Порода свиней Кістеуха
8387 Порода свиней Кістеуха

Порода свиней Кістеуха


Порода свиней Кістеуха

Кістеухі свині є, мабуть, найбільш строкато пофарбованими свинями. Живуть в Західній і Центральній Африці, їх ареал простягається від Сенегалу до Демократичної Республіки Конго. Зустрічаються як в лісах, так і в саванах і болотистих місцевостях, уникаючи лише надто посушливих ландшафтів.

Читайте также: Как прорастить картошку

Так як вони заселяють чагарникові зарості і лісові гаї, на півдні Африки їх нерідко називають чагарниковими свинями, хоча це і окремий підвид.

Порода свиней Кістеуха

Так як кістеуха дуже мінливі за забарвленням і розмірами їх поділяють на багато підвидів, добре відрізняються один від одного. Раніше виділяли 5 видів річкових, зараз їх відносять до одного виду. Чагарникові свині пофарбовані менш строкато і живуть в інших ареалах (в східних і південних частинах Африки). Кістеуха, особливо тварини, що відносяться до підвиду, що живе в Камеруні (P. p. Pictus), дуже гарні: основне забарвлення їх шерсті червонувато-коричнева, а вздовж спини тягнеться біла смужка. Морда пофарбована в чорний колір, навколо очей є білі кола. Характерні довгі бакенбарди, а також чорні та білі волосся на вухах, через які вони і отримали свою назву. Це фарбування має сигнальне значення, і тварини, побачивши один одного, вигинають убік спину і нахиляють голову; при цьому вуха з пензликами приймають горизонтальне положення.

Порода свиней Кістеуха

 

У цій свині сильне, гармонійне і, по-свинськи, пропорційне тіло, без складок сала і висить черева; довгий горбоносий профіль з тонким рилом і маленьким п’ятачком, короткі, але стрункі сухорлявий ноги, лютий погляд і дуже гострі, хоч і короткі, білі ікла. У самців кістеухая між очима і носом є кісткові бугри, у старих особин вони мають вигляд двох невеликих рогів, спрямованих назад. Хвіст дуже рухливий, з густою чорно білої пензликом на кінці. У довжину досягають 100-150 см, в висоту в холці – 55-80 см, важать в середньому 80 кг. Рухи легкі і швидкі, біжить дуже маневренно і стрімко, швидше більшості собак, але швидко втомлюється.

По темi:  Порода свиней Ландрас

Порода свиней Кістеуха

Кістеуха

Кістеухі свині ведуть нічний спосіб життя, а вдень вони усамітнюються в спеціально викопані земляні нори, які до того ж, як правило, заховані в густій ​​рослинності. Вони живуть стадами до 15 осіб, очолюваних зрілим самцем. Кістеуха володіють власними ареалами, які вони позначають за допомогою особливих секретів або залишаючи іклами подряпини на стовбурах дерев. Побачивши небезпеку, череда тікає; Іноді вони активно захищаються, атакуючи своїх ворогів (як правило, представників котячих або гієн). Свиня Кістеуха (Potamochoerus porcus), призводить від одного до шести смугастих поросят. Через кілька днів після народження малюки вже всюди слідують за матір’ю. Стадо виховує всіх дитинчат спільно. Самка годує поросят молоком тільки до четвертого місяця, а у віці 2-3 років вони досягають статевої зрілості.

Порода свиней Кістеуха

Ці свині – всеїдні, і можуть харчуватися як рослинною (підземними частинами рослин і плодів), так і тваринною їжею (падаллю, комахами, а також новонародженими копитними, в тому числі вівцями і козенятами). Вони гостро ненавидять собак, тому, коли бачать мисливських псів, негайно атакують, вбивають і тут же з’їдають.

В цілому вид досить поширений, так як основний регулятор чисельності – леопард – витіснений людиною. Через постійні набіги цих свиней на поля, де знищують посіви арахісу, кукурудзи, плантації винограду, кавунів і ананасів, через що в деяких регіонах їх вважають шкідниками. А в селах Східної Африки цих диких тварин зрідка містять в напіввільних умовах як домашніх тварин.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × два =

Сейчас читают:
Top