Дачників можуть штрафувати за недоглянуті рослини
10733 Дачників можуть штрафувати за недоглянуті рослини

Дачників можуть штрафувати за недоглянуті рослини


Ініціативна група ландшафтних дизайнерів подала звернення щодо внесення поправок до Конституції РФ, що передбачають штрафні санкції та інші заходи за безвідповідальне ставлення до рослин.

Хто повинен відповідати за кинуті садові ділянки, загибель рослин і хижацьке ставлення до дарів природи? Ці питання підштовхнули фахівців галузі ландшафтної скласти і відправити в Уряд проект документа «Про жорстоке поводження з рослинами» і внести зміни в Конституцію РФ.

У проекті листа є кілька важливих пропозицій:
– обов’язкове отримання ліцензій на збір дарів лісу, зокрема, грибів, ягід і березового соку;
– штрафи за розкрадання (викопування) лісових рослин (молодих дерев та чагарнику) з метою пересадки на свої дачні ділянки (від 50 до 100 тисяч рублів);
– штрафи за запущені сади і гинуть рослини на дачних ділянках (від 200 тисяч рублів аж до конфіскації майна).

Автори звернення пропонують не лише каральні заходи, багато уваги приділяється необхідності формування понять “культура саду”, “культура догляду за рослинами”, “культура збиральництва”. Зокрема, компанія ЛюксСад та її керівник – Тетяна Мамєєва (автор листа) – пропонує розглянути питання ліцензування громадян або проходження спеціального навчання: отримання 2-3 годинного уроку про правила збору грибів, не руйнуючи грибницю; як і коли свердлити отвір у березі і ніж його закрити після збору соку, як нарізати віники (якою % можна зрізати з одного дерева).

Важлива частина листа містить пропозиції по облаштуванню та його підтримки на приватних садових ділянках і громадських територіях в СНТ: зобов’язання своєчасно здійснювати обрізку старих рослин, косіння трави, видалення бур’янів, обробку рослин від хвороб.

Автори звернення готові проявити участь у реалізації даних поправок, створити волонтерський рух з патрулювання дачних ділянок, допомоги та роз’яснення важливих правил для грибників і травників, розробити програми навчання населення у сфері взаємодії з рослинами.

По темi:  Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Звичайно, на думку авторів ініціативи, введення штрафних санкцій – непопулярний, але необхідний захід, без якої важко дисциплінувати людей. Як з виконанням ПДР, коли порушники платять штрафи, але більшість виконують правила. Так, Тетяна Мамєєва (@mameeva_tatyana) пропонує допомогти людям навчитися любити природу не в цілому, а дбайливо ставитися до кожного рослині і чекає підтримки свого починання.

Як ви ставитеся до таких правкам? За чи проти?

Повний текст листа і всі пропозиції ви можете подивитися тут: https://www.luxsad.com

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × три =

Сейчас читают:
Top