Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки
9822 Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки


Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Бордосская рідина була винайдена і виготовлена ​​вперше французьким біологом Мілларде ще в кінці дев’,ятнадцятого століття. Призначався препарат для допомоги виноградарям і захисту плантацій від грибкових хвороб. Десятиліття досвідченого застосування показали ефективність цього простого складу для захисту більшості культурних садових і городніх рослин.

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Опис препарату

Рідина ніжно-блакитного кольору виходить із суміші мідного купоросу і рідкої вапна (вапняного молочка) . Довгий час садівники виготовляли цей препарат самостійно. Тепер порошок для розведення і обробки можна купити в магазинах. Складові бордосской суміші розфасовані в окремі пакетики.

Змішувати, розведені водою склади, необхідно незадовго до застосування. Важливо дотримуватися інструкції з приготування розчину, якими забезпечена кожна упаковка препарату. Термін зберігання готового розчину не перевищує 10 годин . Придатність сухих інгредієнтів може доходити до трьох років.

Дія захисної суміші засноване на унікальному складі.

 1. Мідний купорос представляє собою не тільки природний антисептик для рослин, але і є корисним мікроелементом.
 2. А вапно у вигляді молочка «припікає» ранки, нанесені грибком.

Доповнюючи один одного ці речовини ефективно діють проти цілого ряду патогенної мікрофлори, яка негативно позначається на здоров’я рослин і знижує врожайність.

 1. Мідний купорос за хімічним складом являє собою сульфат міді. На вигляд це сині водорозчинні кристали. Для рослин мідь життєво необхідна. Її відсутність або дефіцит погіршує обмінні процеси і веде до пригнічення росту рослин.
 2. Вапно здавна використовується садівниками і городниками для зниження кислотності грунту і підвищення захисних функцій рослин. Антисептичні властивості вапна застосовуються не тільки для боротьби з грибком в садах, але і при захисті дерев’,яних будівель від цвілі, грибка і різних шкідників деревини.

Вапно відносно безпечна для здоров’,я людини.

На думку багатьох експертів, застосування бордоської рідини не втратило своєї актуальності і до цього дня. А її горезвісна небезпека сильно перебільшена на догоду новим сучасним препаратам.

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Як самому приготувати бордоську суміш

Дотримання стандартних пропорцій і правил приготування бордоської рідини сприяють безпеці людини і ефективному захисту культур.

По темi:  Добриво з бур’янів як готувати і застосовувати

Для приготування бордоської рідини будуть потрібні дві ємності. Сухі компоненти не змішують. Обсяг рідин повинен бути рівноцінним.

 • Не можна використовувати для розведення мідного купоросу металевий посуд.
 • Алюміній, залізо і будь-які оцинковані ємності можуть всутпать в хімічну реакцію з солями міді. Краще взяти пластикове відро або скляні банки, якщо розчину потрібно небагато.

Купорос заливають половинною об’ємом гарячої води і перемішують до повного розчинення кристалів. Після цього потрібно остудити рідина, додавши холодної води до створення повної порції. Для дотримання правильних пропорцій вважають стандартним обсяг 5 літрів.

Вапняне молочко готують з вапна. Її можна придбати готову або загасити кам’,яну вапно. Але в будь-якому випадку, варто взяти якісний препарат, щоб не зіпсувати цілющий розчин.

Для приготування відра вапна з кам’,яної вапна потрібно залити холодною водою не менше 3 кг каменів. При цьому, якісний розчин повинен виділити багато тепла. Відро сильно нагрівається, а суміш вирує. Якщо цей процес слабкий, то значить, що кам’,яна вапно стара, і потрібно або збільшити її кількість, або взяти більш свіжий продукт.

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Для приготування бордоської рідини важливо пам’ятати основне правило. Розчин мідного купоросу вливають тонкою цівкою в розчин вапна, а не навпаки. При цьому потрібно інтенсивно перемішувати, що виходить фунгіцид.

Перед обробкою рослин робочою сумішшю для обприскування необхідно перевірити концентрацію розчину. Занадто велика кількість міді може завдати шкоди рослинам.

Норма вапна перевіряється лакмусовим папірцем. Потрібно опустити її в рідину і перевірити зміна кольору. Якщо листочок посинів, то вапна багато. Такий розчин добре тримається на поверхні листя рослин, але не проявляє своїх лікувальних якостей.

В упаковці, придбаної в магазині повинна додаватися лакмусовий папірець для перевірки якості готової рідини. Якщо з якоїсь причини вона відсутня, можна скористатися залізним цвяхом або дротом.

Гвоздь опускається на кілька хвилин в розчин. Якщо пропорції дотримані правильно, то цвях залишиться чистим. При підвищеному вмісті міді на саморобному індикаторі з’,явиться червонуватий наліт. В цьому випадку потрібно скорегувати концентрацію збільшенням кількості вапна.

 1. Для обробки рослин проти цвілі і грибкових хвороб використовується 1% і 3% розчин.
 2. Для приготування розчину концентрацією 1% потрібно 150 г вапняної вапна і 100 г порошку мідного купоросу на відро (10 л) води.
 3. Для 3% розчину вапна потрібно 400 г, а купоросу 300 г.
По темi:  Яглиця звичайна (снить) на дачній ділянці – як позбутися, чим обробити

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Як обробляти рослини

бордосскую суміш наносять на рослини обприскуванням, намагаючись уникати потрапляння на верхній шар грунту. При обробці окремо розташованих рослин або кущів можна застеляти грунт старими газетами або плівкою на час обробки.

При обробці овочів рекомендується присипати простір між ними тирсою або сухою травою, які прибрати після обприскування.

Бордосская рідина відноситься до третього класу небезпеки . Оброблені плоди і фрукти можна їсти протягом двох-трьох тижнів.

Обробка рослин проводиться навесні або восени. Але при цьому використовується різна насиченість розчину. Восени для обробки кущів і плодових дерев можна застосовувати 3% рідина, а навесні тільки 1%.

 • Весняна обробка вимагає великої обережності. Багато рослин дуже чутливі до надлишку міді. Плоди вишні, сливи та інших кісточкових культур розтріскуються.
 • Навесні бордосскую рідину наносять до появи листочків або на самому початку розпускання бруньок.
 • Розчин повинен рясно змочувати гілки і стовбури.
 • При правильному обприскуванні кущі і дерева повинні мати блакитний відтінок.

Обробка проводиться в нежарку безвітряну погоду. Не варто обприскувати рослини перед дощем. Це малоефективно для боротьби з хворобами, але при змиванні може завдати шкоди грунті, коріння рослин і корисних комах.

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Норми розчину для різних культур

 1. Плодовим кісточковим деревам (абрикос, слива, персик, вишня) обробка фунгіцидом допоможе захиститися від кучерявості, дірчастій плямистості, коккомікоза і моліноза.
 2. Яблуні, груші та айву бордосская рідина врятує від плодової гнилі, філлостікоз, парші та різних плямистостей.

На одне дерево потрібно від трьох до 10 літрів розчину в залежності від його розміру.

 • Кущі смородини та агрусу обприскують проти антракоза і іржі на листках і гілках. На кущ може знадобитися до 5 літрів розчину.
 • Кущики полуниці фунгіцид захистить від плямистості і гнилі при підвищеній вологості в період формування плодів. Витрата розчину до півтора літрів на площу 10 квадратних метрів. При рідкісної посадці рослин кількість суміші може бути зменшено. А при загущенности можна збільшити обсяг розчину, але не більше, ніж на 10%.
 • Декоративні чагарники можна обробляти бордоською сумішшю проти іржі і плямистості на листках. Витрата в залежності від розмірів куща може варіюватися від літра до п’,яти.
 • Городні культури захищають від парші, фітофторозу, макоспороза, поверхневої і кореневої гнилі.
 • Витрата препарату залежить від площі і густоти посадок. При дотриманні нормативів відповідно до кожної культурою потрібно від півлітра до трьох літрів на 10 квадратних метрів.
По темi:  Як зробити і використовувати компост в якості добрива

Можна обробляти буряк, морква, картопля та інші бульбові культури протягом усього періоду вегетації. Але кількість обробок не повинно перевищувати двох.

 • Томати, перці, баштанні культури рекомендується обприскувати до появи зав’,язі. В крайньому випадку, при сильному зараженні, обробка може проводиться приблизно за місяць до дозрівання плодів.

Лук, що йде на перо, і зелень обробляти бордоською рідиною не можна , щоб уникнути псування рослин і можливого отруєння препаратом.

Якщо ріпчаста цибуля вирощується для використання його головок в їжу, то обробка препаратом може захистити його від пероноспорозу і гнилі.

Обробка овочевих культур проводиться слабким 1% розчином фунгіциду.

Бордоська рідина для обробки рослин інструкція та відгуки

Заходи безпеки

 • Роботу з розчином бордоської рідини потрібно проводити з обов’,язковим використанням захисних індивідуальних засобів.
 • Важливо пам’,ятати, що інгредієнти фунгіциду відносяться до небезпечних речовин.
 • Необережне приготування вапна може завдати травми очей і шкірних покривів. Для перемішування розчинів необхідно використовувати дерев’,яні лопатки на довгій ручці. Після змішування кам’,яної вапна з водою ємність обов’,язково закрити кришкою до закінчення реакції.

Органи дихання і очі слід захищати за допомогою окулярів і респіраторів. Складові бордоської рідини можуть бути небезпечні і для людини, і для людей. Зберігати препарат в сухому або рідкому вигляді необхідно в місцях, що виключають випадкове використання.

У разі потрапляння розчину або окремих компонентів на шкіру, слід негайно промити великою кількістю води з миючими засобами . Після цього можна змастити руки (або пошкоджені частини тіла) будь-яким жирним кремом, щоб уникнути сухості і розтріскування шкіри.

При попаданні всередину потрібно промивання шлунка соляними розчинами або марганцевокислим калієм. Проводити такі процедури слід в медичному закладі під наглядом фахівця. Рекомендується рясне пиття і прийом сечогінних і серцевих препаратів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + одиннадцать =

Сейчас читают:
Top