Порода свиней Північнокавказька
8276 Порода свиней Північнокавказька

Порода свиней Північнокавказька


Порода свиней Північнокавказька

Північнокавказька порода відноситься до мясосального (Універсальному) напрямку продуктивності. Північнокавказькі свині відрізняються міцною конституцією і гармонійним будовою тіла. Кістяк тонше, ніж у свиней великої білої, але більш щільний і міцний.

Читайте также: технологии гаджетов

Голова у північнокавказької породи широка, злегка укорочена, з невеликим характерним вигином профілю; вуха стоячі, іноді бувають напівстоячі; груди глибока і широка, без перехоплення за лопатками; спина і поперек міцні, широкі, прямі; окости добре виконані, глибокі, округлі, спускаються до скакального суглоба; ноги міцні з твердим копитом. Тіло свині покрите густою м’якою щетиною чорно-строкатої забарвлення, але іноді буває рудуватий відтінок. На зиму у тварин цієї породи виростає м’який підшерсток.

Північнокавказька порода свиней, створена в Ростовській області методом складного відтворювального схрещування місцевих Кубанських з тваринами Великою Білій, беркширськую і Білої короткоухая порід. У той час на Північному Кавказі розводили в основному місцевих кубанських свиней, головними перевагами яких були міцна конституція, пристосованість до місцевих умов і пасовищного утримання, задовільний багатоплідність і хороші материнські якості.

Порода свиней Північнокавказька

Як правило, матки вигодовували всіх поросят без додаткової підгодівлі. Недоліком їх була позднеспелость. У порівнянні з культурними породами вони гірше оплачували корм. Тому було прийнято рішення, зберігши все цінне від місцевих кубанських, надати створюваним на їх основі тваринам нової породи високу скоростиглість і поліпшити м’ясні якості. А також домогтися пристосованості до різко континентального клімату і здатності використовувати максимальну кількість соковитих і грубих кормів. У 1955 році Північнокавказька порода свиней була затверджена як самостійна порода м’ясо-сального напрямку продуктивності.

Вага дорослого кнура

Вага дорослого кнура Північнокавказькою породи, в середньому 300-350 кг при довжині тулуба 179 см; в той же час маса свиноматок перебувати в районі 240 кг, а довжина їх тулуба становить 161 см. Чемпіон породи хряк Кубанець 205 мав жива вага 408 кг, довжину тулуба 180 см, обхват грудей 178 см. При постановці на відгодівлю до 7-8 місячного віку поросята набирають до 100-120 кг. Забійний вихід складає 80-85%.

По темi:  Маловідомі факти про свиней

Порода свиней Північнокавказька

Розглядаючи репродуктивну функцію північнокавказьких свиней, слід взяти до уваги, що плодючість свиноматок за один опорос становить в середньому 10-11 поросят, а молочність 50 кг і більше. У от’емишей хороша виживання. Самки відрізняються спокійним, доброзичливим характером. У них добре розвинені материнські якості, тому процес вирощування поросят не створює особливих складнощів.

Північнокавказька порода районовані в Ростовській і Волгоградській областях, Краснодарському і Ставропольському краях. В останні роки свиней цієї породи вивозять для чистопородного розведення та промислового схрещування з іншими породами в різні регіони Росії. Для поліпшення м’ясних якостей і скоростиглості північнокавказьких схрещують з кабанами породи П’єтрен. Створено внутрішньопорідні типи — донський і ростовський. Свині нових типів при відгодівлі досягають живої маси 100 кг на 15-20 днів раніше, на 1 кг приросту витрачають менше кормів і в їх туше міститься на 2-4% менше жиру, ніж у тварин старого типу.

Перевагою Північнокавказькою породи свиней є їх пристосованість до різких коливань температур, висока скоростиглість, стійкість до захворювань, у розвинені прекрасні материнські якості. Також до переваг цієї породи можна віднести наявність нових внутріпородних типів — донський і ростовський.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top