Порода свиней велика біла
8057 Порода свиней велика біла

Порода свиней велика біла


Порода свиней велика біла

Біла Велика свиня або, якщо правильніше, велика біла порода була виведена в середині XIX століття в Англії шляхом схрещування місцевих маршових свиней з романськими (неаполітанськими і португальськими) і азіатськими (сіамськими). Спочатку за місцем виведення, породи велика біла називали Йоркширської і лише значно пізніше – Англійської Великою Білій.

Читайте также: Обзор смартфона BlackBerry KEYone

В даний час велика біла порода свиней є найпоширенішою породою в Росії та Україні. Ця порода свиней широко поширена по всій території Росії завдяки своїй гарній пристосованості до кліматичних і кормових умов. Однак можна відзначити, що свині цієї породи не дуже люблять сильну спеку і морози. В даний час завдяки гнучкій генетичній структурі і хорошій акліматизації ця порода розлучається у всіх країнах Європи, в США, Канаді, Китаї, Кореї, Японії, Нової Зеландії, в Білорусі і Україні.

Для створення вітчизняного племінного свинарства в 1923, 1925, 1928 і 1931 рр. з Англії було завезено 257 кнурів і 355 маток великої білої породи. Протягом ряду років це була єдина заводська планова порода в нашій країні. В результаті тривалої племінної роботи, впливу клімату і годування тип англійських великих білих був корінним чином змінений. За цей час фактично була створена нова вітчизняна велика біла порода, яка за багатьма показниками перевершувала англійську.

Порода свиней велика біла

Плодючість свиней

Свиноматки Великою Білій породи досить плідні. Середня плодючість становить 10-12 поросят за опорос, а молочність в середньому досягає 50-67 кг. Жива маса поросят при відлученні в 2-х місячному віці становить 20-25кг. Молодняк великої білої породи досягає живої маси 100кг (на контрольній відгодівлі) за 180-190 днів. Витрати корму на 1 кг приросту становлять 3,9-4 к.од.

По темi:  Годування породи Дюрок

Серед сучасного поголів’я Великою Білій породи свиней, можна виділити три основних продуктивних типу – м’ясний, м’ясо-сальний і сальний. Основним типом є м’ясо-сальний, або універсальний. В даний час збільшується чисельність тварин і м’ясного типу.

Біла Велика свиня має характерний зовнішній вигляд: тонкі пружні середньої величини вуха, які, на відміну від ландраса не закривають очі, а стирчать вгору і сидять на голові помірної величини. Рило з невеликим вигином, може бути тонким, довгим і прямим. Шия – середньої довжини, м’язиста. З’єднується з тулубом без перехоплення. Плечі широкі, м’ясисті. Загривок пряма, за лопатками НЕ западає. Ноги добре поставлені, сухі. Бабки рівні, короткі. Груди широкі і глибокі. Спина теж широка і пряма. Бока довгі, глибокі. У білій великої породи щільне об’ємисте черево з добре виконаними пахамі. Крижі середньої довжини, м’язистий і широкий. Окости округлі, м’язисті, що спускаються до скакального суглоба. Шкіра не має складок на суглобах, еластична. Щетина рівномірно покриває все тіло, довга. Сосков не менше 12 пар.

Порода свиней велика біла

Кліматичні умови

Свині породи Велика Біла добре складені і чудово пристосовані практично до всіх кліматичних умов. Вони досить скоростиглі. Вага дорослих кнурів сягає 320-350 кг тулуб досягає 178-183 см довжини, обхват грудей – 165-168 см, свиноматок – 220-250 кг в довжину – 162-165 см, мають обхват грудей 148-152 см. Матки за один опорос можуть принести до 11-12 поросят хочеться додати що Матки великої білої породи в племінних заводах за показниками розвитку і продуктивності можуть конкурувати з матками будь-який заводський породи світу ..

Свині породи Велика Біла використовуються для відгодівлі жирних, беконних і м’ясних кондицій. При відгодівлі до 100 кг живої ваги підсвинки кінцевого ваги досягають у віці 180-190 днів при середньодобових приростах 650 – 700 г і витраті корму на 1 кг приросту 3,9-4,0 корм. од. Ця порода розводиться практично у всіх країнах Європи, в Японії, Китаї, Канаді, США, Кореї, Нової Зеландії. Велику білу використовують при створенні багатьох інших порід. Дана порода є предметом експорту в Росії.

По темi:  Порода свиней Угорська Мангалиця

Особливості породи:

 • Хороша пристосованість до кліматичних умов
 • Хороша пристосованість до кормових умов
 • Гнучка генетична структура
 • хороша плодючість
 • висока скоростиглість
 • Недоліки породи:
 • Схильні до ожиріння
 • Екстер’єр: свіслий крижі
 • м’які баки
 • Недостатньо виконаний окіст
 • Біла масть (на півдні свині страждають від сонячних променів)
 • Погано переносять морози

Статью нашли по запросам:
 • Велика біла порода
 • купить поросята вінницька область на льохи біла велика
 • Білі свині
 • Порода свиней уши вгору велике рило біла
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top