Амофос добриво застосування, склад, норми внесення
9127 Амофос добриво застосування, склад, норми внесення

Амофос добриво застосування, склад, норми внесення


Амофос добриво застосування, склад, норми внесення

Недолік добрив критично позначається на рослинах, так, наприклад, нестача фосфору сприяє зниженню продуктивності культур і значно зменшує позитивний вплив азотних добрив та інших підгодівлі. Тому рослини потребують цілий комплекс поживних речовин, найважливішим складником якої є фосфорні добрива, такі як амофос.

Читайте также: Обзор автомобиля FAW Besturn X80 2018 — 2019

Що таке амофос?

Амофос – це складне концентроване з’єднання, представлене у вигляді комплексу фосфорно-азотних підгодівлі, отримане шляхом нейтралізації ортофосфорної кислоти аміаком.

Мінеральне добриво амофос або амоній фосфорнокислий значно найактивніше суперфосфатів, оскільки в його складі є швидкодіючі і легко засвоювані речовини. Саме завдяки цій властивості дана підгодівля відрізняється від інших добрив свого класу, що в кілька разів збільшує можливості її застосування. Амофос добре розчинний у воді і легкий у використанні.

Амофос відносять до кращих фосфорним підживлення , які можна застосовувати в будь-який період вегетації в незалежності від типу грунту. Фосфор є стратегічно необхідним складовим для зростання і розвитку всіх аграрних культур. Початок росту вважається критичним періодом, протягом якого рослини вкрай потребують фосфорі, оскільки саме завдяки йому можливий розвиток здорової і міцної кореневої системи.

При достатній концентрації фосфору в ґрунті, рослини швидко розвиваються, утворюються нові пагони, культури стійко переносять посуху і практично несприйнятливі до різних захворювань. Якщо в репродуктивний період грунт недостатньо насичений фосфором, спостерігається гальмування росту і розвитку рослин, затримка в дозріванні, низька врожайність і погана якість отриманої продукції.

Амофос добриво застосування, склад, норми внесення

Фізико-хімічні властивості амофосу

 1. Амофос є гранули, розміром від 2 до 5 мм.
 2. Після закінчення обробки вологість амофосу становить не більше 1%.
 3. У процесі зберігання не накопичує вологу.
 4. Гранули не злипалися між собою і не ущільнюються, утворюючи кому .
 5. При пересипанні не утворюється пил.
 6. Розчинний у воді.
По темi:  Гумінові добрива – види, склад, властивості

Також слід знати про такий характеристиках амофосу:

 1. Призначається для підгодівлі будь-яких видів грунтів.
 2. Забезпечує засвоєння фосфору зеленими культурами.
 3. Підходить для створення комплексних добрив.
 4. До складу амофосу входить бор, залізо, марганець, цинк і кремній, що забезпечують хороший метаболізм рослин.
 5. Практично не має в своєму складі баластних речовин, що мінімізує витрати на транспортування і зберігання.

Амофос добриво застосування, склад, норми внесення

Склад і отримання амофосу

В амофос входять 2 фосфату: моноамонійфосфат (NH4H2PO4) і діамонійфосфат ((NH4) 2HPО4). При поєднанні цих двох елементів і утворюється амофос, формула якого представляється в такому вигляді: NH4H2PO4 + (NH4) 2HPO4 .

Отримання амофосу здійснюється за рахунок хімічної реакції шляхом нейтралізації, в результаті чого виходить речовина, з вмістом 52% фосфору і 12% аміаку . Співвідношення компонентів в амофос 12:52 вважається стандартним і найбільш ефективним. Незважаючи на те, що в добриві невелику кількість азоту, воно відноситься до одних з найбільш важливих і економічно вигідних підгодівлі.

Амофос розроблявся для усунення конкретної проблеми, яка полягала в забезпеченні рослин необхідною кількістю фосфору в разі недоспоживання фосфатів або їх слабкою засвоюваності з інших підгодівлі. З огляду на це, що входить до складу азот є не основним, а супутнім компонентом, обов’язковим для всіх водорозчинних фосфатів.

Позитивні властивості амофосу

 • Зміцнює коріння рослин.
 • Покращує якість одержуваних плодів.
 • Рослини стійко переносять захворювання.
 • Адаптується до будь-яких зовнішніх умов.
 • Збільшується врожайність.
 • Підвищується термін зберігання врожаю.

Інструкція по застосуванню амофосу

Добриво амофос застосовується не тільки в як основна підгодівлі, а й у вигляді доповнення. Оскільки амофос – це фосфорне добриво з мінімальною кількістю азоту, то його рекомендується вносити в грунт в комплексі з азотним моно добривом. Внесення однакової кількості фосфору й азоту необхідно для більшості садових і городніх культур.

Але з правил завжди є і виключення, одного амофосу буде досить при добриві грунту для озимих і бавовнику, в цьому випадку азот може бути внесений в якість допоміжної підживлення на більш пізніх етапах росту.

Кількість внесеного добрива коливається в залежності від виду грунтів та їх специфічних властивостей. Необхідна норма амофосу і азоту розраховується виходячи з площі посіву і виду культур.

Фахівці дозволяють використовувати амофос для грунтів будь-якого типу в незалежності від кліматичних і зональних умов. У районах, де випадає мінімальна кількість опадів і переважає посушливий клімат застосування амофосу можливо з мінімальною кількістю азотних підгодівлі.

По темi:  Сидерати: кращі культури, посів, закладення навесні і восени

Щоб створити нормальний фосфатний режим в нейтральних і лужних грунтах використовують саме амофос, оскільки він найбільш сприятливо впливає на рослини, які ростуть в цій кліматичній зоні. Комплекс, що складається з амофосу, калію і азоту ідеально підходить для захищених земель.

Норми внесення амофосу в квітні і вересні – (основне внесення) і в літні місяці – (підгодівля)

Амофос добриво застосування, склад, норми внесення

Застосування амофосу для різних видів рослин

 • Картопля. Використання амофосу в якості добрива для картоплі збільшує врожайність цієї культури. Картопля, що росте в грунтах з нормальним рівнем фосфору, відрізняється розсипчастою завдяки підвищеному рівню крохмалю. Норма внесення амофосу 12 52 для картоплі становить 2 г підгодівлі на 1 лунку.
 • Буряк. Амофос використовується в якості підгодівлі для цукрових та кормових буряків. Добриво сприяє насиченню коренеплодів цукром і блокує накопичення шкідливих речовин в буряках. Добриво вноситься навесні в період посадки в розмірі 5 г підгодівлі на 1 м.
 • Виноград. Амофос насичує виноград усіма необхідними поживними елементами і блокує накопичення в плодах нітратів. Добриво рослин здійснюється у весняний період в декілька підходів, рідким розчином амофосу. Препарат розводиться в співвідношенні 400 г добрива на 10 л води. Після першого підходу після закінчення 2 тижнів здійснюється листова підживлення винограду рідким розчином, в співвідношенні 150 г амофосу на 10 л води.
 • Плодові рослини . Плодові удобрюються виходячи з площі ділянки і цілі добрива. В якості основного внесення на 1 м.кв. витрачається 15-20 г препарату. Для допоміжної підгодівлі буде достатньо 5-10 г на 1 м погонний.
 • Ягоди і чагарники. Основне добриво вимагає 15-30 г сухої речовини на 1 м.кв.. Для підгодівлі вистачить 4-5 г на 1 м.кв. грунту.
 • Квіти і газонна трава. Якщо необхідно здійснити основне удобрення грунту, то на 1 м.кв. виділяється 15-20 г амофосу, при додатковій підгодівлі достатньо 4-5 г.

Застосування амофосу для різних видів грунтів

 1. Чорнозем лісостеповій і луговий зони, а також дерново-підзолисті ґрунти . Гранули вноситься в якості основного добрива при посадці льону, зернових культур, картоплі та цукрових буряків. Дуже впливає на нормалізацію розвитку картоплі і всіх хлорофобних культур.
 2. Чорнозем карбонатний, простий і південний (зона степу) . Амофос застосовується індивідуально без будь-яких комплексних доповнень і підгодівлі, які включають в себе азот.
  серози і каштанові грунти . Застосовується амофос найчастіше за все в поєднанні з зрошувальних землеробством, оскільки тільки в таких умовах можлива висока врожайність.
 3. Засолені грунти. Застосування амофосу 12 52 в цих грунтах гарантує високий рівень ефективності та стабільність розвитку зелених культур.
 4. Захищений грунту. Амофос вважається кращим добриво застосовується в тепличних умовах.
По темi:  Добриво Флорист – інструкція із застосування, склад

Кількість амофосу в залежності від періоду внесення

 • Восени і навесні під час перекопування землі на 1 м.кв. йде 15-30 г амофосу.
 • В якості підгодівлі , між рядами робляться невеликі борозенки, глибина яких становить 5-8 см.
 • Відстань між борозенкою і лункою має бути 10 см. Добриво насипається в борозенки і покривається землею. Кількість внесеного амофосу залежить від виду рослин.
 • У період висадки розсади на 1 погонний метр землі йде 1 г амофосу. Добриво обов’язково перемішується із землею.
 • В парникових умовах під час перекопування грунту на 1 м.кв. площі витрачається 40-50 г фосфорного добрива.

Для добрива закритих грунтів краще використовувати комплексні підгодівлі з фосфору, калію і азоту.

Виробництво амофосу

Амофос застосовують в країнах СНД вже більше 30-ти років (ГОСТ 18918-85). Технологія виробництва цього добрива вже давно відома і відшліфована, тому завжди можна передбачити результат від застосування підгодівлі аммофосом. Більшість заводів з виробництва амофосу знаходяться на території Росії, Казахстану і Узбекистану. Ціна продукту найчастіше невисока і рідко змінюється, що робить це добриво одним з найкращих за співвідношенням ціни та ефективності.

Висновок

Амофос – одне з найбільш ефективних добрив, сприятливо впливають на рослини. Його можна вносити окремо або в комплексі з іншими підгодівлею. Завдяки амофосу зелені культури повноцінно розвиваються, дають високі врожаї і стійко переносять всі зміни навколишнього середовища.

Якщо ваші рослини повільно ростуть, у них тонкий стовбур, рідкісна листя, необільне цвітіння і мало плодів, варто задуматися про добриві грунту амофосом, оскільки саме ці ознаки свідчать про нестачу фосфору в ґрунті.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

6 + 15 =

Сейчас читают:
Top