Боротьба з осами в кінці сезону
10791 Боротьба з осами в кінці сезону

Боротьба з осами в кінці сезону


В кінці літа — початку осені «поголів’я» ос досягає максимуму. Вони псують ягоди і фрукти в плодовому саду і норовлять покусати його законних господарів.

Оси вигодовують личинок комахами, знищуючи шкідників. Якби не псування врожаю і не загроза нашому здоров’ю, їх сусідству можна було б тільки радіти.

Оси не тільки шкідливі, але й корисні

Перш ніж приймати радикальні заходи по обороні саду від ос, оцініть ступінь шкоди. Окремі поїдені виноградини або яблука — ще не привід знищувати комах. При невеликій чисельності ос можна спробувати захистити рослини дрібною сіткою, тюлем, або змиритися з втратою невеликої частини ягід.

Боротьба з осами в кінці сезону

оса на ожини

Що робити, коли ос багато?

Якщо ваш сад піддається масовим атакам ос кожен рік, починати боротьбу з ними краще ще в травні, поки чисельність невисока.

Але що можна зробити, якщо оси вже розплодилися? Найбільш ефективний метод — збір комах в пастки.

Рецепт приманки для ос

Приманку готують з варення, фруктового сиропу (можна зібрати і проварити з цукром вже пошкоджені комахами плоди). В неї додають трохи пива або квасу (оси люблять запах бродіння, він відверне їх від дозріває врожаю). Не завадить додати трохи рідини для миття посуду (бажано без запаху) або зеленого мила (продається в садових центрах). Мило знизить силу поверхневого натягу сиропу, і осам буде складніше злітати з його поверхні, вони швидше потонуть.

Боротьба з осами в кінці сезону

пастка для ос в саду

Приманку розливають в широкі ємності (наприклад, обрізані 5-літрові пластикові бутлі) і розставляють навколо плодових рослин. Змінюють сироп у пастках приблизно раз в 2-3 дня. Іноді ос у пастках так багато (особливо спочатку), що доводиться час від часу вичерпувати їх шумівкою, щоб знову прилітають комах був доступ до поверхні сиропу.

По темi:  Как получить урожай витлуфа зимой в домашних условиях?

Деякі садівники застосовують пастки у вигляді пляшки з вузькою шийкою — оси заповзають в отвір, але не можуть вибратися з нього з розправленими крилами. В цьому випадку менше комах звільняється з пасток, але менше і потрапляє.

Правила безпеки в саду

Найголовніше — перебуваючи за містом, нічого не пийте безпосередньо з пляшок або жерстяних банок. Використовуйте тільки відкриту або прозору посуд і будьте уважні: плаваюча в напої оса може вжалити губу або мова, такі укуси дуже болючі. Укус в область гортані або язика дуже небезпечний, він може призвести до зупинки дихання, навіть якщо у потерпілого немає алергії на отруту комах!

Будьте обережні, якщо задумали знищити осине гніздо. В кінці літа його «населення» досягає максимальної чисельності. Знімати гнізда потрібно за певними правилами, після повного заходу сонця, коли комахи не активні.

Боротьба з осами в кінці сезону

оси на груші сорту Дюймовочка

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × один =

Сейчас читают:
Top