217 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Порода В’єтнамська вислобрюха

Порода В’єтнамська вислобрюха

В’єтнамська вислобрюха свиня травоїдних (до 80% раціону складає різнотрав’я, сіно) скоростиглих, невибаглива, має більш стійкий імунітет. Відрізняється делікатесним, кращим, за смаковими якостями м’ясом і салом. Висока плодючість, добрий і поступливий характер, охайність роблять цю породу дуже зручною і вигідною навіть для невеликого присадибного господарства.

Читайте также: Фото і опис: Національний парк «Ботані-Бей»

Вибір свині

Розведення в’єтнамських економічно рентабельне і дуже захоплююче заняття. Слід зазначити, що існує чимало міфів і домислів про в’єтнамських свиней, частина з яких, не відповідають істині.

Міф перший: в’єтнамські свині їдять в основному траву, тому турботи про їх годуванні відпадають самі собою.
Відповідь: неправда. Безумовно, свиней можна посадити виключно на підніжний корм, але навряд чи будуть великі прирости і гідних нащадків.

Міф другий: під час пологів допомагати свиноматок не треба, у них все відбувається природно, як в дикій природі.
Відповідь: неправда. У практиці нерідко буває, коли свиноматки «отрожалісь» самостійно, але не завжди це проходило без наслідків для посліду. У деяких свинок пологи тривають довго, до восьми годин, а якщо порося протягом години не підпустити до соску, щоб він отримав молозиво, то швидше за все такого порося можна втратити. Безумовно, що якщо є можливість, краще при пологах присутнім і допомагати свинці в цій непростій справі.

Міф третій: до місячного віку поросята досягають ваги до 10 кг.
Відповідь: неправда. У місячному віці (середня вага) 4 -5 кг. Іноді трапляються окремі екземпляри, які в місяць важать 6 кг. і більше, але це швидше виняток. І була вага 10 кг. відповідають поросята у віці від двох до трьох місяців.
Кожному поросяті заводиться картка народження, в якій зазначаються, особливі зовнішні прикмети. Один раз в десять днів, проводиться контрольне зважування, відзначаються особливості в розвитку і поведінці. На третій і десятий день життя проводиться профілактика анемії препаратами заліза, що теж заноситься в картку.

По темi:  Порода свиней Кун кун

Міф четвертий: в’єтнамські рідко хворіють і мають сильною імунною системою.
Відповідь: правда. За роки спостережень, не було жодного випадку захворювань. В’єтнамські свині відрізняються чудовою генетичною пам’яттю. Вони ніколи не з’їдять отруйних рослин і не отруяться. Єдине, що треба пам’ятати — це профілактика від гельмінтів, яку я проводжу регулярно, починаючи в 45 днів, і далі щоквартально, наступними препаратами: Екомектін (івермектин) підшкірно або ж Альбендоздол або Фонбендазол в їжу. В’єтнамські свинки образливі, від поганого догляду у них може розвинутися депресія.

При переході на нові види кормів у поросят іноді трапляються кишкові розлади. Для самих маленьких з успіхом застосовують звичайну «Смекту», розчин якої заливають поросятам за допомогою шприца або клізми. Поросятам постарше допомагає «Біовіт». Його додають в їжу. Свинки з ранку до вечора перебувають на вигулі, що дуже сприятливо впливає на їх розвиток. Доводилося спостерігати, які містяться без вигулу. У них слабо розвинена мускулатура, деяка рихлість, деформація копит. Для свинок можна організувати пісочницю і грязьовий басейн, за що вони будуть Вам дуже вдячні.
Щоб поросята були міцними і краще розвивалися, їм додають вітаміни, такі як «Кальфостонік» або «Чіктонік», використовую премікси і добавки, наприклад «Прелак.»

Міф п’ятий: в’єтнамські свині дуже скоростиглі і вже в п’ятимісячне віці їх можна парувати.
Відповідь: правда, але частково. В’єтнамські свинки дійсно дуже рано стають статевозрілими. Свинки місяці в три-чотири, а хрячки, ті, взагалі починаючи з місячного віку, починають тренуватися і тренуватися в виробництві потомства. Свинок слід підпускати до кабанам, тільки тоді, коли вони досягнуть ваги 30-32 кг, не раніше. Тільки в цьому випадку ми можемо сподіватися на міцне, здорове, численне потомство.

Міф шостий: м’ясо в’єтнамських ніжне, соковите, не містить сала.

Відповідь: що стосується м’яса, правда, але сало присутній, товщиною два-три пальці. Сало і смалець відрізняються чудовим смаком.

Міф сьомий: в’єтнамські дуже мало їдять, тому їх зміст дуже вигідно, в порівнянні з іншими свинями.
Відповідь: і це правда. Дорослі свині їдять часто, але потроху. Витрати на харчування становлять 40-50 копійок на дорослу особину. Поросята обходяться трохи дорожче, втім, як і вагітні самки, адже в їх раціон вводиться більше концкормів а так же кормові добавки типу ліпроту. Траву свині поїдають різноманітну, але з більшою охотою ласують конюшиною, люцерною, амарантом. Взимку харчуються сіном. Сіно їм служить підстилкою і в той же час кормом. Великою підмогою взимку є гарбуз. Гарбуз додають в запарений концентрований корм.

По темi:  Порода свиней Кемеровська

Успіх в розведенні в’єтнамських свинок безпосередньо залежить від придбаного Вами молодняка і Вашої працьовитості.

Переваги та особливості в’єтнамської породи

Переваги та особливості в’єтнамської породи, в порівнянні з класичними породами.

Поступливий характер, врівноважена психіка — проявляється це в тому, що свиноматки ніколи не поїдають поросят, не відмовляються вигодовувати послід, вранці і ввечері в свинарнику не варто несамовитий вереск, як на свинофермах, в яких вирощують «білих» свиней, та й взагалі спілкування з «в’єтнамцями» більше нагадує відносини людини з собакою, ніж зі свинею.

Скоростиглість і багатоплідність

Скоростиглість і багатоплідність — 2 опоросу на рік, це стандартний показник, при середній кількості поросят в посліді 11-13

Відмінна окупність кормів, близько трьох кормових одиниць на кілограм приросту ваги, при цьому на відгодівлі при нестачі концентрованих кормів можна замінювати соковитими і зеленими кормами до 80% від загального раціону за поживністю.

Виняткова охайність — в’єтнамські завжди поділяють клітину на «спальню» і «туалет», що значно полегшує прибирання, та й взагалі в приміщенні з «в’єтнамцями» відсутня огидний запах свинарника.

У будь-якому підручнику з свинарству написано, що свині «… відносяться до всеїдних тварин». В’єтнамські свині в цьому питанні нічим не відрізняються від своїх побратимів традиційних домашніх порід. У підвищенні продуктивності в’єтнамських, найбільше значення має годівля, догляд та утримання.

Бракований молодняк

Невдачі і проблеми найчастіше трапляються не тільки від придбаного бракованого молодняка, але і від нерозуміння оптимальних умов годівлі та утримання тварин. На жаль, дуже багато, почитавши статті, вирішили зайнятися розведенням в’єтнамських свинок, які не підготувавшись, не розрахувавши свої сили і можливості.

Як відомо, поросят набувають або на плем’я або для вирощування на відгодівлю. Зараз почалося повальне, ажіотажне вирощування цієї породи на плем’я. Треба попередити, що якщо у Вас немає умов для створення кормової бази, якщо Ви не можете забезпечити тваринам правильний догляд, утримання, в тому числі вигул, то Вам не варто вирощувати поросят на плем’я. Особливо це стосується свинарів-любителів, які проживають в містах і селищах міського типу, де важко дотримати всі перераховані вище умови.

По темi:  Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

Дуже важливо визначити стратегію і тактику відгодівлі свиней. Відгодівля — є основною метою розведення будь-яких, в тому числі і в’єтнамських. Вирішальний вплив на економічні результати відгодівлі надає витрата кормів на одиницю приросту маси. Тільки при правильній організації відгодівлі можна отримати дешеву свинину дуже високої якості. Треба ретельно вести записи всіх витрачених кормів, як покупних, так і вироблених в своєму господарстві. Стосовно витрат і доходів Ви зможете визначити економічність домашнього свинарства.

Розведення

Розведення, то чи на відгодівлю, то чи на плем’я є високорентабельним заняттям, але тільки тоді, коли у Вас є можливість самим вирощувати зернові або купувати їх з перших рук, самим готувати висококалорійні суміші, що відповідають найвищим критеріям якості.

Ця порода В’єтнамська вислобрюхая цінується тим, що тварини травоїдні (влітку — трава, листя; взимку — сіно; плюс комбікорм в невеликих кількостях), мають поступливий і добру вдачу, вони розумні і охайні. Вага дорослої в’єтнамської свині досить невеликий — 50-100 кг. Їх м’ясо вважається делікатесним і коштує досить дорого. Зміст холестерину в м’ясі в 7 разів менше, ніж у звичайній свинині. Товщина сального шару не більше 1 см.

При правильному змісті і годуванні в’єтнамські свинки відрізняються завидною здоров’ям. Вони практично не хворіють, тому що мають стійкий імунітет до різних свинською хвороб. Прекрасні матері, вигодовують від 5 до 20 поросят.

Статью нашли по запросам:
  • вєтнамська свиня
  • чтобы не воняло в свинарнике
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Порода В’єтнамська вислобрюха

Вы читаете статью Порода В’єтнамська вислобрюха. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Порода В’єтнамська вислобрюха - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Порода В’єтнамська вислобрюха