214 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Порода свиней Ландрас

Порода свиней Ландрас

Порода Ландрас, вважається першою спеціалізованою породою м’ясного (беконного) типу. Виведена в Данії в результаті схрещування місцевої Датської свині з Великою Білій в умовах повноцінної годівлі при насиченні раціонів білком тваринного походження (обрат). При цьому вели тривалий відбір і підбір помісей за скоростиглістю, оплаті корму продукцією і м’ясним якостям. Поросята ландрас — типово беконного типу зі значним вмістом м’яса в туше і мають досить невеликий шар підшкірного сала.

Маючи приблизно однакові репродуктивні якості зі свинями Великою Білій, свині породи ландрас при 100 кг живої ваги дають туші зі збільшеним на 3-5% вмістом пісного м’яса і кілька зменшеною товщиною шпику. Вага дорослого кнура в середньому становить 310 кг. Багатоплідність свиноматок в середньому 11 поросят за опорос. Середньодобовий приріст живої маси 707 грам, витрата корму на 1 кг приросту становить 3,9-4 кормових одиниці. Живої маси 100 кг підсвинки ландрас досягають за 189 днів. Тулуб у них розтягнуте; окіст широкий, плоский; вуха довгі, сильно нависають на очі; шкіра тонка; щетина біла, рідкісна.

Ландрас

Внаслідок високої спеціалізації свині породи ландрас, особливо ремонтний молодняк і підсисні матки, вимогливі до умов утримання. Похибки в годівлі та утриманні негативно позначаються на оплодотворяемости, многоплодии і інших показниках продуктивності тварин. Кнури цієї породи в нашій країні важать в середньому — 309 кг при довжині тулуба 181,6 см і обхваті грудей 162,3 см; свиноматки — 253 кг при довжині тулуба 166,7 см і обхваті грудей 148,8 см; багатоплідність свиноматок 11 поросят. При державному породовипробування свині породи ландрас проявили наступні відгодівельні якості: середньодобовий приріст живої маси 707 г, витрати корму на 1 кг її приросту 3,97 кормової одиниці, живої маси 100 кг досягають за 189 днів.

По темi:  Порода свиней Велика Чорна

Багаторічна селекція свиней породи ландрас на підвищення їх відгодівельних якостей і м’ясної продуктивності, збільшення довжини тулуба привела до формування у тварин деяких морфофизиологических особливостей, які відрізняють їх від представників порід сального і мясосального типів. Зокрема, жиру і енергії, укладеної в ньому, у ландрас в 6-місячному віці відкладається на 9,83%, а в 9-місячному — на 7% менше, ніж у свиней великої білої породи. За освітою же білка (і енергії, що міститься в ньому) зростаючі свині породи ландрас перевершують великої білої породи в 6-місячному віці на 21,1%, а в 9-місячному на 26,6%. Що стосується відкладення енергії в розрахунку на 1 кг живої маси, то за цим показником підсвинки породи Ландрас поступаються тваринам великої білої породи. Ці дані свідчать про більш інтенсивному синтезі білка у свиней породи Ландрас в порівнянні з його синтезом у тварин великої білої породи.

Годування породи Ландрас

Ландраси досягають ваги в 100 кілограм до 5-6 місяців відгодівлі, при цьому кормовий раціон цієї породи свиней повинен бути складений таким чином, щоб в ньому були присутні зелені та зернові корми. Обов’язково включення в раціон харчування великої кількості овочів, рибної та кісткового борошна, відвійок, комбікорми та силосу. При правильному підборі кормів і високий ступінь їх поживності свині Ландрас починають інтенсивно рости, і додають у вазі щодня до кілограма. Перш ніж починати відгодівлю необхідно порадитися з ветеринаром і знайти відповідного постачальника корми.

Купувати корми завжди випливає з перших рук, привезені здалеку добавки і корми сумнівні і якості необхідно виключити з раціону харчування. власне невеличке господарство з городом всього в 10-15 соток здатне забезпечити кормом від 2 до 5 свинок цієї породи на рік. Витрати корму на приріст в 1 кілограм складають 3.8- 4 кормові одиниці. Результати відгодівлі молодняку ​​породи Ландрас показали, що м’ясистість і енергія зростання цих свинок відповідає елітного класу, що означає високу продуктивну цінність породи. Для отримання хорошого доходу від продажу м’яса важливий не тільки хороший корм, а й дотримання часу годування. При частому годуванні можливе отруєння свиней, або їх ожиріння. Свині — тварини, які заходи не знають, тому годувати їх необхідно строго через 10-12 годин, тобто не більше 2 разів на добу. Взимку, коли на боротьбу з підтриманням тепла у власному тілі у йде більше енергії, число годувань можна збільшити до 3, але не більше.

По темi:  Порода свиней Естонська беконна

Розведення свиней породи Ландрас

Ландрас це одна з порід які досить вимогливі до умов утримання, особливо ремонтний молодняк і підсисні матки. Похибки в годівлі та утриманні негативно позначаються на оплодотворяемости, многоплодии і інших показниках продуктивності тварин. Ландраси відрізняються деякими морфофизиологическими особливостями, які відрізняють їх від представників порід сального і мясосального (універсального) типів. Жир і енергія у ландрас в 6-місячному віці відкладаються на 9,83% (а в 9-місячному на 7%) менше, ніж у свиней великої білої породи. А за освітою білка (і енергії, що міститься в ньому) зростаючі ландрас перевершують великої білої породи в 6-місячному віці на 21,1%, а в 9-місячному на 26,6%.

Ця порода широко використовується для промислового схрещування з чистопородні і помісну матками великої білої та інших порід свиней. Вивчено велике число комбінацій схрещувань. Встановлено, що дво- і трехпородние помісі ландрас з породами Великою Білій, Миргородської, Брейтовская і деяких інших порід за відгодівельними та м’ясними якостями значно перевершують своїх чистопородних однолітків. При використанні в схрещуванні Ландрасскіх кнурів в якості третьої породи продуктивність свиноматок, а також скоростиглість і ясності помісей підвищуються.

Багатоплідність помісних свиноматок підвищується, наприклад, на 5-10%, скоростиглість молодняку ​​- на 5-12% при одночасному зниженні витрат корму на 1 кг приросту живої маси, вміст м’яса в туше збільшується на 2-7%.

Статью нашли по запросам:
  • ландрас
  • схрещування свиней ландрас кнур плюс била велика
  • Як відрізнити свиноматку породи ландрас від свиноматки породи біла велика
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Порода свиней Ландрас

Вы читаете статью Порода свиней Ландрас. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Порода свиней Ландрас - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Порода свиней Ландрас