Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі
7239 Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі


Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

На Тайвані народилися зелені світяться поросята. Флуоресцентні клітини тварин повинні полегшити роботу генетиків
Три зелених світних порося чоловічої статі з’явилися на світло в кінці минулого року завдяки зусиллям вчених з Національного університету Тайваню. Повідомляючи про народження унікальних тварин, професор У Шинь-Чжи висловив надію, що їх поява допоможе в подальших дослідженнях стовбурових клітин.

Читайте также: Фото і опис: Національний парк «Фліндерс Чейз»

Ембріони, в які був введений флуоресцентний зелений протеїн (його запозичили у медуз), були впроваджені восьми свиноматкам, але тільки чотири з них завагітніли, і лише три вагітності завершилися успішними пологами. Поросята мають зеленуватий відтінок навіть при звичайному денному світлі, а в ультрафіолетових променях виглядають і зовсім яскраво-зеленими.

Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

Тайванські поросята

Тайванські поросята — не перші жертви наукових експериментів, що володіють подібними властивостями. Флуоресцентний зелений протеїн (GFP) вже використовувався для виведення зелених мишей, рибок, малярійних комарів і кроликів, і якщо кролик був створений художником Едуардо Кацом тільки в якості символу єдності науки і мистецтва, то створення інших тварин переслідувало абсолютно практичні цілі. Так, використання GFP при виведенні генетично модифікованих малярійних комарів дозволило отримати самців з зеленими статевими органами, не здатних до розмноження. В результаті в комариний виводку можна легко відокремити самців від самок і випустити їх на волю: стерилізовані комарі зганяють своїх повноцінних побратимів і таким чином перешкоджають росту популяції.

Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

Що ж стосується мишей з протеїном GFP, то їх вивели для вивчення ракових захворювань: ракові клітини, впроваджені в організм такої мишки, чи не флуоресцируют, і це спрощує спостереження за розвитком захворювання. Поросят, що світяться теж вже створювали — професор Ренді Пратер з Університету Міссурі-Колумбія, що працює над проблемами ксенотрансплантації (тобто пересадки органів від свині до людини), чотири роки тому використав флуоресцентний жовтий протеїн як доказ, що виведені ним тварини дійсно є трансгенними.

По темi:  Порода свиней Дюрок

За словами Шинь-Чжи, нове покоління зелених поросят дозволить завдяки флуоресценції візуально, не вдаючись до біопсії або іншим складним процедурам, спостерігати розвиток тканин при пересадці стволових клітин. «Флуоресцентні зелені свині вже існували, — визнає учений, — але у свиней, виведених до сих пір спостерігалася лише часткова флуоресценція. Тварини, отримані нами, — єдині в світі свині, у яких навіть серце і внутрішні органи зеленого кольору ».

Статью нашли по запросам:
  • transgenetic pigs glowing
  • светящиеся гены
  • светящиеся кролики
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top