199 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Порода свиней Кістеуха

Порода свиней Кістеуха

Кістеухі свині є, мабуть, найбільш строкато пофарбованими свинями. Живуть в Західній і Центральній Африці, їх ареал простягається від Сенегалу до Демократичної Республіки Конго. Зустрічаються як в лісах, так і в саванах і болотистих місцевостях, уникаючи лише надто посушливих ландшафтів.

Читайте также: Как прорастить картошку

Так як вони заселяють чагарникові зарості і лісові гаї, на півдні Африки їх нерідко називають чагарниковими свинями, хоча це і окремий підвид.

Так як кістеуха дуже мінливі за забарвленням і розмірами їх поділяють на багато підвидів, добре відрізняються один від одного. Раніше виділяли 5 видів річкових, зараз їх відносять до одного виду. Чагарникові свині пофарбовані менш строкато і живуть в інших ареалах (в східних і південних частинах Африки). Кістеуха, особливо тварини, що відносяться до підвиду, що живе в Камеруні (P. p. Pictus), дуже гарні: основне забарвлення їх шерсті червонувато-коричнева, а вздовж спини тягнеться біла смужка. Морда пофарбована в чорний колір, навколо очей є білі кола. Характерні довгі бакенбарди, а також чорні та білі волосся на вухах, через які вони і отримали свою назву. Це фарбування має сигнальне значення, і тварини, побачивши один одного, вигинають убік спину і нахиляють голову; при цьому вуха з пензликами приймають горизонтальне положення.

 

У цій свині сильне, гармонійне і, по-свинськи, пропорційне тіло, без складок сала і висить черева; довгий горбоносий профіль з тонким рилом і маленьким п’ятачком, короткі, але стрункі сухорлявий ноги, лютий погляд і дуже гострі, хоч і короткі, білі ікла. У самців кістеухая між очима і носом є кісткові бугри, у старих особин вони мають вигляд двох невеликих рогів, спрямованих назад. Хвіст дуже рухливий, з густою чорно білої пензликом на кінці. У довжину досягають 100-150 см, в висоту в холці — 55-80 см, важать в середньому 80 кг. Рухи легкі і швидкі, біжить дуже маневренно і стрімко, швидше більшості собак, але швидко втомлюється.

По темi:  Порода свиней Гемпшир

Кістеуха

Кістеухі свині ведуть нічний спосіб життя, а вдень вони усамітнюються в спеціально викопані земляні нори, які до того ж, як правило, заховані в густій ​​рослинності. Вони живуть стадами до 15 осіб, очолюваних зрілим самцем. Кістеуха володіють власними ареалами, які вони позначають за допомогою особливих секретів або залишаючи іклами подряпини на стовбурах дерев. Побачивши небезпеку, череда тікає; Іноді вони активно захищаються, атакуючи своїх ворогів (як правило, представників котячих або гієн). Свиня Кістеуха (Potamochoerus porcus), призводить від одного до шести смугастих поросят. Через кілька днів після народження малюки вже всюди слідують за матір’ю. Стадо виховує всіх дитинчат спільно. Самка годує поросят молоком тільки до четвертого місяця, а у віці 2-3 років вони досягають статевої зрілості.

Ці свині — всеїдні, і можуть харчуватися як рослинною (підземними частинами рослин і плодів), так і тваринною їжею (падаллю, комахами, а також новонародженими копитними, в тому числі вівцями і козенятами). Вони гостро ненавидять собак, тому, коли бачать мисливських псів, негайно атакують, вбивають і тут же з’їдають.

В цілому вид досить поширений, так як основний регулятор чисельності — леопард — витіснений людиною. Через постійні набіги цих свиней на поля, де знищують посіви арахісу, кукурудзи, плантації винограду, кавунів і ананасів, через що в деяких регіонах їх вважають шкідниками. А в селах Східної Африки цих диких тварин зрідка містять в напіввільних умовах як домашніх тварин.

Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Порода свиней Кістеуха

Вы читаете статью Порода свиней Кістеуха. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Порода свиней Кістеуха - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Порода свиней Кістеуха