Боротьба з тарганами: народні та технічні засоби боротьби з вусатим шкідником
12294 Боротьба з тарганами: народні та технічні засоби боротьби з вусатим шкідником

Боротьба з тарганами: народні та технічні засоби боротьби з вусатим шкідником


Що робити, якщо раптом набігли непрохані гості від яких-небудь недбайливих сусідів? Не відкладаючи на завтра, почніть боротьбу вже сьогодні.

Для боротьби з тарганами багато хто використовує аерозолі, гелі та крейда, однак так як такі засоби шкідливі для здоров’я і впливають не тільки на тарганів, а й на людину. Що небажано, тим більше в осінньо-зимовий період, коли і так спостерігається зниження імунітету. Домашні тварини, вільно розгулюють по дому, також ризикують своїм здоров’ям і життям. Вони можуть і з’їсти, і зібрати отруту на лапи, а потім його вилизати. Тому боротьбу з тарганами краще вести способами, які небезпечні тільки для самих комах.

Програма мінімуму для боротьби з тарганами

Позбавлення від потоку або струмочка тарганів — це програма мінімум.

Спочатку-позбавите їх води і їжі. Зробити це не завжди просто, так як доведеться прибирати зі столів і плити буквально все і, звичайно, не ходити по квартирі з їжею (якщо ви звикли їсти перед телевізором).

Також не забувайте протирати раковину після використання, щоб вона залишалася сухою. Наявність підтікають кранів або води, яка сочиться з погано ізольованої труби, — теж сигналізує комахою, що тут досить комфортні умови.

Наведіть порядок в шафках, де зберігаються крупи, макарони та інша Бакалія. Особливо якщо ви звикли залишати продукти в поліетиленових пакетах, які можуть періодично рватися. Після прибирання перекладіть всі запаси в герметично закриваються банки-пластикові або звичайні скляні.

Не забудьте «протестувати» місце зберігання хліба. Якщо ви зберігаєте хліб в хлібниці, він також може стати здобиччю голодних комах. На час військових дій щільно загорніть в кілька шарів поліетилену або приберіть його в холодильник. Краще їсти хліб холодним, ніж думати, що від нього вже хтось встиг відкусити.

По темi:  Идеальное комнатное растение для каждого знака зодиака

Замість відкритого помийного відра використовуйте відро з кришкою. Виносьте його хоча б один раз в день, ввечері або виставляйте його на балкон.

Боротьба з тарганами: народні та технічні засоби боротьби з вусатим шкідником

тарган

Рецепти народних засобів проти тарганів

З борною кислотою

Рецепти з борною кислотою не дають миттєвий ефект, як при обробці хімічним засобом, проте через 2-3 тижні таргани зникають надійно.

Звичайно, можна насипати борну кислоту прямо в порошку на плінтуса, під раковину, батареї, однак така обробка досить незручна при експлуатації кухні та санвузла, та й виглядає негарно. Таким чином можна діяти, якщо збираєшся відправитися у відпустку або на дачу.

Як варіант — на ніч насипайте борну кислоту в мийку, раковину і ванну.

В інший час-краще використовувати більш компактні варіанти-кульки:

  • Зваріть 1 яйце круто. Для виготовлення суміші знадобиться тільки жовток;
  • Розімніть жовток і додайте до нього 2-3 пакетика борної кислоти (20-40 г);
  • Перемішайте, додаючи по краплі води (досить 2 рази змочити водою пальці);
  • З отриманої маси скачайте кульки діаметром 1,5-2 см;
  • Розкласти кульки в кутах, під мийкою, на вікні — в місцях, де частіше трапляються таргани.

Можна приготувати і інші суміші з борною кислотою, досить щоб одна зі складових — була їстівна і в’язка. Замість жовтка можна взяти манну, кукурудзяну кашу, картопляне пюре. Будьте уважні, вибираючи місце розкладки! Борна кислота, звичайно, не небезпечна людині і тварині. Але краще не ризикувати, якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини, так як кульки виглядають досить привабливо. Тому краще покладіть їх не на виду, а в темних кутах, за помийним відром, за унітазом, під мийкою за речами, на шафах.

Такі кульки можна не прибирати навіть після позбавлення від такараканов. Якщо вони не заважають, то можуть лежати і півроку. При спробі тарганів знову проникнути в квартиру, вони будуть служити надійними правоохоронцями вашого спокою.

По темi:  Лаванда английская: полный путь от семечка до цветения за 2 года

З бурою (тетраборат Na)

  • Візьміть 3 частини Бури і змішайте з 1 частиною цукру і 1 частиною крохмалю
  • Отриманий порошок тонким шаром розподіліть на плінтусах, в щілинах, біля батарей і мийки

Ремонт проти тарганів: закладення шляхів переміщення тарганів

Щоб убезпечити себе від подальшого навали тарганів, пройдіть по квартирі і визначте місця, звідки вони можуть прийти. Це можуть бути різноманітні тріщини і щілини в підлозі або стінах, місця прилягання проводів і труб.

Проведіть невеликий ремонт: по можливості закрийте знайдені дефекти. 

Техніка для боротьби з тарганами

Крім екологічних хімічних способів, існують і новинки в області технічної думки. Це ультразвукові та магнітно-резонансні відлякувачі тарганів. 

Магнітно-резонансний спосіб відлякування тарганів — за допомогою електромагнітних хвиль низької частоти. Частота підібрана таким чином, що робить негативний вплив на нервову систему таргана, але не впливає на людину і електроприлади в будинку. Щоб включити відлякувач, досить увіткнути його в розетку. 

Ультразвукове відлякування тарганів відбувається аналогічно, за допомогою звукової хвилі високої частоти. Вухо людини її не сприймає, зате сприймає комаха і залишає недружнє приміщення. 

Боротьба з тарганами: народні та технічні засоби боротьби з вусатим шкідником

загиблий тарган

Один такий пристрій охоплює 1-2 кімнати. Але у включеному стані прилад повинен знаходитися протягом 2-3 тижнів, поки підуть не тільки дорослі особини, але і всі малюки, які вилупляться з уже відкладених яєць.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 − 1 =

Сейчас читают:
Top