Порода свиней Ливенська
8283 Порода свиней Ливенська

Порода свиней Ливенська


Порода свиней Ливенська

Ливенська порода свиней, це російська порода свиней, виведена в Орловській області колективом фахівців Ливенського племінного розсадника (ЛГПР). Селекційно-племінні роботи проводилися на основі помесного поголів’я, що утворився ще до 1917 р шляхом довільного аутбридинга місцевої пізньостиглої свині з породами: беркширськую, Великою Білій, Середньої Білій і Польсько-Китайської.

Читайте также: Детский пуловер с капюшоном

Ливенська порода відноситься до порід свиней мясосального (універсального) типу. Особливістю цієї породи є хороша пристосованість до природних і кормових умов її існування, а також високу якість м’яса. Ливенські свині добре використовують пасовища і раціони з великою кількістю об’ємистих кормів, полови і картоплі.

В результаті відстеження 10 ліній кнурів і 28 маткових сімейств на продуктивність, скоростиглість, екстер’єр були отримані поліпшені за цими показниками свині, за якими в 1949 році законно закріпилася назва «Ливенська порода». Для підвищення м’ясних характеристик пріліта кров ландрас. На сьогоднішній день генеалогічне древо Ливенцев налічує 18 ліній кабанів — виробників і 46 маткових сімейств.

Порода свиней Ливенська

Ливенські свині добре адаптовані до умов центральних регіонів Росії, чудово пристосовані до пасовищного утримання. У раціоні цих тварин переважають грубі, соковиті корми, картопля і злакові.

При довжині тулуба 160 — 175 см Ливенська свиня досить масивна. Вага дорослого кабана до 310 кг, обхват грудини до 165 см, параметри свинки — 240 кг і 152 см відповідно.

Голова коротка, широка, з характерним кирпатим рилом. Звислі вуха товсті і великі. Ганаши м’ясисті, розвинені. Спина широка, пряма. Шкіра складчатая, пухка, суцільно покрита щетиною. Нижня частина шиї буває з «сережками». Черево кілька провисшее. Масть переважно біла, але зустрічається і чорно-біла, і рудо-чорна.

Селекціонерам вдалося зберегти і закріпити у породи міцну конституцію. Це стало можливим завдяки ретельному відбору і вибракування тварин з найменшими ознаками грубості, гіперразвітості або зніженості скелета.

По темi:  Порода свиней Беркшир

Свиня Ливенська малоплідністю, в середньому 10 голів за один послід. Зате молочна продуктивність — 60 — 80 кг. При такій кількості молока поросята непогано підростають. Середній приріст на відгодівлі до 800 г, в середньому на 1 кг приросту витрачається 4,6 корм. од.

Ливенська порода і м’ясного, і сального напрямку. Смакові якості продуктів оцінюються як добрі.

Статью нашли по запросам:
  • лівенська порода свиней
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top