Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази
8671 Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази


Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Чи можна отримувати врожаї ягідників в набагато більших обсягах, ніж ми звикли? Це буде складно, але цілком можливо.

Збільшуємо малину

Щоб отримати більше малини, потрібен один простий прийом. 30 червня отщіпніте верхівку у пагонів, які виросли вище 30 см. Після цього з кожної пазухи листа з’являться бічні пагони, які на наступний рік будуть засіяні квітами, а потім і ягодами.

Природно, така врожайність повинна бути підтримана добривами. Так, під осінню перекопування потрібно внести по два відра перегною на погонний метр міжрядь і до неї треба додати по 20-30 г діаммофоска або 15-20 г монофосфата калію.

Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Урожайна прищипка для смородини

У чорної смородини влітку теж відщипується верхівкова нирка, але тільки коли вона досягне 20 см висоти. Виросли з междоузлий бічні пагони також нирки (прищипують) на наступний рік, коли вони досягнуть 10 см. В результаті з пазух друге пагонів виростають гілочки, які будуть суперврожайний.

Зрозуміло, що такий урожай без підтримки куща добривами може стати фатальним для рослини. Тому кущі потрібно частіше поливати і раз на два тижні підгодовувати коров’яком з добавкою суперфосфату: по сірниковій коробці на 10 л води. Після цих процедур збільшується не тільки кількість ягід, але і їх розмір – майже в 1,5 рази.

Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Крижовнікове віяло

У агрусу частиною врожаю доводиться жертвувати. Щоб був доступ до надр куща, без жалю доведеться вирізати багато, по суті, не зайвих пагонів. Але врожайність ви можете підняти, якщо будете вирощувати агрус на шпалері в плоску форму. Просто підв’язують кожен втечу до шпалери у вигляді віяла. Як не дивно, при такому формуванні зростає врожайність з одиниці площі і за рослинами простіше доглядати. Вони менше страждають від хвороб. Але ось від шкідника доведеться обприскувати особливо ретельно, так як стеклянница або огневка можуть знищити врожай.

По темi:  Полезные свойства хурмы и вкусные рецепты

Бережімо квіти ягідників

На ділянці росте золотава, червона, біла і чорна смородина? Вони рясно цвітуть, але потім більшість квіток виявляється на землі? Значить, причина низького врожаю – погане запилення. Постарайтеся залучити до кущів запилювачів. Для цього розчиніть 1 ст. ложку меду в 1 л води і цим розчином обприскати кущі на початку цвітіння.

Урожайність гарантовано зросте.

Чи можна збільшити урожай малини і смородини в три рази

Як якісно полити кущі ягідників

Під кущем смородини або агрусу зробіть отвір трохи глибше кореневої системи. У нього вставте трубу, щоб стінки не обсипалися. Над трубою закріпіть ємність з водою, з якої має накапати по 1-2 л води щодня. Клопітно, але врожайність багаторазово зросте.

Так, гарбуза, поливають таким способом, вродили по 40-50 кг. Ягідники теж у боргу не залишаться.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шестнадцать − 6 =

Сейчас читают:
Top