Порода свиней Кемеровська
8279 Порода свиней Кемеровська

Порода свиней Кемеровська


Порода свиней Кемеровська

Кемеровська порода свиней відноситься як до мясосального (Універсальному) так і до м’ясного напрямку продуктивності. Для кемеровських характерна міцна конституція і правильна статура. Масть переважно чорна але також зустрічаються і чорно-строкаті тварини. Кемеровським свиням властива хороша оброслость густою щетиною. Порода добре пристосована до суворих кліматичних умов півночі.

Читайте также: Кардиган с ромбами из «кос»

Свині Кемеровської породи були виведені, в Кемеровській області шляхом складного відтворювального схрещування місцевих пізньостиглих свиней зі свинями великої білої, білої довговухої, беркширськую, Великою Чорної і Сибірської північній порід, подальшого відбору і тривалого розведення «в собі» найбільш скоростиглих і пристосованих до місцевих умов помісей при поліпшенні годівлі та умов утримання. У 1960 році порода була затверджена як самостійна. Свині Кемеровській породи діляться на два типи – мясосального (універсальний) і м’ясної. М’ясний тип кемеровських (КМ-1) є більш новим.

Породи мясосального (старого) типу

Свині Кемеровській породи мясосального (старого) типу. Свині цього типу мають широку і глибоку груди, окости сильно виражені. Масть тварин чорна, на тулуб є невеликі білі плями, також білі відмітини присутні на лобі, хвості і ногах. Кнури досягають ваги 350 кг при довжині тулуба 165-170 см і обхваті грудей 155-160 см. Свиноматки Кемеровській породи важать 200-250 кг, довжина тулуба 160 см, обхват грудей 140-150 см. За опорос свиноматка приносить як правило 11 поросят. Молочність становить 60 – 65 кг. Середньодобовий приріст живої маси досягає 750-850 грам. Витрата корму в середньому становить 3,8-4,5 кормові одиниці на 1 кг приросту. До моменту відбирання середня маса поросяти становить 18-20 кг. Ваги в 100 кг свині досягають до шестимісячного віку.

По темi:  Порода свиней Муромська

Порода свиней Кемеровська

Свині м’ясного (нового) типу (КМ-1). Свині цього типу створені в результаті схрещування свиней Кемеровській породи м’ясо-сального типу з кнурами породи ландрас. У порівнянні зі старим типом, новий м’ясний тип Кемеровської породи має більш високі показники продуктивності, при цьому зберігши ту ж міцну конституцію. Так, збереженість поросят до відбирання становить 90 відсотків. Живої маси 100 кг свині досягають на 9-10 днів раніше і га 1 кг приросту витрачають на 0,1 кормову одиницю менше. Після забою дають туші зі зменшеною товщиною шпику і збільшеним вмістом пісного м’яса.

Сьогодні Кемеровську породу свиней обох типів розводять переважно в Сибіру, ​​на Далекому Сході, і в північних районах Казахстану. Свиней цієї породи використовують для промислового схрещування зі свинями великої білої, сибірської північній, ландрасамі і деякими іншими породами свиней.

Перевагою Кемеровської породи є хороша пристосованість до негативних температур, високі показники скоростиглості і багатоплідності.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top