У серпні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо знизилася
4553 У серпні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо знизилася

У серпні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо знизилася


У серпні 2017 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ИПЦФ) склало майже 176,6 пункту, що на 2,3 пункту (1,3%) нижче липневих значень, але все ще на 10 пунктів (6%) вище відповідного показника за минулий рік. Серпневе зниження в цілому відображає зниження цін на зернові, цукор і м’ясо, яке з надлишком компенсувала зростання індексів цін на рослинні олії і молочні продукти.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в серпні становила 153,4 пункту, що майже на 9 пунктів (5,4%) нижче показника за липень. Після трьох поспіль місяців зростання ціни на зернові опинилися в серпні під тиском значного пропозиції у всьому світі. Ціни на пшеницю впали більш ніж на 8 відсотків порівняно з попереднім місяцем в результаті гарних видів на урожай в країнах-експортерах, особливо в чорноморському регіоні. Експортні котирування на основні види фуражного зерна також впали у зв’язку з пропозицією значних обсягів на експорт, особливо пропозицією кукурудзи в Південній Америці. Міжнародні ціни на рис в цілому залишалися стабільними, оскільки млявий імпортний попит компенсував підтримку у вигляді скорочення обсягів запасів напередодні надходження зерна нового врожаю.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО становило в серпні 164,4 пункту. Після двох поспіль падінь індекс виріс порівняно з попереднім місяцем на 4,1 пункту (або на 2,5%), що стало відображенням зростання котирувань на пальмову олію, а також на інші важливі масла. Міжнародні ціни на пальмову олію стабілізувалися за рахунок меншого, ніж очікувалося виробництва в Південно-Східній Азії та сталого імпортного попиту, який сильно позначилася на поповнення запасів, особливо в Малайзії. У той же час ціни на соєву олію росли у відповідь на коригування проводиться політики США імпорту біодизельного палива, яка могла стимулювати внутрішнє споживання соєвого масла, при тому, що ціни на ріпакову і соняшникову олію стабілізувалися в світі більш низького, ніж очікувалося глобального пропозиції.

По темi:  Україна увійшла в п'ятірку світових експортерів олії

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО в серпні склало 219,7 пункту, що на 3,1 пункту (1,4%) нижче рівня липня. Хоча цей рівень індексу на 65 пунктів (42%) вище відповідного показника за минулий рік, він все ще на 20% нижче пікового значення, досягнутого в лютому 2014 року. Ціни на вершкове масло і незбиране сухе молоко в серпні зросли у зв’язку із скороченням експортного пропозиції в результаті зростання внутрішнього попиту на молочний жир у Європі і Північній Америці. На відміну від них котирування на знежирене сухе молоко стали відчувати знижувальний тиск у зв’язку з перспективами збільшення експортного пропозиції, тоді як глобальний ринок сиру залишався стабільним.

Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО* становило в серпні 172,4 пункту, знизившись на 2,1 пункту (1,2%) порівняно з незначно переглянутими липневим значенням. Таким чином, значення індексу на 8,5% вище рівня січня цього року, але на 18,7% нижче його пікового значення, якого він досяг у серпні 2014 року. Якщо міжнародні ціни на яловичину знизилися, то ціни на свинину, баранину і м’ясо птиці залишилися практично незмінними. Падіння котирувань на яловичину відображає збільшення експортних поставок з Австралії, а також перспективи зростання внутрішньої пропозиції у США. При наявності істотного імпортного попиту на баранину, свинину і м’ясо птиці, пропозиція з основних регіонів-виробників було в цілому достатнім.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в серпні склало 203,9 пункту, що на 3,6 пункту (1,7%) нижче рівня липня. Ціни на цукор з початку року зазнають знижувальний тиск, а серпневе зниження було в значній мірі обумовлено гарними видами на врожай цукрового очерету в основних країнах-виробниках, таких як Бразилія, Таїланд та Індія. Падіння цін сприяло також деяке зниження міжнародного попиту, почасти викликане високими митами в Китаї та Індії.

По темi:  Кусто Агро інвестує в тваринництво €2,5 млн

* На відміну від інших груп товарів, більшість цін, що використовуються при розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО, не було відомо на момент підрахунку та опублікування Індексу продовольчих цін ФАО; тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це потребує суттєвого коригування остаточного значення Індексу цін на м’ясо ФАО, що в свою чергу може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.

У серпні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо знизилася

У серпні значення Індексу продовольчих цін ФАО дещо знизилася

ФАО

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 5 =

Сейчас читают:
Top