Порода свиней П’єтрен
7886 Порода свиней П'єтрен

Порода свиней П’єтрен


Порода свиней П’єтрен

П’єтрен відноситься до порід свиней м’ясного (беконного) напряму продуктивності. Виведено в Бельгії на початку двадцятого століття шляхом схрещування місцевих з беркширской, йорк-шірской (велика біла порода старого Англійського типу), і декількома іншими породами. В даний час свині породи П’єтрен дуже популярні в європейських країнах, особливо в Бельгії, Нідерландах, Великобританії і Франції. Хряков використовують для промислового схрещування для поліпшення м’ясних якостей.

Читайте также: Характеристика числа 2 в нумерології

При схрещуванні свиней П’єтрен з Дюрок, отримують м’ясо високої якості. При схрещуванні П’єтрен і Ландрас, тварини мають швидким зростанням. Особливість породи полягає в тому, що вони генетично схильні до накопичення жиру. При схрещуванні свиней П’єтрен зі свинями сального і м’ясо – сального напрямку виходить молодняк м’ясної породи.

Порода свиней П’єтрен

Свині П’єтрен – дуже чутливі до спеки і холоду, вимогливі до умов утримання, їм необхідний правильно збалансований корм. Якщо годування організовано неправильно, то і приріст буде мінімальним. У широке і короткий тулуб з добре розвиненими м’язами і окостами, тонкий кістяк. Легка голова має прямий профіль. Вуха – невеликі, стоячі. Груди – широка, що не дуже глибока. Спина – широка і мускулиста. Бока – округлі. Добре виконані окости опускаються до скакального суглоба. Масть свиней – біла або строката. При розведенні на забій бажано використовувати свиноматок білих порід.

 

Порода свиней П’єтрен

Багатоплідність у породи свиней П’єтрен

Багатоплідність у породи свиней П’єтрен, низьке, до восьми поросят в одному посліді. Але так як молочність матки низька, то вона здатна вигодувати всього п’ять – шість малюків. Ваги в 90 – 100 кг молодняк досягає у віці 210 – 230 днів. Середньодобовий приріст становить 500 – 550 г при витратах корму 2.0 – 2.5 корм. од. на 1 кг приросту на м’ясному відгодівлі та 3.5 – 4.0 корм. од. на мясосального відгодівлі.

По темi:  Порода свиней Гемпшир

До переваг породи П’єтрен, відносяться висока якість м’яса, добре розвинені окости, низька конверсія кормів, відсутність схильності до накопичення жиру, стійкість до цирковірус, відмінна конституція, найвища життєздатність поросят, прекрасний зростання, ефективне засвоєння корму, високий забійний вихід м’яса, швидкий приріст і високий відсоток виходу м’яса, максимальна гібридна сила і сильний статевий інстинкт, висока стійкість до захворювань.

Порода свиней П’єтрен

Утримання

Свині породи П’єтрен дуже вимогливі до умов утримання, погано акліматизуються. Вони дуже чутливі і до холоду, і до спеки. Також свині П’єтрен потребують правильно збалансованому кормі, при неправильному годуванні приріст буде мінімальним. Багато чистопородні П’єтро мають підвищену чутливість до стресу.

Відмінною особливістю свиней породи П’єтрен, є те, що вони генетично схильні до накопичення жиру. І навіть при схрещуванні мясосального і сального напрямку зі свинями породи П’єтрен, в посліді ми отримаємо молодняк м’ясної породи. Завдяки цій особливості, кнурів породи П’єтрен використовують для створення спеціалізованих м’ясних ліній в стадах миргородської і північнокавказької порід свиней, а також при виведенні нових вітчизняних порід. При схрещуванні цієї породи з ландрас, помісний послід виходить досить скоростиглим, а при схрещуванні з породою Дюрок – помісний послід дає м’ясо дуже хорошої якості.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top