Світові ціни на молочну продукцію знизилися на початку серпня
3559 Світові ціни на молочну продукцію знизилися на початку серпня

Світові ціни на молочну продукцію знизилися на початку серпня


На торгах 1 серпня на світовому молочному аукціоні, організованому новозеландської Fonterra, середній індекс світових цін на молочні продукти знизився на 1,6% (або на 17 пунктів) і склав 1067 пунктів (на рівні початку травня).

Середньозважена індикативна ціна на молокопродукти знизився за підсумками торгів до 3 343 USD/т, залишаючись на 37% вище відповідного рівня минулого року (2 436 USD/т).

Протягом чотирьох попередніх торгових подій (червень – липень) ціновий індекс коливався незначно, коливання не перевищували 0,8%, при цьому підвищення цін на вершкове масло і сири супроводжувалось стабілізацією на ринку сухого молока. Обсяг останніх торгів збільшився на 23% в порівнянні з об’ємом в середині липня: всього на аукціоні було продано 32,8 тис. т молочної продукції (на 6,2% менше обсягів торгів в порівнянні з минулим роком).

Торги проводяться два рази на місяць, наступний аукціон пройде 15 серпня.

На останніх торгах індекси цін знизилися щодо всіх видів молочної продукції, за винятком основного вибраного товару – сухого незбираного молока, вартість якого планомірно підвищується треті торги поспіль після падіння в червні, склавши за підсумками торгів 3 155 USD/т (+1,3%) і сухий сколотин, ціна на яку зросла на 0,4% (до 2 198 USD/т). Найбільше зниження цінових рівнів (у відносному вираженні) сталося з молочних жирів: вершкове масло і зневоднений молочний жир втратили в ціні 4,9% і реалізовувалися в середньому по 5 747 USD/т і 6 289 USD/т відповідно.

мировые цены на молоко

Зниження цін на вершкове масло обумовлено досягненням історичного цінового максимуму в останні місяці (і зокрема на торгах в кінці липня), що спричинило зниження попиту та експорту провідними країнами-експортерами: за січень – травень експорт вершкового масла з Нової Зеландії скоротився на 11% (у порівнянні з тим же періодом 2016 року), з ЄС-28 – на 25%, Республіки Білорусь – на 7%, США – на 21%. При цьому на останніх торгах рівень цін відкотився назад після значного зростання на попередніх торгах і практично відповідав рівню кінця червня (5 768 USD/т) – початку липня (5 775 USD/т). Також на останніх торгах продовжив дешевшати чеддер (-4,8%, до 3 932 USD/т) після короткочасного підйому в середині липня, сичужний казеїн (-4,4%, до 6 122 USD/т), лактоза (-4,3%, до 787 USD/т) і сухе знежирене молоко (-3,0%, до 1 966 USD/т) на тлі високих товарних запасів в ЄС і США.

По темi:  Швидких угод з іноземцями не буває — співвласник "Володимир-Волинської птахофабрики"

У порівнянні з початком серпня 2016 року ціни на СЦМ за результатами останніх торгів залишаються вище на 39,3%, на сир чеддер – на 36,1%, на вершкове масло – в 2 рази. Ціни на СОМ відповідають рівню початку серпня 2016 року.

DairyNews.ru

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − 5 =

Сейчас читают:
Top