У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася
2003 У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася

У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася


Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ИПЦФ) в травні 2017 року склало 172,6 пункту, що на 3,7 пункту (2,2 %) вище в порівнянні з квітневим показником і на 16 пунктів (10 %) вище в порівнянні з рівнем травня 2016 року. Повернення до зростання індексу стався після трьох місяців його зниження. За винятком цін на цукор, ціни на всі інші сировинні товари, що використовуються для розрахунку ИПЦФ, в травні виросли.

» Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало в травні 148,1 пункту, що на 2 пункти (1,4 %) нижче в порівнянні з квітневим показником і на 4,4 пункту (2,9 %) нижче рівня травня 2016 року. Погодні умови та активізація торгівлі сприяли зростанню експортних цін на пшеницю, а активний попит на більш якісні індійські сорти рису викликав зростання світових цін на рис в останні шість місяців. Великі обсяги пропозиції кукурудзи на світових ринках не сприяли різкого зростання експортних цін на кукурудзу.

» Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в травні склало 168,7 пункту, що на 7,6 пункту (4,7 %) вище, ніж минулого місяця, який став третім місяцем падіння цін. Докорінна зміна тенденції в травні відображає головним чином зростання цін на пальмова та соєва олії. Котирування пальмової олії зросли у зв’язку із зростанням імпортного попиту в світі, тому зберігається низький рівень світових запасів; ціни на соєву олію зросли у зв’язку з прогнозованим збереженням великих обсягів споживання, особливо в Сполучених Штатах Америки. На цих ринках надзвичайно активний попит забезпечив подолання понижуючого ціни впливу очікуваного зростання пропозиції на світових ринках.

» Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО склало в травні 193 пункту, що на 9,5 пункту (5,1 %) вище квітневого показника і на 51 % вище в порівнянні з рівнем травня 2016 року. Незважаючи на це збільшення, значення Індексу все ще майже на 30 % нижче рекордного рівня, якого він досяг у лютому 2014 року. Котирування всіх видів молочної продукції, на основі яких визначається цей Індекс, в травні виросли. По вершковому маслу: стійкий внутрішній попит в Європі і Північній Америці сприяв зростанню цін, однак наявність значних резервних товарних запасів в ЄС обмежувало зростання цін на знежирене сухе молоко.

По темi:  Агропродсервис занялся выращиванием индеек

» Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО* склало в травні 171,7 пункту, що на 2,5 пункту (1,5 %) вище рівня квітня; таким чином, склалася з початку року тенденція до поступового підвищення продовжується. Котирування свинини, яловичини і баранини зросли, а котирування м’яса птиці були стабільними. Ціни на свинину зросли у зв’язку з активним попитом на неї, а ціни на яловичину зросли у зв’язку з обмеженими обсягами експортного пропозиції в Океанії. У свою чергу, ціни на баранину зростають третій місяць поспіль, чому сприяє обмежене експортне пропозицію.

» Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в травні склало 227,9 пункту, що на 5,4 пункту (2,3 %) нижче рівня квітня; таким чином, Індекс опустився до мінімального значення за 13 місяців. Ціни на цукор формувалися під потужним впливом значно більших, ніж очікувалося, обсягів виробництва цукру в Центрально-південному регіоні Бразилії в поєднанні з несподіваним падінням курсу бразильського реала, що зробило менш вигідним виробництво метанолу для внутрішнього ринку та сприяло більш вигідному експорту цукру. Очікування збільшення обсягів експорту з Пакистану і рішення Китаю встановити підвищені мита на імпорт понад обов’язкової тарифної квоти в рамках СОТ – все це також сприяло зниженню світових цін на цукор.

* На відміну від інших груп товарів, більшість цін, що використовуються при розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО, не було відомо на момент підрахунку та опублікування Індексу продовольчих цін ФАО; тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це потребує суттєвого коригування остаточного значення Індексу цін на м’ясо ФАО, що в свою чергу може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.

У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася

У травні низхідна тенденція індексу продовольчих цін ФАО припинилася

 

По темi:  Світовий ринок молока: виробництво падає, ціни ростуть

ФАО

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двадцать + 10 =

Сейчас читают:
Top