249 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Порода свиней Уржумська

Порода свиней Уржумська

Уржумська порода була виведена в кінці 50-х років XX століття в Кіровській області в м Уржум. Цю породу отримали в результаті тривалого схрещування місцевих з кнурами великої білої породи, відбору та підбору високопродуктивних кнурів і маток при інтенсивному вирощуванні молодняка, склалася високопродуктивна породна група. Як самостійна порода вона була затверджена в 1957 р.

Читайте также: Нумерологія сумісністі за датою народження: любов і дружба

Порода має велику перспективу, оскільки вона витривала, невибаглива, скоростиглих, володіє хорошими м’ясними якостями і може бути використана в системі інтенсивного виробництва свинини на промисловій основі.

Створенням Уржумського породи свиней в післявоєнні роки керував доктор сільськогосподарських наук Д. І. Грудев. У роботі брали участь кандидат сільськогосподарських наук Н. М. Лапшин, зоотехнік Е. М. Терехова і великий колектив фахівців і робітників племхозах «Мухинської».

Протягом тривалого часу в господарствах проводився спрямований відбір і підбір високопродуктивних і типових для групи тварин. Певні кліматичні і кормові умови, наявність в районах об’ємистих кормів дали можливість селекціонерам сформувати своєрідний м’ясний тип тварин, що відрізняються міцною конституцією, високою продуктивністю і хорошою здатністю до використання місцевих кормів.

Уржумська порода білої масті

Тварини міцної конституції, великі. Кістяк масивний, грубуватий. Тулуб довгий, нешироке, глибоке. Трохи розтягнута середня частина тулуба і полегшена передня, що робить їх руху відносно легкими. Довжина тулуба дорослої свині досягає 170 см, дорослої кнура — 180 см. Обхват грудей свиноматки складає близько 100 см, кабанів — 120 см. Голова середніх розмірів з подовженим рилом. Вуха важкі, трохи нахилені вперед. Черево об’ємисте внаслідок сильного розвитку травних органів. Спина і крижі прямі, довгі. Ноги дуже міцні, сильні, потужні з твердими копитами. Шкіра у свиней покрита сильно розвиненою довгою і густою білою щетиною.

По темi:  Порода свиней Юліанська

Уржумська порода відносяться до порід беконного напряму продуктивності. Вага дорослої свині досягає 250 кг, дорослого кнура — 350 кг. Свиноматки багатоплідні. Молочність маток — 51,6 кг. Репродуктивна функція розвинена добре. За один опорос свиноматка приносить 11-13 поросят. У 6-7 місяців поросята важать 100 кг. Середньодобовий приріст близько 720 гр. Вихід м’яса становить 53-55%, сала — 35-36%. Середня товщина шпику — 2,5 см. М’ясні якості високі. М’ясо йде на виробництво бекону.

В даний час порода широко поширена в Кіровській і Свердловській областях, Пермському краї, республіці Марій Ел і в інших регіонах Уральського і Приволзького федеральних округів.

Свині Уржумського породи пристосовані до пасовищного утримання. Порода невибаглива, добре переносить суворі умови північних районів. Свиноматки дуже спокійні і мають чудово розвинені материнські якості. Порода з високоякісним м’ясом і відмінним беконом.

Недоліками породи є аркообразной спини, свіслость крижів і невелика товщина підшкірного жиру.

Статью нашли по запросам:
  • Уржумська
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Порода свиней Уржумська

Вы читаете статью Порода свиней Уржумська. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Порода свиней Уржумська - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Порода свиней Уржумська