утворюються плями, які буріють і засихають. Трипси можуть перелітати на інші рослини в квартирі. Всі пошкоджені листя і квітконоси видаляють, рослину обприскують препаратом’ Фитоверм’.

Нематоди

Комахи завдають шкоди кореневій системі, висмоктуючи з неї соки . При пересадці потрібно завжди уважно оглядати підземну частину рослини. При сильному ураженні у фіалки засихає точка зростання, на листках з’являються світло-зелені плями. Фіалку пересаджують в новий грунт, горщик дезінфікують.

Чому не цвітуть фіалки причини, що робити

Борошнистий червець

Шкідник білого кольору живе в складках листя і квітконосах, харчуючись соком. Місця прокусів видозмінюються, темніють. Потрібно пересадити квітку в новий грунт, обробити надземну частину інсектицидом’ Актара’.

Фитофтороз

Грибок проникає через кореневу систему. Листя покриваються бурими плямами, коріння можуть підгнивати. На ранній стадії заражені листя обриваються, а сама фіалка пересідає. Для обробки використовують’ Фітоспорін’. Якщо квітка повністю заражений, то від нього позбавляються.

Фузариоз

Надмірний полив, важка грунт, холодна вода провокують утворення грибка. Хвороба призводить до загнивання коренів і черешків. Методи боротьби схожі з фітофторозом. Для профілактики застосовується розчин’ фундазолом’.

Борошниста роса

На листі з’являється білуватий наліт, який неможливо відмити. Хвороба з’являється через нестачу світла, низької температури і підвищеної вологості повітря. У боротьбі з хворобою допоможе препарат Прогноз. Горщики з фіалками обприскують фунгіцидами двічі, з інтервалом в десять днів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать − десять =

Сейчас читают:
Top