Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

| 24 | Свині
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)

Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

На Тайвані народилися зелені світяться поросята. Флуоресцентні клітини тварин повинні полегшити роботу генетиків
Три зелених світних порося чоловічої статі з’явилися на світло в кінці минулого року завдяки зусиллям вчених з Національного університету Тайваню. Повідомляючи про народження унікальних тварин, професор У Шинь-Чжи висловив надію, що їх поява допоможе в подальших дослідженнях стовбурових клітин.

Ембріони, в які був введений флуоресцентний зелений протеїн (його запозичили у медуз), були впроваджені восьми свиноматкам, але тільки чотири з них завагітніли, і лише три вагітності завершилися успішними пологами. Поросята мають зеленуватий відтінок навіть при звичайному денному світлі, а в ультрафіолетових променях виглядають і зовсім яскраво-зеленими.

Тайванські поросята

Тайванські поросята — не перші жертви наукових експериментів, що володіють подібними властивостями. Флуоресцентний зелений протеїн (GFP) вже використовувався для виведення зелених мишей, рибок, малярійних комарів і кроликів, і якщо кролик був створений художником Едуардо Кацом тільки в якості символу єдності науки і мистецтва, то створення інших тварин переслідувало абсолютно практичні цілі. Так, використання GFP при виведенні генетично модифікованих малярійних комарів дозволило отримати самців з зеленими статевими органами, не здатних до розмноження. В результаті в комариний виводку можна легко відокремити самців від самок і випустити їх на волю: стерилізовані комарі зганяють своїх повноцінних побратимів і таким чином перешкоджають росту популяції.

Що ж стосується мишей з протеїном GFP, то їх вивели для вивчення ракових захворювань: ракові клітини, впроваджені в організм такої мишки, чи не флуоресцируют, і це спрощує спостереження за розвитком захворювання. Поросят, що світяться теж вже створювали — професор Ренді Пратер з Університету Міссурі-Колумбія, що працює над проблемами ксенотрансплантації (тобто пересадки органів від свині до людини), чотири роки тому використав флуоресцентний жовтий протеїн як доказ, що виведені ним тварини дійсно є трансгенними.

По темi:  Порода свиней Північнокавказька

За словами Шинь-Чжи, нове покоління зелених поросят дозволить завдяки флуоресценції візуально, не вдаючись до біопсії або іншим складним процедурам, спостерігати розвиток тканин при пересадці стволових клітин. «Флуоресцентні зелені свині вже існували, — визнає учений, — але у свиней, виведених до сих пір спостерігалася лише часткова флуоресценція. Тварини, отримані нами, — єдині в світі свині, у яких навіть серце і внутрішні органи зеленого кольору ».