Породи свиней Міні-пігів
7066 Породи свиней Міні-пігів

Породи свиней Міні-пігів


Породи свиней Міні-пігів

Цих мініатюрних свиней почали виводити з 1950-х років в Німеччині, використовуючи маленьких диких кабанів і в’єтнамську вислобрюхі свиню. Точних стандартів у породи немає, селекціонери з багатьох країн, в тому числі Росії, працюють над виведенням більш дрібних особин, так званих мікропігов.

Карликова домашня свиня, або мініпіг, використовується в лабораторних і медичних дослідженнях і в якості декоративного домашньої тварини. Дорослі до 70 см в холці, вага до 150 кг.

Цілі виведення Міні-пігів, ставилися чисто практичні – заміна людських органів і кулінарний питання. Але пройшли десятиліття, і ці маленькі свинки, облюбували квартири багатьох людей, на всіх континентах. Зараз кількість порід – 30, а їх вага, досить, різноманітний. Тут буде розказано про шести з них, а перші три це: Міні – майяліно, Візенау, Бергштрессер. Ці породи воістину справжні міні-Піги, так як вага тіла, не перевищує 25 кілограм. Наступні три породи: Геттінгенського міні-піг, вислобрюхі в’єтнамська свиня. Так само популярна і Сибірська мініатюрна свиня, але вона більша порода. Їх усіх відрізняє забарвлення, повадки, будова тіла, але, тим не менш, є один фактор, який їх об’єднує – грайливість, доброта і смиренний характер. Щоб майбутній власник маленької хрюшки правильно вибрав відповідну породу, йому потрібно зрозуміти їх відмінності. У кожній породі, крім розміру і ваги, є свої характерні особливості.

Породи свиней Міні-пігів

У чому ж перевага свинок перед найпоширенішими тваринами – кішками та собаками? Перш за все, це інтелект. Не дивуйтеся, вчені вже давно ставлять свинок на п’єдестал почесних інтелектуалів разом з дельфінами і мавпами. Усвідомлена поведінка у свинок набагато сильніше виражено, ніж у собак і кішок, так що сміливо можна стверджувати – свиня розумнішими собаки і командам навчається набагато швидше. Тут вирішальне значення має ласощі, за яке ваш міні-піг буде готовий зробити все можливе. Ніяких труднощів в навчанні: «сидіти», «лежати», «місце», «не можна», «до мене» та інші команди хрюшки виконують натхненно, якщо бачать в руках господаря що-небудь смачненьке.

Ще одна перевага свині – її гіпоалергенність. Ні вовни – немає алергії, тому люди-алергіки сміливо можуть вибрати свинку в якості домашнього вихованця. Звичайно, у свинок є щетина, але линька не виражена так сильно, як у собак і кішок, а велика частина відмерлих щетинок легко вичісується щіткою під час купання.

Характер Міні-пігів

Середня тривалість життя у Міні-пігів близько 12 років. Дівчатка-свинки в цих породах значно більші в зростанні і в вазі, ніж хлопчики. Міні Пиги добре навчаються, ласкаві і слухняні. Ці свинки, на відміну від своїх великих родичів вельми охайні тварини, швидко привчаються до вигулу на вулиці і до туалету.

Міні Пиги дуже цікаві за характером, вони обов’язково досконально обстежують всю територію будинку, в якому живуть, тому швидко вчаться відкривати двері і шафи. Гуляти з цими поросятками на вулиці одне задоволення, тому що вони вкрай слухняні, бояться відходити від свого господаря і всюди слідують за ним, легко запам’ятовують маршрут щоденних прогулянок, тому ніколи не губляться. Багато хто вважає, що міні-Піги, як і всі поросята, часто і голосно верещать. Насправді це не так. Мініатюрні свинки вереском лише висловлюють свої емоції: страх, радість, здивування і т.д. Перебуваючи в умиротвореному стані, вони лише досить похрюкують. Дуже люблять, коли їх гладять, тріпають за вушком, чешуть животики. Вони дуже товариські і уважно слухають все, що говорять оточуючі їх люди, своїм похрюкувань висловлюючи схвалення або невдоволення, як повноправні учасники бесід.

По темi:  Порода свиней Острова Оссабо

Породи свиней Міні-пігів

Забарвлення мініпіг різноманітний: чорний, рудий, пісочний, мармуровий, тигровий, змішаний. Тривалість життя ~ 12 років. У декоративному якості містяться в квартирі так само, як собаки і кішки, без обмеження простору. Вважаються розумними тваринами, легко піддаються дресируванню, навчаються командам, привчаються до лотка, практично не видають запаху. Грайливі, але схильні до ожиріння, в зв’язку з чим рекомендується вигул.

Як це не дивно, хрюшки вельми охайні за своєю суттю. Навіть на свинофермах тварини справляють нужду в одному і тому ж куточку, уподобаному як туалет. А домашні карликові свинки – це просто краса – вони буквально за кілька днів привчаються до лотка і ходять тільки туди, не розбудовуючи господаря нескінченними калюжами в недозволених місцях. Крім того, свині практично не пахнуть, чого не скажеш про кішок і собак. Якщо свиню містити в чистоті, то запаху від неї ви не відчуєте. Пахне тільки сеча у кнурів, але після кастрації запах зникає.

Дуже кумедні істоти

Крім перерахованих вище переваг, свинки ще і дуже кумедні істоти. Вони рухливі (якщо не перегодовувати), досить швидко бігають і обожнюють гратися на свіжому повітрі. Вдача у свинок добродушний: вони лукаві, прихилисті до того, хто їх годує і досить допитливі. Спостерігати за їх веселими витівками – суцільне задоволення.

Породи свиней Міні-пігів

Діапазон видаваних звуків у свинок досить великий. Від ніжних похрюкувань і сопіння до пронизливого вереску, від якого закладає вуха. Згодом, господарі свинок звикають розрізняти видаються свинками звуки і дуже добре розуміють своїх вихованців.

Хрюші відмінно ладнають з іншими домашніми тваринами, особливо з собаками. Більш того, краще заводити свинку тим, у кого вже є вдома собака або кішка. Справа в тому, що свинки – соціальні тварини, вони звикли жити в групі і на самоті дуже нудьгують. Якщо ви цілий день на роботі, то свинці буде з ким коротати довгі години в очікуванні вашого повернення, інакше від нудьги вона так нашкодили, що доведеться тільки дивуватися його винахідливості.

Але люблячі господарі прощають своїм вихованцям все витівки за можливість поцілувати улюблену свинку в рідній п’ятачок і почухати їй пухкий животик. Можна сказати, що міні-Піги мають «свинською» чарівністю, проти якого важко встояти, особливо після того, як потискати в руках маленького поросятко, розчулено тикати рильцем в долоньку.

За час селекції міні-пігів, з’явилося кілька десятків породних ліній, що відрізняються як вагою, так і зовнішнім виглядом. Однак стандарти міні-пігів поки не встановлені, і чіткої градації по породам немає. Зазвичай міні-пігів ділять на вагові категорії. Найбільші з міні-пігів можуть важити до 100 кг. Середні розміри – від 15 до 45 кг. І маленькі свинки представлені породами до 15 кг. Найпоширенішими є різновиди, представлені нижче.

По темi:  Порода свиней Гвінейська

Які породи Міні-пігів найбільш популярні?

В даний час існує більше 30 порід мініатюрних свинок, але майже всі ці породи походять від вислобрюхі в’єтнамської породи, над виведенням якої так старанно «попрацювали» європейські та канадські селекціонери. У Європі найбільш поширені два види цих милих свинок – американський Мінесота і німецький візенау. Найбільш рідкісними через свого мініатюрного ваги і зростання (від 10 до 15 кг) вважаються міні-Піги порід бергштрессер ( «карапузи») і міні-майяліно. Зараз в розплідниках Німеччини виведена ще одна порода мікро-пігів, вага яких не перевищує 6 кілограмів. Поширення ця порода поки не отримала. Російські любителі маленьких свинок в основному обзаводяться своїми міні-пігамі, вага яких варіюється від 20 до 30 кілограмів.

Породи Міні пігів

Породи свиней Міні-пігів

В’єтнамські вислобрюхие (Mini Pot Belly)

В’єтнамські вислобрюхие свині по праву, можуть пишатися званням прародительки всіх міні – пігів на землі. Їх батьківщиною є В’єтнам, а з’явилися вони в Європі, на початку вісімдесятих років. Після довгих селекційних робіт, будинки людей, обжили сучасні міні – пиги. Мордочка у цих нагадує мопса, а приосадкувате отвисшая черево майже волочиться по землі. Тулуб об’ємне приосадкувате з широкою грудною кліткою. Забарвлення у цієї породи буває темно – рудий і чорний з білими цятками. Щетина у тварини досягає двадцяти сантиметрової довжини і може утворювати своєрідну зачіску «ірокез». Коли тварина щасливо або налякане, шерсть піднімається дибки. Орієнтовно, сто кілограм, може важити ця свиня, і, відповідно, утримувати її в умовах звичайної квартири, дещо проблематично. Таке тварина добре себе почуває на скотарнях або фермах. У США та Мексиці ця порода, особливо, завоювала свою популярність.

На відміну від своїх нечистоплотних одноплемінників, в’єтнамські вислобрюхие свині, на рідкість, охайні і практично не мають запаху. Вони не агресивні, дуже товариські з тихим, спокійним характером. Ця порода не переносить переохолодження і протягів через слабкий імунітет, а ринітом і пневмонією хворіє значно частіше за своїх родичів. Але прогулятися або полежати під променями теплого сонечка, вони ніколи не відмовляться. Ці свині обожнюють ясну, сонячну погоду, іноді навіть, забуваючи про улюблену їжу.

Бергштрессер кнірт (карапузик)

Бергштрессер кнірт – карапузик саме так перекладається їх назва російською мовою. Вони по всьому світу завоювали любов і повагу, оселившись серед людей, і які звикли до їх квартирному способу життя. Ця порода майже найменша з усіх міні – пігів, ще менше тільки міні – майяліно. Вони такі невеликі, що навряд чи знайдеться свинка цієї породи, яка важила б понад 15 кілограм. Самки даного виду і зовсім не важать більше 10 кілограм. В Англії та європейських країнах, бергштрессер кнірт є найбільш домашньої породою.

Їх забарвлення дуже різноманітний: білі повністю і білі з чорними плямами, абсолютно чорні і чорні з білими цятками.

По темi:  Порода свиней Кемеровська

Свинки цієї породи, добрі і велелюбні. Вони настільки починають довіряти своєму господареві, що постійно плутаються у нього під ногами, не відходячи, ні на крок. Хрюші за розмірами схожі на маленьку собачку і батьківщина забавних свинок – Німеччина. Їх далекі предки досягали ваги 70 кілограм. На початку дев’яностих років, методом копіткої селекції, з’явилися всьому світу тепер вже відомі карапузики. Такі хрюшки відмінно вживаються в будь-який колектив, квартирних домашніх тварин.

Породи свиней Міні-пігів

Міні – Майяліно

Італієць Стефанія Морін, зміг вивести найменшу породу свиней міні – пігів. Доросла особина, може вирости всього до 10 кілограм ваги, а малюк, в дитинстві, досягає 500 – 600 грам. Поширити таку милу породу свинок, на жаль, не представляється можливим через складнощі вирощування «малюків» і труднощі розмноження. Навіть повністю подорослішавши, ці міні – пиги, за розмірами поступаються кішці. Може тому вони завоювали багато людські серця. Незважаючи на розміри тіла, порода ця вважається меткої. Заводчики – любителі стверджують, що міні – майяліно, прекрасно запам’ятовують прості і складні команди – лежати, місце, сидіти. Вони настільки спритні, що можуть господареві принести тапочки або закрутитися у вальсі. Потрібно пам’ятати, що свині цієї породи міні-пігів вельми неспокійні і пустотливі і за пару хвилин можуть перетворити затишну квартиру в полігон для ігор. Деякі власники тварин впевнені, що міні – пиги, можуть по – своєму, помститися за заподіяну образу, наприклад, навести в кімнаті «порядок». Шкурка цих тварин забарвлена ​​чорним або чорно – білим кольором, але цікаво, що при народженні, такий нехитрий малюнок вже друкується на тілі тварини.

Ці добрі, милі свинки, увійшли в десятку найпоширеніших видів домашніх тварин в світі, а першим їх призначенням було націлене, орієнтоване їх в якості донорства для людини.

Візенау

Вище були описані самі крихітні типи, ну а Візенау, як родич по статурі і вазі, трохи випереджає дві попередні породи. До 25 кілограм, звичайно, вага цієї свинки.

Родина візенау – Німеччина, передмісті міста Бранденбург, а назву свою він отримав від місця – комуни, де був виведений. Порода має забарвлення чорно – білий. У цих свинок колір йде чергуванням – чорна смужка, біла смужка. Наприклад, область тазу, мордочка і плечі чорні, а всі інші частини тіла – білі, ну або навпаки. Цю маленьку свиню, так само відрізняє, від своїх побратимів і сестер, будова морди. Сам ніс витягнутий, а складок і зморшок не видно. Не часто зустрінеш цих свиней, в домашніх умовах, через великих розмірів, проте, є любителі і у цієї породи. Їм більше підходить життя в заміських будинках, на вільному вигулі. Ці міні – пиги, по – своєму, виховані, і, якщо їх не забувати регулярно, годувати, то про улюблених грядках з посадженими культурами, можна не турбуватися. Цікаві відгуки так само господарів тих візенау, які живуть в квартирі. Вони кажуть, що ці свині разюче розумні, чи не випорожнюються на території всієї квартири, швидко запам’ятовують місце туалету і легко приручаються.

Статью нашли по запросам:
  • Поросятко мініпіг
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top