Часник поліг. Чому?
10676 Часник поліг. Чому?

Часник поліг. Чому?


В цьому сезоні у дачників проблема – пожовк і поліг часник. Раніше часу. Та й самі головки дуже дрібні. У чому криється й причина і чи можна щось зробити?

Ми вже розповідали про те, чому полягає цибулю і що робити. Так ось у часнику можуть бути ті ж причини.

Причина №1: часник дозрів

Часткове пожовтіння пера і вилягання пагонів може бути свідченням того, що часник просто готовий до прибирання. Занадто рано? Можливо, ви посадили під зиму… ярий сорт. Якщо не знати відмінності ярого та озимого часнику, то таке недорзумение цілком ймовірно. Більше того, воно зустрічається нерідко, тому що магазини та садові центри часто продають пересортицю.

Як їх відрізнити? По голівках.

В озимого часнику великі зубчики і їх, як правило, парне кількість: 4, 6, 8… Вони розташовуються по периметру цибулини, а в центрі завжди стовбур.

Часник поліг. Чому?Часник озимий

У ярого часнику дрібні зубки, їх дуже багато, вони розташовані по спіралі по всій цибулині – зовні побільше, всередині дрібніші. Стволика у ярого часнику немає.

Часник поліг. Чому?Яровий часник

Може яровий часник зрости, якщо посадити його під зиму? Запросто. Більш того, в цьому випадку він часто утворює великі головки і зубчики. Адже для цього часнику важливо зійти якомога раніше, поки ґрунт і повітря прохолодні. Його рекомендують садити вже в квітні, але завжди це можливо – при затяжній весні грунт може бути дуже сирий. А ось посаджений восени, він сходить рано.

По темi:  Лунный посевной календарь на декабрь 2020 года

Але є проблема – він не дуже зимостійкий і у сувору безсніжну зиму може вимерзнути. Але якщо зима була м’яка, або снігу випало багато – жодних проблем не виникає.

Так що цілком ймовірно, що стрілки полягли раніше часу через пересортиці. Але нічого дивного тут немає.

Що робити?

Викопайте головки і просушіть їх. І все, часник можна використовувати.

Часник поліг. Чому?

Причина №2: негода

Якщо в момент дозрівання часнику йдуть зливи, трапляються сильні вітру, пагони можуть полягти – їх просто валять на землю дощі та урагани.

Що робити?

Хай дозріває в такому вигляді. Як прийде час – викопайте. Можливо, головки дрібніше, але тут нічого не поробиш.

Часник поліг. Чому?Біла гнилизна часнику

Причина №3: біла гниль часнику

Біла гнилизна часнику, вона ж склеротинія, дуже активно розвивається у прохолодну дощову погоду. Оптимальна температура для розвитку інфекції – близько +18 °С. Але він виявляти активність від +10 °С до +24 °С. В більш спекотних умовах зростання гриба сповільнюється.

Перші ознаки хвороби – кінчики листя жовтіють і в’януть. Потім загниває підстава стебла і він, зрозуміло, падає. Рослини швидко в’януть і гинуть. На коренях і лусочках молодих цибулин утворюється біла пухнаста грибниця і полуводянистая гниль.

Що робити?

Якщо часник вже поліг і цибулина загнила – нічого не поробиш. Викопайте уражені рослини і спаліть їх.

Щоб хвороба не заважала вас на майбутній рік, дотримуйтесь заходів профілактики.

1. Використовуйте здоровий посадковий матеріал.

2. Перед посадкою замочіть зубки на 30 хвилин в препараті «Максим Дачник». Потім просушіть їх садіть.

3. Дотримуйтесь сівозміна – на колишнє місце часник можна повертати не раніше, ніж через 4 роки.

По темi:  ТОП-5 вечных овощей: их можно пересаживать с грядки в дом и обратно

4. Ретельно дезінфікують інструменти, з якими працюєте – збудник гриба живе у ґрунті. І навіть якщо ви посадили часник на здоровий ділянку, ви запросто можете перетягнути патоген з заращенных грядок.

Як вилікувати заражену грунт?

Збудник білої гнилі вражає безліч культур, тому ґрунт, де ріс хворий часник, потрібно підлікувати. Зробити це дуже просто: накрийте ділянку чорною плівкою і залиште на 4-6 тижнів. У спекотну погоду температура під таким укриттям підвищується до критичних значень і збудник хвороби гине. Однак, якщо погода прохолодна і дощова, плівка не допоможе.

Часник поліг. Чому?

Часник виріс дуже дрібний. Можна залишити його в землі і викопати на наступний рік? Він же підросте?

Це питання дачники задають досить часто. Мовляв, нехай він ще посидить в землі, перезимує, а на майбутній рік головку будуть більшими.

Не будуть. Справа в тому, що головки набирають вагу протягом одного сезону. І якщо їх залишити в землі, на майбутній рік з кожного зубчики виросте нова рослина. І утворює нову цибулину. А оскільки їх у гнізді буде багато, дозрівати вони будуть в тісноті, то до кінця другого літа ви отримаєте кілька зовсім дрібних головок. Набагато дрібніше, ніж у цьому році.

Так що копати часник треба в будь-якому випадку.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двадцать − один =

Сейчас читают:
Top