Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада
8913 Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада

Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада


Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада

В березні земля ще частково або повністю знаходиться під сніговим покривом. Але вже можна починати корисні садові і городні роботи.

Які добрива можна вносити в березні?

Підживлення ґрунту добривом – це один з найважливіших пунктів весняної підготовки городу. Зробити це можна декількома способами:

  1. Внесення органіки: компосту, перегною, який розподіляють по полю. Звичайно, при такому способі застосування він втратить зі свого складу частина азоту, але не так багато, як при осінньому внесенні. Цей спосіб найкращий для обробки великої площі.
  2. Внесення мінеральних добрив. Наприклад, суперфосфату. Він “пропече” собі дорогу до ґрунту крізь сніг, а фосфор з його складу перенесеться до коріння рослин разом з талими водами. Мінусом цього способу є значна втрата азоту зі складу добрива, тому необхідно вносити азот ще раз, вже в квітні-травні, коли починається активна вегетація.
  3. Починаючи з середини березня, в підготовлений з осені ґрунт, сіють морозостійкі сидерати. Наприклад, гірчицю білу. Сходи цієї рослини витримують температуру до -5 ° C, що дозволяє провести повний вегетативний цикл до початку посадки основних городніх культур.
  4. Гірчицю скошують в кінці квітня, але не прибирають з поля. Під час весняної оранки її закладають в землю. Вона насичує ґрунт легко доступним азотом, який життєво необхідний рослинам для повноцінного початку вегетації.

Роботи в теплиці

У середині першого весняного місяця можна зайнятися підготовкою ґрунту в теплиці. Для початку необхідно відновити розібраний на зиму дах теплиці, щоб внутрішній простір швидше прогрівся. Після цього ґрунт сушать протягом 7-10 днів. Коли в теплиці стане сухо, то можна починати перекопування. Перед початком цього процесу ґрунт треба знезаразити. Для знезараження добре підійде розчин марганцівки, світло-рожевого відтінку. У середньому береться літр цього розчину на 1 м.кв. Для профілактики павутинного кліща можна обробити ґрунт сіркою. Для цього береться близько 150 г хімікату на 1 м.кв. Але не забувайте, що роботи з сіркою необхідно проводити в протигазі.

По темi:  Добриво з кропиви як приготувати, застосування

Після знезараження ґрунту приступають до удобрення. Якщо застосовується органіка, то її вносять в першу чергу. Через пару днів після перекопування землі з органікою, вносять мінеральні добрива.

Ґрунт отримує азот з гною або компосту, а ось наситити її фосфором допоможуть мінеральні добрива, наприклад, суперфосфат. Найзручніше в теплиці застосовувати гранульований вигляд цього агрохімікату, який точніше і легше дозується. Якщо органіка не доступна, то закритий ґрунт в березні можна удобрити нітроазофоской, у складі якої є всі необхідні елементи.

Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада

Догляд за городом

З середини і до самого кінця березня можна спостерігати в городі наступну картину – вдень сніг тане, оголюючи землю, але вночі грядки покриваються крижаною кіркою. Це відбувається через те, що земля ще дуже волога, і в ній міститься багато талої води. Для прискорення процесу прогрівання ґрунту можна в денний час присипати грядки попелом або золою, а на ніч прикрити їх плівкою або агроволокном. Днем укриття прибирають для того, щоб ґрунт максимально прогрівся.

Після тижневої просушки перевіряють, чи готова грядка до посадки ранніх овочів і зелені. Для цього роблять пробне перекопування. Якщо земля волога, грудкувата, але досить легко відстає від лопати – можна садити.

З середини-кінця березня, за умови, що нічні температури не падають нижче нуля, можна висаджувати в підготовлені грядки редис і морозостійку зелень.

Догляд за садом

Навесні садові дерева, чагарники, багаторічні квіти можуть потребувати екстреної допомоги, наприклад, при підмерзання пагонів або кореневої системи. Те, що з рослиною щось не так, можна помітити по нерівномірним сходам багаторічних садових квітів (вимерзли коріння), по ниркам на деревах і чагарниках. На пошкоджених рослинах не починають розвиватися і набухати нирки. Необхідно відзначити ці рослини, для подальшого внесення підгодівлі.

По темi:  Калійні добрива: види, властивості, правила підгодівлі

Перед тим, як почати екстрене підживлення кущів і дерев, необхідно провести їх обрізання. Видаляються мертві гілки, обморожені пагони, зайві відгалуження. Зрізи замазують садовим варом. Після проведення “гігієнічних” процедур, дерева і чагарники підгодовують. Роблять це не раніше кінця березня. По кромці пристовбурного кола вносять гранульований суперфосфат. Ті, хто не любить мінеральні добрива, може скористатися готовими органічними туками, призначеними для весняного підживлення.

Чагарники в кінці березня можна обробити окропом, для захисту від шкідників, але тільки за умови, що після цієї процедури прогноз погоди не обіцяє сильних заморозків. Роблять проливку в першій половині дня, після неї мульчують пристовбурні кола золою, яка додатково віджене комах-шкідників.

Наприкінці першого весняного місяця можна починати посадку садових чагарників – смородини та агрусу. Роблять це відразу, як тільки відтає ґрунт. Ями готують за кілька днів до посадки, щоб земля встигла осісти. Ширина посадкового котловану не повинна бути менше 50 см, глибина така ж. Верхній шар ґрунту акуратно знімають, і складають по одну сторону ями. Нижній – змішують з нітроамофоскою (близько 0,5 склянки), і відром перегною або торішнього компосту. У цю суміш і занурюють коріння рослини.

Березневе підживлення ґрунту ділянки, садові та городні роботи, розсада

Добриво для розсади

На початку весни починається активна компанія по посадці розсади. У березні в захищений ґрунт висаджують овочеві культури: помідори, баклажани, перці і капусту. Починати садити розсаду раніше 10 березня недоцільно – можна отримати занадто рослі рослини, які будуть погано і довго приживатися в ґрунті або теплиці.

Світловий день все ще короткий, тому необхідний додатково досвічувати свої посадки, і підгодовувати їх. Існує безліч рецептів ґрунтових сумішей, нижче представлені найпопулярніші варіанти, перевірені роками:

Добриво для розсади томатів: 2,5 літрів чорнозему, 1,5 л перегною і 1 л торфу. На відро такої суміші додають 10 г сечовини, 40 г простого суперфосфату і 40 г калійних добрив.

По темi:  Як зробити і використовувати компост в якості добрива

Добриво для розсади огірків, кавуна і дині: земля городня – 1,5 л, торф -1 л, перегній – 1 л.

Добриво для розсади капусти: 0,5 л піску, 1,5 л перегною, 1 л городньої землі.

Двотижневій розсаді будь-яких культур можна дати легку підгодівлю з вермикомпосту, розмістивши його на поверхні ґрунту тонким шаром.

Також, якщо розсада стала кволою, колір листя зблід, можна підгодувати більш потужними добривами – наприклад, витяжкою з пташиного посліду або слабо розведеним повним мінеральним добривом.

 

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать − пять =

Сейчас читают:
Top