Порода свиней Міні сібси і Мікро сібси
8401 Порода свиней Міні сібси і Мікро сібси

Порода свиней Міні сібси і Мікро сібси


Порода свиней Міні сібси і Мікро сібси

Свині Мінісібси і свині Мікросібси. В середині XX століття в багатьох країнах Європи, Азії, Америки шляхом складної гібридизації і селекції були виведені карликові свині, міні пиги. Наша вітчизняна популяція дрібних свиней «мінісібсов» з’явилася в 1960 році, завдяки копіткій праці новосибірських вчених. Чому виникла необхідність мінімізувати свиню, і хто в цьому зацікавлений?

Читайте также: Рецепт Гречневый суп с фрикадельками

Існують кілька причин, що пояснюють підвищений інтерес до мініатюрних свиней:

  • більш зручне проведення медико-біологічних та інших досліджень в рамках лабораторії;
  • вага тварин і розміри їх внутрішніх органів найбільш відповідають людським;
  • зменшення витрат на годування і утримання лабораторних тварин в віваріях;
  • декоративність, інтелектуальні здібності.

У нашій країні популярність міні обумовлюється першими трьома причинами, а в якості домашніх улюбленців вони не так поширені, як в Німеччині або США.

Чому генетики і селекціонери не стали використовувати зарубіжних міні пігів, а зайнялися виведенням власної вітчизняної породи карликових свиней? Причина в тому, що «іноземки» погано адаптуються до нашого клімату і дорого коштують.

Як з’явилися міні сібси

Перші мініатюрні сибірські свині (мінісібс) були виведені в ІЦіГ СО РАН. Вчені отримували гібридне потомство від європейських порід з азіатськими, а потім схрещували отриману суміш з двома видами диких кабанів.

Своїми невеликими розмірами мінісібси зобов’язані в’єтнамським і Таїланду дрібним свиням; світлим забарвленням — шведським ландрас; скоростиглістю і плодовитістю — центрально-європейським диким кабанам і тим же ландрас, а міцний кістяк вони успадкували від диких середньоазіатських кабанів.

По темi:  Порода свиней Оксфорд Сенді і Блекс

Таким чином, отримавши вітчизняні лабораторні свині, які були нічим не гірші від закордонних, а за деякими генетичним особливостям навіть перевершували зарубіжних міні пігів, але все ж вони потребували подальшого поліпшення. Тому протягом наступних сорока років в ІЦіГ СО РАН під керівництвом професора, д.б.н. В. Тихонова велася серйозна гибридологический і селекційна робота над удосконаленням породи і закріпленням генетичних характеристик Мінісібсов.

Сучасні дорослі мінісібси по вазі (50-70 кг), розміром внутрішніх органів і по іншим анатомічним особливостям відповідають дорослій людині, тому вони найбільш підходять для експериментальних медико-біологічних досліджень.

Порода свиней Міні сібси і Мікро сібси

Характеристика Мікросібсов

Це лінія найдрібніших, унікальних лабораторних, виведених на генетичній основі мінісібсов, які за розміром в два рази більше цих крихіток. Вага новонародженого мікросібса 500-800 г, а дорослого — не перевищує 30 кг. Для порівняння: найдрібніші американські міні пиги до 12 місяців досягають ваги від 35 до 42 кг.

Мікросібси відрізняються унікальним будовою черепа, компактним статурою, що не вибагливі в годуванні, їдять мало, добре адаптуються до будь-яких умов утримання. У них спокійна вдача, що важливо для лабораторних тварин.

Міні і мікро сібси в більшості своїй білі, але зустрічаються і плямисті — можливо відгомін далеких предків, в’єтнамських плямистих свиней.

Незважаючи на свої маленькі розміри, ці свині дуже кмітливі, комунікабельні, легко приручаються і дресируються, тому могли б зайняти гідне місце серед улюблених домашніх вихованців.

Однак основна мета виведення популяції мікросібсов — біотехнологічні, навчально-методичні роботи; удосконалення мікрохірургічних апаратів; ксенотрансплантація в дитячій хірургії та ін.

Свині Мінісібси і свині Мікросібси

В результаті 40-річної роботи по межподвідовой гібридизації домашніх і диких вперше в нашій країні отримані Мінісібси (мініатюрні сибірські свині). Триває робота по їх оптимізації для медікобіотехнологіческого використання. В даний час в розпліднику під імуно-та цитогенетичним контролем розмножуються Мінісібси, за показниками не поступаються кращим американським мінісвіньям Хенфордского і Міннесотського порід, т. Е. Мають розміри, менші, ніж у комерційних ландрас, в 3-5 разів. Підтримується унікальна популяція особливо дрібних свиней — Мікросібсов.

По темi:  Порода свиней Дюрок
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 + 16 =

Сейчас читают:
Top