Басейн для дачі: який вибрати
10503 Басейн для дачі: який вибрати

Басейн для дачі: який вибрати


Перед покупкою басейну необхідно відповісти на ряд питань, щоб потім не створити собі клопоту при виборі типу басейну та його моделі:

Що необхідно врахувати при виборі басейну для дачі? Всього 4 фактори:

  1. чи є на ділянці рівне сонячне місце подалі від сусідів, куди можна підвести воду;
  2. звідки брати і куди зливати воду;
  3. є можливість уберегти басейн від морозів;
  4. дорослі або діти будуть користуватися басейном.

Вибір басейну

При виборі басейну важливо врахувати, що всі доступні моделі мають стаціонарну глибину. І якщо басейном користуватимуться маленькі діти, вона повинна відповідати їх віку.

Якщо дорослі не хочуть позбавляти себе задоволення купання, можна доглянути більш складний в монтажі і дорогий варіант вкапываемого басейну з перехідним дном (ціна з монтажем близько 20 тисяч євро).

Але діти ростуть швидко, тому найменшим можна купити на перший час надувний басейн. А через пару років пускати плескатися до дорослих.

Ми розповімо про простих і доступних видах басейнів, для встановлення яких не потрібно викликати будівельну бригаду. Їх можна розділити на 3 групи — по особливостям конструкції.

Надувні басейни

Особливості конструкції надувних басейнів

Більшість моделей надувних басейнів (якщо мова не йде про дитячих надувних басейнах) зроблені у вигляді здвоєного чохла з ПВХ-плівки. Надувати потрібно тільки верхнє кільце: у крайку борту вмонтована камера порожня, яку накачують для додання стійкості конструкції.

По мірі наповнення надувного басейну камера піднімається разом з рівнем води. Забір і подача води здійснюється через отвори в борту. У самих маленьких моделей надувних басейнів система фільтрації не передбачена.

По темi:  Что хорошего принесет нам полнолуние и лунное затмение 30 ноября

Басейн для дачі: який вибрати

надувний басейн

Встановлення надувного басейну

Надувні басейни найбільш прості в установці. Особлива підготовка місця для басейну — не потрібна. Однак попередньо необхідно ретельно очистити майданчик під басейн і простежити, щоб поверхня була рівною, щільною, без ухилу, ям або опуклостей. Додатково на землю можна постелити міцну плівку.

Переваги надувних басейнів

Серед достоїнств надувних басейнів можна відзначити компактний розмір в зібраному вигляді, мобільність при переміщенні басейну по ділянці, легку транспортування. Навіть найбільші моделі даного типу басейнів можна перевозити в легковому автомобілі.

Недоліки надувних басейнів

Відсутність каркаса не дозволяє дорослим спиратися ліктем на борт. Такі моделі погано пристосовані для очищення води. Воду постійно доводиться міняти і мити дно. Витрати на систему фільтрації можуть перевершити витрати на покупку самого басейну.

Виробники надувних басейнів

Надувні моделі виробляють, наприклад, Intex (Китай) і Bestway Inflatables (Китай). Надувні моделі — недорогі, від 2000 до 5000 рублів. Найбільш ходові розміри: діаметр 2,5-5 метрів, глибина 0,7-1,2 метра. Аби дорослим було комфортно в басейні, краще вибирати моделі глибиною 1,2 метра.

Розбірні каркасні басейни

Особливості конструкції каркасних басейнів

Розбірні каркасні басейни складаються з міцного несучого кістяка у вигляді рамного каркасу або з листової замкнутої стінки. Всередину каркаса поміщають мішок-вкладиш з ПВХ, який заповнюють водою. По суті каркасні басейни є вдосконаленим виглядом «надувних» басейнів, але набагато міцніше і стійкіше своїх аналогів.

Каркас найчастіше виготовлений з фарбованого або оцинкованого металу. Більш довговічні оцинковані та алюмінієві каркаси, але їх застосування збільшує вартість басейну, хоча наявність каркаса надає басейну додаткову жорсткість.

Басейн для дачі: який вибрати

каркасний розбірний басейн

Установка каркасних басейнів

Не вимагають спеціальних навичок при монтажі, можуть бути різної форми і розмірів. Установка каркасного басейну також не займе багато часу.

Після закінчення сезону розбірні каркасні басейни можна демонтувати і залишити на зберігання в гаражі або на горищі. Навісний скіммер для фільтрації можна закріпити на борту басейну. Для збереження температури і для захисту від сміття на ніч басейн бажано накривати спеціальним тентом.

Переваги каркасних басейнів

Такі басейни менш критичні до навантажень на борт, хоча в будь-якому випадку наступати і пірнати з борту не можна. Обсяг каркасних басейнів — великий, глибина — до 1,5 метрів. Наприклад, Intex 366 при висоті 0,76 см (об’єм води 3,5 тонни) вистачає на 2 дорослих і 2 дітей. Термін служби 7-10 років. Додатково в комплект може входити водонагрівач, фільтр для води, освітлювачі, сходи.

По темi:  Как сделать в саду уголок в китайском стиле

Недоліки каркасних басейнів

Оскільки досить складно ганяти туди-сюди великий обсяг води, умови користування каркасним басейном потрібно дотримуватися строго: туалет і душ до басейну, обполоснути ноги в тазу.

Потрібно заздалегідь визначити, скільки часу займе наповнення басейну, і куди ви будете зливати воду. У випадку зі слабким напором процедура може зайняти тиждень — відомі випадки, коли люди спеціально беруть відпустку, щоб наповнити і злити басейн.

Моделі розбірних каркасних басейнів

Тут можна звернутися до тих же виробникам, які займаються надувними басейнами — Intex, Bestway. Вартість у них буде зрозуміло вище — 7000-30000 рублів. Ціна залежить від комплектації. Можна також зупинитися на європейському виробнику: Rio (Франція) або IASO (Іспанія).

Стаціонарні каркасні басейни

Басейн для дачі: який вибрати

каркасний стаціонарний басейн

Особливості конструкції стаціонарних каркасних басейнів

Стаціонарний каркасний басейн збирається з окремих панелей, які являють собою сталевий лист, встановлений на нижньому спрямовуючий профіль. Всередину вставляється пакет-вкладиш, який в свою чергу кріпиться до листа верхнім профілем — це нагадує коробку з посиленими (до 130 мм) ребрами жорсткості. Мають широкий (150 мм) верхній кант, що забезпечує високу механічну жорсткість загальної конструкції. Завдяки цьому діаметр стаціонарного каркасного басейну може досягати 7 метрів.

У комплект стандартного устаткування входить повноцінний скіммер і пісочна фільтрувальна установка. Упаковка важка — до 140 кг — і ввійде тільки в великий багажник.

Обсяг розбірних басейнів може бути самим різним — від одиниць до сотень кубометрів. Чим більше об’єм, тим вище ймовірність, що басейн доведеться закопувати у землю для стійкості.

Установка стаціонарних каркасних басейнів

Секційні чаші монтуються не на один сезон, але вони швидко зводяться і не вимагають робітників. Практично будь-яку модель стаціонарного каркасного басейну можна зібрати без особливих зусиль на підготовленому майданчику протягом одного дня на дачі.

По темi:  Болезни вишни: лечим грибные заболевания

Переваги стаціонарних каркасних басейнів

Стаціонарні каркасні басейни не вимагає розбирання на зиму.Стінки «зимуючих» басейнів додатково посилені міцним профілем, що дозволяє чаші витримувати навантаження, що виникають при замерзанні води.

Недоліки стаціонарних каркасних басейнів

Доведеться періодично боротися з такими проблемами, як посилення запаху хлору, замутніння, і іншими, пов’язаними з осінньої консервацією і весняної расконсервацией (якщо відкритий басейн), стежити за обладнанням.

Щоб не цвіла вода потрібно додавати препарати Дезальгин і Хлориклар — тоді воду можна міняти раз в рік. При вуличній зимівлі значно зменшується термін використання пакета-вкладиша. У разі пошкодження пакета-вкладиша його можна придбати окремо.

Моделі стаціонарних каркасних басейнів

Тут є з чого вибрати: лінійки моделей (як і їх вартість) — різноманітні. Atlantic Pool (Канада) пропонує моделі Esprit, Esprit Big Гібралтар (діаметр — 4,57 м, глибина — 1,32 м, вартість 1780 євро). Ще один європейський виробник — GRE (Іспанія). При діаметрі 3,6 м, глибиною 1,32 м — ціна 58500 рублів. Asahi (Японія) пропонує басейни діаметром 4,6 м і глибиною 1,4 м за 2500 євро. Китайські Intex, Bestway — пропонують моделі економ-класу (діаметр — 4,88 м, глибина — 1,22 м, вартість — 23000 рублів). Золота середина — Azuro Delux (Чехія). При діаметрі 4,6 м і глибині 1,1 м — ціна близько 29500 рублів.

Басейн для дачі: який вибрати

каркасний стаціонарний басейн

Додаткові витрати на басейни

У кожного типу басейнів (крім надувних) є система забезпечення, що відповідає за подачу і злив води, її чистоту, санітарну безпеку. Якщо заощадити на комплектації, можуть знадобитися додаткові покупки. Наприклад: тент для захисту від сміття (від 1500 рублів), покривало під басейн (близько 1500 рублів), комплект по догляду за басейном (близько 4800 рублів), фільтрувальна установка для очищення води, озонатор, ультрафіолетова лампа, станція дозування хімікатів.

Іноді в комплекті немає сходи (а це близько 8500 рублів). До місця, де буде встановлений кондиціонер, потрібно провести електрику, ймовірно, знадобиться подовжувач. Якщо влітку довго стоїть холодна погода, можна вмонтувати пристрій для підігріву води: електронагрівач або теплообмінник, для забору гарячої води з опалювального котла.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × пять =

Сейчас читают:
Top