Порода свиней Темворс
8048 Порода свиней Темворс

Порода свиней Темворс


Порода свиней Темворс

Темворс – бекон напряму продуктивності. Темворс, одна з найстаріших порід в світі. Була виведена в Англії. Свині породи Темворс мають гарну витривалістю, добре переносять суворі кліматичні умови. В основному, цієї породи розводять на півночі, через хорошу пристосованості до холодів і вітрам. За характером свині Темворс дуже товариські і непогано ладнають з іншими тваринами, навіть з великою рогатою худобою, тому їх можна утримувати разом. До того ж вони всеїдні. До кормів невибагливі і можуть використовувати різні корми, в тому числі корму для ВРХ. Розлучаються в таких країнах як: Англія, Австралія, Канада, США, Нова Зеландія. У Россі ця порода широко не поширена.

Читайте также: «Чортова дюжина» — таємниця числа «13»

Свині породи Темворс володіють міцною конституцією і добре розвиненим кістяком. Добре розвинена мускулатура. Тулуб вузьке, видовжене. Довжина тулуба кнурів становить 100-140см. Голова довга. Вуха широкі і гострі, стоячі. Шия довга, широка. Ноги короткі, міцні. Порода відноситься до строкатої масті. Тулуб рівномірно покрите тонкою блискучою щетиною. У період з червня по серпень свині породи Темворс линяють. Кольору шкіри варіюються від яскраво рудого до темно-червоного. Також зустрічаються білі забарвлення з чорними плямами на спині.

Порода свиней Темворс

Таке забарвлення свиней Темворс викликав чимало припущень щодо їх походження. До родоначальникам зараховували кабанів – виробників рудої масті з Китаю, Індії, Барбадосу, Західної Африки. Однак Темворс походять від британських чорно-рудих стаффордширський, що не мають в крові азіатської або інший екзотичної домішки.

Багатоплідність свиней Темворс

Багатоплідність свиней Темворс, середнє і становить 6-10 поросят за опорос. Материнський інстинкт виражений дуже яскраво: матуся добре годує своє потомство і уважно за ним стежить. Молодняк до 7-8 місяців набирає вагу до 100 кг. М’ясо не жирне, пісне, смачне. Бекон, шинка відмінної якості. Для отримання більш жирного продукту свиноматок Темворс схрещують з Беркшир або з іншими комерційними породами.

По темi:  Годування породи Дюрок

Свині Темворс були особливо популярні в середині XX століття, в 50-х роках, але всього через двадцять років, до 1973 року, майже зійшли нанівець. Чи не відомо, як склалася б їх подальша доля, якби не випадок: втекли руді поросята звернули на себе пильну увагу всіх англійських ЗМІ, після чого були виділені кошти на відродження цієї породи.

Порода свиней Темворс

В даний час розведенням Темворс займаються: Англія, США, Канада, Австралія. У нашій країні ці свині поки не набули широкого поширення.

Особливості породи свиней Темворс:

  • Добре пристосовані до холодів
  • Добре використовують пасовища
  • Можуть випасатися разом з ВРХ
  • Невибагливі в харчуванні
  • Бекон хорошої якості
  • Недоліки породи Темворс:
  • низьке багатоплідність
  • Іноді кучерява щетина

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top