5 найкрасивіших кленів
10731 5 найкрасивіших кленів

5 найкрасивіших кленів


Різноманітність видів і сортів клена дозволяє підібрати відповідне деревце практично для будь-яких умов. Якщо ви проводите кастинг на роль диво-дерева, зверніть увагу на 5 дивовижних по своїй красі кленів.

Клени далеко не завжди великі дерева. Вони можуть рости і як невисокий чагарник. І листя у них не тільки руді і червоні – вони дуже різноманітні за формою, розмірами і забарвленням, від майже білих до майже чорних.

Найкрасивіші клени з точки зору редакції Supersadovnik.ru:

1 Клен зеленокорый (Acer tegmentosum)

Його яскраво-зелені, вкриті сіруватим або білими поздовжніми смугами стовбури виглядають дуже екзотично. У листі не кожен відразу впізнає кленові, але восени вони теж дуже красиві.

5 найкрасивіших кленів

Клен зеленокорый (Acer tegmentosum)

2 Клен гостролистий, або платанолистный (Acer platanoides)

Такий вид отримав назву через схожість листя з листям платана. У нього чітко окреслена листя, щільна, акуратна крона і рівний прямий стовбур. Сучасні селекціонери на його основі створили величезну кількість сортів з незвично забарвленим листям або з чітко окресленою формою крони. Сорти клена Crimson King, Faassen’s Black прекрасно ростуть у наших умовах.

Клен гостролистий Drummondii – відома форма з білою облямівкою по краю листа. При цьому (на відміну від багатьох інших форм з кольоровими листям) в тіні воно не зеленіє, а зберігає незвичайне забарвлення листя. Посадити цей сорт можна і у великому саду, і на маленькій ділянці.

По темi:  Як утримати корисних комах в саду

5 найкрасивіших кленів

Клен гостролистий Drummondii

3 Клен ложноплатановый, або явір, чинара (Acer pseudoplatanus)

Ще один вид, що заслуговує уваги. Сорти Leopoldii і Simon Louis Freres ряболисті. Як і всі виведені сорти, вони завжди менше за розміром, ніж початковий вигляд.

Морози явір переносить гірше, ніж к. гостролистий, іноді пошкоджуються кінці молодих пагонів.

5 найкрасивіших кленів

Клен ложноплатановый Simon Louis Freres

5 найкрасивіших кленів

Клен ложноплатановый Leopoldii

4 Клен Гіннала (Acer tataricum subsp. ginnala, A. ginnala)

Цей клен може зростати і у вигляді дерева, і як чагарник висотою до 5 м. Клен Гіннала зі своїми вогняними, яскраво-червоним листям дуже гарний восени. У холодні зими трохи обмерзають кінці молодих пагонів, але гілки швидко відновлюються.

5 найкрасивіших кленів

Клен Гіннала (Acer tataricum subsp. ginnala, A. ginnala)

5 Клен ясенелистий, або американський (Acer negundo)

Широко поширений в Росії. Його зарості іноді навіть називають бур’яном. Однак клен ясенелистий використовують при виведенні найвишуканіших сортів.

Клен ясенелистий Flamingo – сорт з біло-рожевими молодими листям виглядає дуже елегантно. Жовто – біло-ряболисті форми виростають невеликими компактними деревцями. Але на них можуть з’являтися гілки як з чисто-білими, так і з чисто-зеленим листям, їх треба видаляти. Ніжно-жовті листя золотистої форми можна оцінити по достоїнству тільки в композиції з іншими декоративнолистными рослинами. Росте швидко, невибагливий і посухостійкий. Періодично підмерзає і потребує санітарної обрізки.

5 найкрасивіших кленів

Клен ясенелистий Flamingo

Вирощування кленів

Рослини воліють освітлені місця і родючий, добре оброблену грунт. Але і звичайна садова земля теж підійде. При посадці одиночних рослин відстань між ними повинна становити 2-4 м. Якщо ж ви садите живопліт, то відстань можна зменшити до 1,5–2 м.

Як правило, клен не вимагає серйозного догляду. Його достатньо підгодовувати при поливі і розпушуванні.

По темi:  Корисні властивості малини

Дизайн з кленами

У культурі клени вирощують з давніх часів в садах і парках по всій Європі. Різні види і культивари можуть сильно відрізнятися між собою висотою і формою, тому підбирайте види і сорти, відповідні вашим умовам.
 

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + пять =

Сейчас читают:
Top