Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників
9874 Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників


Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Коли сільськогосподарські і декоративні рослини уражуються борошнистою росою і іржею, то знищення збудників захворювань представляється непростим завданням. Щоб небезпечна грибкова інфекція не проникла в листя і стебла, необхідно періодично проводити для профілактики обробку саджанців хімічними препаратами.

Читайте также: Рецепт Картофельно-сырный гратен

Одним з найбільш високоефективних отрутохімікатів вважається Топаз – протигрибковий засіб попереджає і лікувальної дії. Перевага фунгіциду полягає в універсальності: він використовується як на присадибних ділянках, так і для оздоровлення кімнатних квітів.

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Хімічний склад препарату Топаз

Фунгіцид належить класу триазолів – органічних гетероциклічних сполук. Основним активною речовиною є пенконазол – концентрована рідина середньої токсичності, гнітюче впливає на функцію розмноження грибкових мікроорганізмів, що блокує проростання суперечка в рослинні тканини. Речовина не утворює плівку на зелених частинах дерев і чагарників, а відразу ж всмоктується в них, переміщається з соками по судинах до точкам зростання.

А це означає, що препарат надійно захищає не тільки зрілі листя і стебла, а й що розвиваються пагони навіть в дощову і холодну погоду. Обробку можна проводити навіть ранньою весною і пізньою осінню, коли температура повітря в нічний час опускається нижче -10 ° C.

Випускається Топаз в ампулах на два мілілітри й в літрових ємностях. На прилавках господарських магазинів можна виявити аналогічний засіб, але з іншою назвою – Алмаз. Зберігається герметично закритий препарат відносно недовго, всього чотири роки. Забороняється використовувати ядохимикат з вичерпаним терміном придатності, так як його токсичність зростає настільки, що може завдати непоправної шкоди рослинам і знищити врожай.

По темi:  Кісткове борошно як добриво – як застосовувати, інструкція, склад

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Характеристика препарату Топаз

Топаз дозволяє позбутися від таких сільськогосподарських шкідників, як борошниста роса, оїдіум, іржа. Також він гнітюче впливає на пурпурову плямистість і сіру гниль. Фунгіцид не втрачає ефективності при різких скачках температури повітря, тому його можна використовувати на присадибних ділянках в будь-яку погоду. Через три доби після обприскування ядохимикат поширюється по всім хворим рослинним тканинам, знищуючи грибки.

Препарат підходить для обробки овочів, плодових дерев, винограду, садових і кімнатних квітів. З його допомогою можна проводити профілактику і лікування грибкових хвороб у наступних видів сільськогосподарських і декоративних культур:

 • чорна смородина,
 • агрус,
 • малина,
 • полуниця,
 • суниця,
 • виноград,
 • вишня,
 • персик,
 • яблуня,
 • троянда,
 • гвоздика,
 • фіалка,
 • огірок.

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Топаз володіє значними перевагами перед іншими засобами попереджувального і лікувальної дії. До основних його переваг можна віднести:

 1. високу ефективність, широкий спектр дії,
 2. економічність, незначний витрата, низьку вартість,
 3. безпеку для рослинних організмів,
 4. універсальність, застосовність для різних видів і сортів рослин,
 5. стійкість до вологи і низької температури.

Але, незважаючи на всі переваги, препарат не можна назвати ідеальним ліками. Головне діюча речовина в ньому має синтетичне походження, а штучна органіка, як відомо, завдає чималої шкоди екології. До того ж пенконазол відноситься до среднетоксічним хімікатів, а значить, не дотримуючись інструкції і техніку безпеки, людина може отруїтися

Приготування робочого розчину

Для обробки садової ділянки концентрат з ампули в два мілілітри розчиняється в невеликій кількості води. Отриманий розчин добре перемішується, а потім виливається в десятилітрове відро з водою. Для обприскування кімнатних квітів робочий розчин робиться в два рази більш насиченою, тобто використовується не десять, а п’ять літрів води.

Для лікування оїдіуму, борошнистої роси, плодової гнилі рекомендується розводити 2 мл препарату в 10 літрах води, а для виведення іржі – 4 мл в 10 літрах. Найбільш концентрованим повинен бути розчин для обробки рослин фіалок, так як вони надзвичайно схильні до зараження борошнистою росою. Для цих квітів слід брати 2 мл засобу на 4 літри води.

По темi:  Добриво з яєчної шкаралупи як застосовувати, як зробити розчин

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Інструкція по застосуванню фунгіциду

Щоб ефективно вилікувати рослини від грибкової інфекції, не заподіявши їм шкоди, необхідно строго дотримуватися інструкції по застосуванню. На відкритому просторі процедура проводиться тільки в суху і безвітряну погоду. При таких умовах ядохимикат повністю всмоктується в рослинні тканини і максимально інтенсивно впливає на суперечки паразитів.

Але якщо через 3 години після обприскування починають йти опади, то турбуватися не потрібно: пенконазол за цей проміжок часу встигає проникнути в епідерміс листя. Тому після дощу здійснювати повторну обробку не потрібно, і навіть шкідливо.

Наступну процедуру дозволяється проводити тільки через два тижні. Якщо дерева і чагарники занадто сильно уражені грибковою інфекцією, то Топаз вже навряд чи здатний їм допомогти: проти запущених захворювань він безсилий. Тому обприскування потрібно робити відразу ж, як тільки з’являються перші симптоми зараження.

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Норми витрати препарату Топаз для різних рослин

Культура Захворювання  Витрата робочої рідини Кількість обробок

овочі — борошниста роса 1 літр на 10 м2 площі — 4 рази

фруктові дерева — борошниста роса, плодова гниль 2 – 4 відра на дерево — 4 рази

ягідні чагарники — борошниста роса 1,5 літра на чагарник — 4 рази

виноград — оидиум 1,5 літра на 10 м2 площі — 4 рази

садові квіти — борошниста роса, іржа 1 літр на 10 м2 площі — 3рази

кімнатні квіти — борошниста роса, іржа 1 літр на 10 м2 площі — 3 рази

Способи застосування препарату Топаз для різних рослин

Культура    Спосіб застосування

овочі  — при перших симптомах зараження

фруктові дерева — профілактичне обприскування два рази, до і після цвітіння

ягідні чагарники — профілактична обробка два рази, доцвітіння і після збору врожаю

виноград — у час розпускання бруньок, після цвітіння, при перших ознаках хвороби

По темi:  Добриво з кропиви як приготувати, застосування

кімнатні квіти — при перших ознаках захворювання

Брунька (фунгіцид) – інструкція із застосування, відгуки дачників

Сумісність з іншими отрутохімікатами

Топаз сумісний з хімічними речовинами, аналогічними за термінами застосування, що дозволяє включати його як компонент в комплексні засоби для захисту рослин. У поєднанні з іншими хімікатами Топаз підсилює і подовжує їх захисне і лікувальну дію, знищує ширший перелік грибкових паразитів. Його можна без побоювань змішувати з наступними фунгіцидами, які відрізняються між собою тільки діючими речовинами:

 • Хорус, для попередження і лікування коккомікоза, клястероспоріоза, альтернаріозу,
 • Купроксат, для позбавлення від фітофторозу і церкоспоріоза,
 • Кінмікс, для знищення личинок сільськогосподарських шкідників,
 • Топсин-М (інструкція) , для лікування парші, антракноза, плодової гнилі.

Токсичність

Топаз входить в список хімікатів III класу токсичності, тобто є помірно небезпечною речовиною для людини і тварин. Для комах і птахів він абсолютно нешкідливий, а от для риб надзвичайно отруйний. Використовувати препарат потрібно, дотримуючись правил техніки безпеки, обов’язково надівши робочий фартух, гумові рукавички, захисні окуляри і респіратор.

Статью нашли по запросам:
 • орхидея желтеет от ствола как спасти
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один + 14 =

Сейчас читают:
Top