Порода свиней Мейшан
7062 Порода свиней Мейшан

Порода свиней Мейшан


Порода свиней Мейшан

Порода свиней Мейшан (Meishan Pigs) походить з Китаю і названа на честь провінції Мейшан. Дана порода вважається найдавнішою з усіх порід домашніх, що збереглися до сьогоднішнього дня. Історія породи свиней Мейшан. налічує понад 400 років. Свині породи Мейшан (Meishan Pigs) (梅山 猪) це багатоплідна різновид стародавньої китайської породи Тайху (太湖 猪). Порода Тайху ділиться на 7 різновидів. Мейшан відрізняється від інших різновидів виключно суцільним чорним забарвленням, найдовшими вухами, укороченою головою і великими розмірами. В Європу і Америку були ввезені як раз свині Erhualian різновиди з білими мітками на голові і кінцівках.

Порода Мейшан, сального напрямку продуктивності. Свині породи Мейшан походять із Китаю. Тварини цієї породи резистентні до багатьох захворювань. В їжу використовують грубі корми у великій кількості. Потребують посиленого догляду. В даний час свиней цієї породи розводять у США, Канаді, Великобританії та в деяких європейських країнах.

Свині породи Мейшан дуже повільно ростуть, але дуже швидко жиріють. Товщина шпику дуже велика і досягає 2,5-3,5 сантиметрів. М’ясо чудової якості. У китайців м’ясо не дуже в ціні, ставлення до свинячий вирізці як до побічного продукту, на кшталт легенів і печінки для нас. А ось субпродукти і сало в ціні, шкіра взагалі делікатес. Кіло копчених п’ятаків, вух або ніжок варто як чверть туші, серце-печінка-нирки-легкі раз в п’ять дорожче вирізки, сало зі шкірою в два рази. Порода відповідає їхнім потребам, величезна черевна порожнина, великі внутрішні органи, дуже раннє і інтенсивне осаліваніе, багато шкіри.

Порода свиней Мейшан

Зовні свині породи Мейшан (Meishan Pigs) дуже товсті. Забарвлення темний, шкіра зморшкувата, покрита тонкою темною щетиною. Вуха великі, звисають. Ноги потужні, короткі. Висота тулуба свиноматок досягає 57-62см. Свині породи Мейшан один з найбільш плідних в світі. У рік вони дають по 2 опороси, кожен з яких приносить по 15-16 поросят. До 2,5-3 місяців поросята досягають статевої зрілості. На 240 день поросята досягають маси 170-175кг.

По темi:  Порода свиней Гвінейська

Виражені обвислі вуха

Виражені обвислі вуха — характерна риса свиней породи Мейшан. Складчаста шкура і чорнуватий відтінок типові для Мейшан. Оскільки свині цієї породи дуже жирні, стали робитися спроби виростити тварин з більшою часткою м’яса. Унікальні якості породи при цьому втрачаються. Найяскравішою особливістю породи свиней Мейшан, є зім’ята, складчастий морда з коротким рилом — так би мовити, фірмова ознака цієї породи. На великому черепі відразу кидаються в очі великі обвислі або відстовбурчені вуха довжиною від 30 см і більше.

Примітна у Мейшан не тільки голова, а й тулуб. Перш за все, в очі кидається складчатая шкура среднежірного тулуба, а також відвислі черево. Ці критерії більш виражені у свиноматки, ніж у кнура. Коли тварина пересувається по загону, часто воно виглядає дещо незграбним. Нижня сторона і ноги свиней Мейшан, а іноді і рило, часто мають характерний для свині рожевий відтінок. Решта шкура має чорнуватий відтінок і покрита рідкісною щетиною. 130-170 кілограм і 70 см в холці — середні величини для кнура. Свиноматки легше, а в холці досягають близько 58 см.

Порода свиней Мейшан

В їх початкової середовищі існування панують субтропічні, тобто помірні температури. Їх великі обвислі вуха вказують на хорошу адаптованість до такого клімату, тому як великі вуха сприяють хорошій тепловіддачі. Незважаючи на їх субтропічна походження, вони добре містяться в середньоєвропейських і, перш за все, в західноєвропейських і південно-європейських регіонах.

Свині породи Мейшан відрізняються своєю неймовірною плодючістю

Жодна інша порода не може з ними в цьому зрівнятися, або хоча б наблизитися до них. Рекордна свиноматка в середньому посліді приносила 22 поросяти, а одного разу навіть вона народила цілих 40 поросят — неймовірно. Звичайно, не кожна свиня породи Мейшан стає такою сверхмамой, але колосальна плодючість властива кожній свиноматці даної породи. У нормі народжується від дванадцяти до 18 поросят. На відміну від матері, шкура у них ще відносно гладка. Цей відмітна ознака краси свині розвивається тільки з плином часу.

По темi:  Геттінгенського міні-піг (Goettingen Minipig)

Більш того: свиноматки породи Мейшан досягають статевого дозрівання вже в три місяці, хрякам потрібно на місяць більше. У загальному і цілому, злучку проводять на дев’ятому місяці життя, тому як до цього часу тварини вважаються зрілими. За рахунок швидкого розвитку самки породи Мейшан з легкістю затьмарюють будь-яку іншу плодовиту європейську свиноматку.

Вкладення, як показують свині Мейшан, є, власне кажучи, гарантіями успіху для тривалого існування породи. Однак історія її виведення, що триває протягом 400 років, здається, добігає кінця. Незважаючи на високу плодючість, готовність для забою настає дуже довго. У цьому стандартні швидко розвиваються свині обходять Мейшанов, а що стосується якості м’яса, то на ребрах у цих занадто багато жиру. Тим часом, заводчики все ж прагнуть вивести свиней породи Мейшан з більшою часткою м’яса при збереженні їх інших переваг.

Порода свиней Мейшан

Шкіра

У молодому віці шкіра китайських Мейшанов ще відносно гладка. Тільки з віком з’являється типова складчаста структура, яка надає свині її неповторний вигляд.

На превеликий жаль, на сьогоднішній день, свині породи Мейшан стають досить рідкісними. Правда, дрібні китайські фермери ще тримають цю породу, тому що, як і раніше, поряд з високою плодючістю попитом користуються їх стійкість до негативних факторів, довгожительство, невибагливість, найкращі материнські якості і низька схильність хворобам (перш за все, паразитам). Що стосується хороших материнських якостей, встановлено, що молоко у породи Мейшан володіє високою масовою часткою жиру. Це, судячи з усього, є перевагою для виживання поросят. Підвищена на початку частка кальцію в молоці свиноматки Мейшан довше сприяє розвитку кісток, ніж у інших порід. Сюди ж відноситься хороша лагідність. Той факт, що порода за традицією завжди містилася в селі, утримує її кількісний склад на невисокому рівні, але і в Китаї традиції змінюються.

По темi:  Порода свиней П'єтрен

Порода Мейшан є праматір’ю багатьох сучасний порід свиней. Так, порода Мейшан нерозривно пов’язана з сучасним розведенням європейських порід. У той час як на початкових етапах розведення європейських порід містилися кабаноподобние домашні свині, революція в розвитку сталася з ввезенням в Англію свиней Мейшан. За рахунок схрещування дана порода привела до швидкого і ефективного розвитку порід в Англії, а незабаром і в Європі. І в німецьких породах, таких як Швабсько-Галлська, Строката Бентхаймерская свині або англійську та німецьку Седлбек, тече кров Мейшан.

Мейшанов, призначених для забою, в Європі практично не залишилося. Свиней цієї породи охоче тримають, перш за все, для зоосадів і зоопарків з секцією «Селянський двір», тому що своєю складчастої шкірою, зім’ятої мордою і відвислими вухами вона справляє незабутнє враження. Зоопарки живуть за рахунок таких «чужоземних характерних тварин», так як вони магічно притягують відвідувачів. У зоопарки також охоче ходять, щоб подивитися на їх багате потомство.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top