Дачний паркан: ідеї оформлення
10725 Дачний паркан: ідеї оформлення

Дачний паркан: ідеї оформлення


Іноді дачний паркан здатний докорінно змінити враження від ділянки. Чому? Та тому, що паркан – це «рама» для саду, без якої найкрасивіший сад не «заграє». В результаті дачну ділянку не сприймається як одне ціле без цієї «рами». Якщо змінити раму у картини, то ця картина буде виглядати по іншому. Ось і сад точно так само.

забор, домик для насекомых

На дерев’яному паркані обладнані будиночки для комах (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

Що потрібно врахувати при виборі огорожі

Огорожу саду можна замінити, а можна змінити вже існуючу, хоча б у деяких місцях. І цього може бути достатньо для прекрасного ефекту. Але займаючись перетвореннями забору і вибираючи ідеї для його оформлення, пам’ятайте, що паркан – це ще й елемент безпеки, спокою і затишку в саду. А ще паркан формує мікроклімат вашого саду, і, можливо, самі улюблені ваші рослини своєю красою зобов’язані саме йому. Паркан, звичайно, не змінює повністю такі параметри, як температуру, вологість, освітленість, продувність вітрами, але він їх істотно регулює в кращу сторону. Все це повинно бути дотримано, або, принаймні, не порушувати при ваших перетвореннях.

Конструкція огорожі

Паркан – це вертикальне споруда по периметру ділянки, на стрічковому чи стовпчастому фундаменті, яке може бути побудоване з різних матеріалів. Висота будь-якого огорожі залежить від висоти вашого будинку, і від розміру вашої ділянки. Чим більше ділянку і чим вищий будинок, тим вище повинен бути паркан. Адже повинна бути гармонія! Однак, рішуче не слід планувати паркан вище 5 м. Це не має практичного значення.

Затишно буде і при більш низькому паркані, витрата матеріалів на паркан таких розмірів буде величезним, а від непроханих гостей, якщо вони «професіонали», така висота – не перешкода. Перешкодою швидше будуть матеріали і конструкція огорожі, а не його висота. Безумовно, і в розумних межах у вас буде кілька варіантів висот. За загальними нормативами комфортною висотою вважається висота огорожі від 1,8 до 3 метрів, в залежності від конкретної ситуації. Вибирайте ту висоту, при якій вам психологічно комфортно, і зверніть також увагу на те, наскільки при даній висоті огорожі будуть затінені ваші посадки. Все-таки сад вимагає світла.

заборХвилястий ніздрюватий паркан

Матеріали для дачного забору

Вони повинні бути «в композиції» з ділянкою, тобто поєднуватися з матеріалами для обробки будинку, з іншими матеріалами, присутніми в саду. А ще має дотримуватися стилістична єдність будинку й саду, інакше кажучи, обраний вами матеріал повинен відповідати стилю саду.

Ви повинні простежити, щоб у формі, «візерунку», лініях і матеріалах вашої огорожі повторився дизайн будинку і ділянки – основні, найбільш яскраві мотиви оздоблення будинку, альтанки, куточків відпочинку, ліній планування ділянки і ті ж самі матеріали, якими оброблений будинок і які використовуються на ділянці. При дотриманні цього принципу у вас буде абсолютна гармонія. Вдало, якщо паркан не монолітний, він складається з окремих конструкційних елементів, ось з ними-то і можна «пограти» в кожному конкретному випадку, щоб зв’язати будинок і сад.

Вибравши якийсь основний матеріал для забору, принцип стилістичної єдності можна врахувати саме на окремих його елементах. Важливо відзначити, що у кожного забору матеріалу для пристрою – свої особливості, свої можливості зробити ваш ділянку ще більш красивим. При одній і тій же технології, що і в одному і тому ж матеріалі дизайн може бути абсолютно різним.

заборХвилястий штахетник

Оформлення дерев’яних парканів

Дерево – прекрасний, «живий» матеріал! Дерев’яні паркани недорогі, надійні, і потенційно «креативні». Якщо ви хочете суцільний дерев’яний паркан, то краще встановлювати його у вигляді окремих секцій», які кріпляться між стовпчиків. Ці стовпчики можуть бути дерев’яними, або у вигляді труб, але найкраще викласти їх з цегли, блоків чи каменю. Це буде і міцно, і красиво: комбінується матеріал і колір. Паркан може бути і несуцільним, а з окремих складальних елементів. В такому випадку це або штахетник, або паркан у вигляді дерев’яної «сітки». Теж дуже гарні варіанти, особливо в комбінуванні з суцільними елементами. Існує ще один вид несуцільного паркану – тин, але він не володіє надійністю, а ось для зонування простору всередині саду – відмінна ідея!

По темi:  Меконопсис в саду: головні секрети блакитного маку

заборПаркан з соснових колод

Щоб досягти гармонії, потрібно фарбувати в один з використовуваних на ділянці квітів. Однак паркан може бути кольору тонованого дерева, а от повторити один з часто використовуваних на ділянці квітів можна в декорі опорних стовпів. Щоб ваш паркан був нарядним, можна фігурно обробити кінці окремих його елементів. Окремі елементи паркану в секції можуть бути різної довжини, і бути скомпоновані так, що всі разом вони складають красиві «трикутники». Так і рівними їм необов’язково бути: дуже красиві гнуті елементи. Можна виконати дерев’яний паркан з круглих колод з загостреними кінцями. Окремі колоди можуть бути різними.

заборПаркан, що імітує тин (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

Дуже красивий дерев’яний паркан з різними вставками. Наприклад, на тлі суцільного паркану можуть бути ажурні вставки – у вигляді великих ромбів, квадратів, кіл, прямокутників з дерев’яної діагональної «сітки».

Дерев’яний паркан можна прикрасити не тільки вставками, але і кованими накладками. Навіть якщо такі елементи невеликі, вони дуже прикрашають паркан. Дерев’яний паркан можна прикрасити візерунками, складеними з маленьких елементів, вирізаних з алюмінієвих банок. Виглядають такі візерунки дуже незвично. Дерев’яний паркан можна «продублювати» ще однією огорожею – кованої. Дуже цікавий варіант, красиво завжди: і влітку, і взимку.

забор

Випиляєте хвилю на прямому паркані – ваш паркан буде виглядати дуже стильно

Самі секції паркану зовсім не обов’язково повинні бути прямокутними, їх можна фігурно «підрізати», використовуючи профіль ліній, який необхідний вам за стилем.

Можна спеціально встановити опорні стовпи з труб великого діаметра, і пофарбувати їх в колір паркану, а можна, для деяких стилів, навпаки, пофарбувати ці труби дуже яскравою фарбою.

Паркан може стати частиною «спортмайданчики», якщо укріпити на ньому кільця для гри у баскетбол. Якщо ваш дерев’яний паркан має бетонні або цегляні стовпи, можна облицювати їх каменем або галькою. Це особливо ефектний варіант. Камінь можна укладати різними способами – враження також буде різним. Замість натурального каменю можна використовувати штучний, він трохи дорожче, але дуже легкий, більш стійкий, і облицювання їм набагато простіше, ніж натуральним каменем. Лак такого каменя не потрібен.

забор

Паркан з березових колод з декором

Незвичайний, ефектний і дуже дешевий варіант – паркан з необрізної дошки. Для пристрою такого паркану потрібно вибрати самі «мальовничі» необрізні дошки. Інакше кажучи, щоб у них були виразними малюнок дерева і неотесані, нерівні краї. Потім ці дошки треба постругати, щоб поверхня була рівна. Паркан виконується з довгих дощок, які закріплені горизонтально. При цьому потрібно чергувати необрізні дошки з прямими обрізними, але при цьому необрізних дощок повинно бути набагато більше. З таких же дошок робиться і хвіртка.

Оформлення огорож з цегли

Вони завжди виглядають дуже гідно». Цегла – матеріал красивий і натуральний, до того ж існує безліч його видів, на будь-які смаки. Однак, цегляні паркани не тільки міцні і красиві, але і дуже підходять для будь-якого декору, оскільки цегла поєднується практично з усіма іншими матеріалами. Цегла для кладки огорожі повинен бути високої якості.

Цеглу бувають різних колірних відтінків, і ви можете вибирати: чи буде ваш паркан мати який-небудь орнамент, або він буде однотонним. Цегляні паркани чудово поєднуються з ковкою, каменем, з металевими елементами, навіть якщо такі елементи більше ніде не повторюються. Тому ці матеріали можна використовувати для декору воріт і хвіртки. Дерев’яні ворота і хвіртка в цегляному паркані будуть виглядати теж непогано. З дерева також може бути декор для огорожі.

Якщо у вашого забору передбачений цоколь, можна при будівництві прикрасити його шматками граніту, втиснувши їх ще незастиглим бетон. Викладаючи цегляний паркан, можна місця окремих цегли при кладці заповнити монтажною піною. Коли кладка буде закінчена, піна вичищається, а в отримані «ніші» в кладці висаджуються невибагливі почвопокривні рослини.

забор

Цей “камінь” намальований на бетонній вставці

Якщо ви вибрали для забору однотонний цегла, опорні стовпи можна зробити з цегли іншого відтінку, або надати цим стовпів іншу фактуру. При кладці цегляного паркану можна укласти цегла оригінально: під кутом, але не плоско, а просторово, « фактурно».

Можна повністю обкласти цегляний паркан природним каменем, а зверху захистити цю облицювання лаком для каменю. Це виглядає чудово, і дозволяє заощаджувати кошти, адже паркан цілком з каменю дуже доріг. Можна обкласти паркан штучним каменем. Особливо це красиво, якщо штучний камінь світлий. А стовпи в такому випадку краще зробити темними: для цього досить просто пофарбувати цегла в шоколадний колір. Цегла відмінно фарбується.

По темi:  Чи врятує яблуню крапельниця?

заборДекор оживляє монолітний цегляний паркан (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

Паркан можна обштукатурити, а потім розписати або прикрасити дерев’яними спилами. Хвіртку можна прикрасити кованим дзвіночком. Дуже гарний варіант – поєднання цегли та кованих елементів. Якщо у паркана передбачений бетонний цоколь, то на стадії будівництва бетон можна прикрасити вручну будь-якої фактурою.

Оформлення бетонних парканів

Виглядає бетонний паркан кілька «брутально», для деяких стилів він підходить, для деяких – ні. Але це універсальний матеріал в дизайні, «чистий аркуш» для декорування. Можна влаштувати і проміжний варіант: бетонні тільки стовпи, а секції огорожі – з іншого матеріалу. Бетонний паркан досить дорогий, але він і надає великі можливості. Бетон прекрасно фарбується, і ваш паркан може бути будь-якого кольору, який ви захочете.

заборРозпис по бетонній огорожі (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

У бетонних парканів немає обмеження форми. Будь-які, самі химерні форми – у ваших руках. Все залежить від опалубки. На стадії будівництва, бетон особливо легко прикрасити різними вставками, відлити з отворами довільної форми. Бетонний паркан можна облицювати натуральним і штучним каменем, зміцнити на ньому ковані елементи. В бетонному паркані легко зробити ніші і вбудовані лави.

На масиві бетону при будівництві можна викласти невеликі фігурки або символи з каменю або гальки, або зробити подекуди вставки з склоблоків.

Бетон можна покрити фактурною штукатуркою.

Оформлення кованих огорож

Кований паркан, напевно, самий гарний, і він же і самий індивідуальний. Адже ви можете при бажанні замовити такий малюнок кування, якого не буде ні у кого. У кованого паркану маса переваг: він ажурний, що дозволяє ненав’язливо показати красу вашої ділянки, ковка чудово відтіняє гідності рослин, і не затінюють ділянку. Ковану огорожу легко забарвити в будь-який колір, або ж замовити вже забарвлену.

Кований паркан може встановлюватися на суцільному фундаменті, а може і не встановлюватися – це залежить від того, який зовнішній вигляд ви хочете отримати, достатньо зробити фундамент тільки для опорних стовпів. Ковка поєднується з будь-яким матеріалом облицювання опорних стовпів, залежність існує тільки за кольором: темна ковка поєднується з будь-яким кольором облицювання, а кольорова повинна поєднуватися з кольором облицювальних матеріалів. Якщо паркан кований, краще всього, якщо ковані елементи-секції будуть мати обрамлення, так як ажурний малюнок особливо гарний, коли він має чіткі межі.

заборДерев’яний паркан зі вставками; Кування; Стовпи, складені з каменю

Дуже незвично і стильно буде виглядати кований паркан, якщо секції паркану не будуть строго вертикальними, перпендикулярними поверхні землі, а будуть встановлені з нахилом. Кут нахилу потрібен невеликий, досить 5 – 8 градусів. Можна поєднувати ковку темного кольору з «золотими» або «срібними» елементами. Можна поєднувати в межах однієї огорожі ковані та цегляні «секції», або секції, декоровані камінням. Можна зробити невеликі ковані вставки в суцільний паркан з кольорового бетону. Прекрасно поєднується кування і скляні кольорові вітражні елементи (із загартованого скла).

Оформлення огорож з профнастилу

Насправді, нічого примітивного у таких парканах немає, хоча це і дуже дешевий варіант. Такі паркани красиві, міцні, легко монтуються, і до того ж вони не декоруються гірше, ніж дерево. Профнастил добре ріжеться, і з нього можна отримати секції паркану потрібної форми – наприклад, зверху ці секції можуть мати хвилястий край або дугоподібний, з будь-яким радіусом закруглення. Стовпи для паркану з профнастилу підійдуть будь-які, але з точки зору дизайну особливо красиві цегляні.

Якщо ви придбали профнастил без фарбування, обов’язково пофарбуйте його, без фарбування він не декоративний. Але зараз, в основному, більша частина профнастилу продається вже з фарбуванням. Сенс купувати незабарвлений профнастил є тоді, коли вам необхідний якийсь рідкісний колір, і необхідної забарвлення немає у продажу. Якщо ви вибрали огорожу з іншого матеріалу, не варто забувати про можливості профнастилу, з нього можна зробити елементи обробки, а також ворота і хвіртку. Якщо ви робите паркан з профнастилу, використовуйте профнастил того ж кольору, що і дах вашого будинку. Можна поєднувати профнастил зі стовпами, обробленими натуральним каменем. Ефектно виглядає профнастил, гармонує за кольором з кольором цегли, якими облицьовано опорні стовпи. Можна зробити ворота і хвіртку з дугоподібно обрізаного профнастилу.

Оформлення огорож з сітки-рабиці

Такі паркани дуже економічні, оскільки фундамент потрібен тільки під опорні стовпи, які робляться з металевих труб або швелерів. А основна перевага огорожі з металевої сітки в тому, що він сумісний з будь-яким стилем оформлення саду, він «непомітний», розчиняється у просторі саду.

По темi:  Как быстро и просто размножить понравившийся куст флоксов

Така огорожа не затінює сад, не загороджує красиві види, забезпечує гарне провітрювання, і до того ж, є вже готовим пристосуванням для вертикального озеленення. Основні недоліки – оглядовість, відсутність захисту від вітру, і стандартна висота (навряд чи можна замовити секції «нестандартної» висоти). Але ці недоліки долаються: комбінуйте елементи з металевої сітки з іншими типами огорож. Пам’ятайте, що комбінування – це дизайнерський прийом, загальний вигляд від цього тільки виграє.

Якщо ви будуєте паркан з рабиці, то ви можете зробити «листковий» паркан – паралельне комбінування окремих ділянок паркану з рабиці з іншим типом огорож. Наприклад, дерев’яний паркан, продубльований рабицею, рабиця, друга зсередини тином. «Листковий» паркан візуально робить ділянку більше! Якщо якась частина огорожі з внутрішньої сторони ділянки виглядає непривабливо, можна оббити її вагонкою або закрити бамбуковими циновками. Можна поєднувати огорожа з металевої сітки з окремими кованими елементами. Прекрасно поєднується огорожа з металевої сітки з живоплотом. Найкраща ідея для забору з рабиці – вертикальне озеленення.

Можна використовувати металеву сітку для розвішування підвісних контейнерів з квітучими рослинами. Можна оформити якусь секцію паркану красивою «рамою». Тоді секція паркану перетвориться в «картину». Секції «рабиці» можна оформити світяться гірляндами.

забор

Технологія інкрустації камінцями та мушлями; Прикраса забору вставками з натурального каменю; Фігурний паркан

Універсальні способи зробити будь-вже існуючий паркан «дизайнерським»

Ці способи можна використовувати незалежно від забору матеріалу, і, що важливо, немає необхідності міняти старий паркан на новий. Лише метод комбінування передбачає заміну окремих секцій забору.

Комбінування

Як практично і скрізь в дизайні саду, комбіновані паркани – тобто паркани з поєднання різних матеріалів – зазвичай найкрасивіші, креативні. Сад з таким парканом однозначно здається більше, так як не вимальовуються точні межі, а оці приємно бачити різноманітність. Наприклад, частина огорожі може бути дерев’яною, частина з полікарбонату, частина – сітка рабиця, і якась окрема секція може представляти собою габіонів. Сенс тут такий, що ви самі регулюєте бажані види і дизайн. Де вам потрібно сховатися від цікавих очей або вітрів – ставите суцільний паркан, де у вас зроблені посадки красивих чагарників або відкривається красивий вигляд – можна встановити рабицю. Де хочеться влаштувати куточок відпочинку – можна встановити красивий дерев’яний паркан з гратами, викласти секцію з красивою цегляної кладки (наприклад, якщо ви запланували барбекю), або встановити той же габіонів. Такі «креативні» вставки в паркан сприймаються вже не як паркан, а швидше, як садові перегородки, за якими – як знати – може бути, триває сад.

заборКреативний бетонний паркан з різноманітними полицями для рослин (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

Посадка рослин

Краще всього комбінувати багаторічники, особливо квітучі і ті, що мають декоративне листя, з кучерявими рослинами. Для забору кращий варіант – кучеряве багаторічники. Все, що вам потрібно, це закріпити на паркані опори для них. Крім того, паркан можна замаскувати паралельно посадженої живоплотом, відмінно підійде ялина або липа.

Художня фарбування паркану

Паркан можна пофарбувати в новий колір, розписати за трафаретом, і зробити вставки або накладки з яких-небудь цікавих матеріалів.

Пристрій в деяких місцях багатошарового огорожі

Це означає, паркан як би дублюється якийсь інший, більш низькою і чисто декоративною огорожею, наприклад, тином, а ще, третім шаром, можна посадити ще нижчу живопліт. Принцип такий, щоб усі три огорожі були видні одночасно, і складали враження єдиної огорожі. При цьому з’явиться обсяг, характерний для багатошаровості, ефект приголомшливий

Зонування огорожі

Не тільки в саду, але і біля паркану буває зонування! Наприклад, пофарбувати різні частини паркану в різні кольори, або навіть «смужку». Чи можна зробити вставки – габіони, а то й велосипедні або возові колеса.

Накладні елементи

Паркан можна прикрасити, підвісивши на нього численні полки (на які можна поставити контейнери з квітами) або безпосередньо підвісивши горщики з яскравими квітами. Крім цього на паркані можна зміцнити дзеркала, розвішати порожні рамки для картин, маленькі декоративні шпаківні, плоскі фігурки з фанери, накладні декоративні елементи (дзвіночки, ковані розетки, решітки). Можна об’єднати декілька предметів разом, створивши «модулі» для забору, наприклад, з’єднати разом яскравий гурток з фанери, раму для картини і горщик з квіткою, або раму і шпаківня, і т. д.

заборПолиці для рослин на паркані (фото: www.shutterstock.com/ru/g/Sergey+V+Kalyakin)

Додаток до паркану

До паркану можна «прилаштувати» альтанки, перголи, сидіння, красиві тематичні куточки або квітники.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + 17 =

Сейчас читают:
Top