У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо зросла
5235 У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо зросла

У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо зросла


У вересні 2017 року середнє значення Індексу цін на продовольство ФАО* (ИЦПФ) склало 178,4 пункту, що на 1,4 пункту (0,8%) вище від показника серпня і на 7,4 пункту (4,3%) вище показника вересня 2016 року. Незначне зростання значення ИЦПФ порівняно з минулим місяцем пов’язаний із зміцненням цін на рослинні олії і молочну продукцію.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у вересні склало 152,2 пункту, що на 1,6 пункту (1,0%) нижче рівня серпня. Незважаючи на те, що зниження його значення триває вже другий місяць поспіль, воно все ще на 8% вище показника за той же період минулого року. Ціни на кукурудзу у вересні впали в зв’язку з наявністю значної пропозиції в Південній Америці і гарними видами на врожай у північній півкулі. Котирування пшениці також знизилися, головним чином під впливом постійно змінюються у бік підвищення прогнозів на врожай в Російській Федерації. У той же час, сезонне скорочення пропозиції ароматного рису і стабільний попит на високоякісні сорти рису індика дозволили утримати ціни на рис на незмінному рівні протягом усього місяця.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у вересні склало 171,9 пункту порівняно з 164,4 пункту в серпні: зростання значення даного Індексу триває другий місяць поспіль, і він досяг мінімального за останні 7 місяців рівня. Збільшення його значення пов’язано насамперед зі зростанням цін на пальмову олію в результаті більш низького, ніж прогнозувалося, врожаю в Південно-Східній Азії і стабільним імпортним попитом, що підігрівається низьким рівнем запасів в основних країнах‑імпортерах. Міжнародні ціни на соєву олію також зросли головним чином з-за побоювань у зв’язку з затримками з початком посівної в Південній Америці, при цьому зростання цін допоміг стримати більш високий, ніж очікувалося, урожай у Сполучених Штатах. На зростання значення індексу також відбилося зміцнення котирувань ріпакової і соняшникової олії.

По темi:  У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО у вересні склало 224,2 пункту, що на 4,5 пункту (2,1%) вище рівня попереднього місяця. Таким чином, значення індексу на 27,4% вище рівня того ж періоду минулого року, але все ще на 18,6% нижче його пікового значення, якого він досяг у лютому 2014 року. Вересневе зростання пояснюється збереженням обмеженою пропозицією з боку Австралії, Нової Зеландії та Європейського союзу, а також вкрай незначним зростанням пропозиції у Сполучених Штатах. Найбільшим попитом, особливо в Азії, як і раніше користуються вершкове масло і сири. У той же час міжнародні ціни на сухе знежирене молоко незбиране сухе молоко знизилися із-за обмеженого купівельного попиту.

У вересні середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО склало 173,2 пункту, не змінившись у порівнянні з серпневим рівнем, що на 9,5 пункту (5,8%) вище показника за відповідний період минулого року. У вересні зростання міжнародних цін на баранину компенсував зниження котирувань свинини, а ціни на яловичину і м’ясо птиці залишилися практично незмінними. Ціни на баранину зросли під впливом високого імпортного попиту, особливо з боку країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії, а також у зв’язку зі збереженням обмеженим продовженням у Океанії. При цьому ціни на свинину дещо знизилися, чому сприяло збільшення поставок з Бразилії. Ціни на м’ясо птиці і яловичину практично не змінилися внаслідок збереження пропозиції на достатньому рівні.

У вересні середнє значення Індексу цін на цукор ФАО склала 204,2 пункту, практично не змінившись в порівнянні з серпневим рівнем, що на 101 пункт (33%) нижче показника за відповідний період минулого року. Швидке зниження котирувань цукру з початку цього року відображає надлишок пропозиції на світових ринках при одночасному уповільненні попиту.

По темi:  Стало відомо, наскільки подорожчала в Україні свинина

* На відміну від інших груп товарів, більшість цін, що використовуються при розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО, не було відомо на момент підрахунку та опублікування Індексу продовольчих цін ФАО; тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це потребує суттєвого коригування остаточного значення Індексу цін на м’ясо ФАО, що в свою чергу може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.
 

У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо зросла

У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо зросла

ФАО

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × 4 =

Сейчас читают:
Top