440 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)

Порода свиней Естонська беконна

Порода свиней Естонська беконна

Естонська беконна порода свиней відноситься до порід беконного (м’ясного) напряму продуктивності. Тварини переважно білої масті, шкіра в деяких випадках має рожевий відтінок. Естонські беконні свині мають міцною конституцією. Тіло довге, розтягнуте в середній частині, з дещо полегшеними лопатками. Ноги міцні. Голова середніх розмірів зі злегка увігнутим профілем. Спина довга і широка; окости добре розвинені і мають округлу форму. У деяких свиней зустрічається пухких і свіслость крижів, слабкість бабок.

Читайте также: Снится Крыса

Дорослі кнури Естонської беконної породи, важать в середньому 320-330 кг при довжині тулуба 180-185 см і обхваті грудей 160-165 см, свиноматки важать в середньому 220-240 кг при довжині тулуба 160-165 см і обхваті грудей 140-150 см .

Естонська беконная порода затверджена як самостійна в 1961 році. Порода створювалася на основі місцевих естонських порід свиней, яких покращували поглинальні і відтворювальним схрещуванням з данськими ландрас і свинями Німецькій Білій довговухої породи. Складних помісей з метою освіження крові, збільшення довжини тулуба і поліпшення м’ясних якостей схрещували потім з кнурами породи ландрас шведського походження.

Показник збереження молодняку

У деяких показниках свині естонської беконної породи перевершують породи Ландрас. Так, у свиней естонської беконної породи вище показник збереження молодняку, більш кращі відгодівельні та м’ясні якості. Під час породовипробування підсвинки естонської беконної породи в порівнянні з молодняком ландрас на 6 днів раніше досягали живої маси 100 кг, мали на 16 г більше середньодобовий приріст, витрачали менше кормів і давали тушу з меншою товщиною шпику і великим вмістом пісного м’яса.

Плодючість Естонської беконной породи – до 11-12 тварин в опоросі одноразово. Молочність 75-90кг. Молоде покоління естонської беконної породи характеризується підвищеною виживанням і має непогані відгодівельні якості. У віці шести місяців молодняк збільшуючи свою вагу, досягає маси в центнер, його бекон при цьому вищого, відмінної якості. В добу середній приріст доходить до 700-750г. При цьому витрата корму на 1 кг живої приросту досягає 3,9-4 к.од. Порода не вимоглива до кормів, добре використовує об’ємні корми.

По темi:  Порода свиней Лакомб

Схрещування

Естонських беконних, крім іншого, використовують для промислового схрещування, при цьому відзначається високий ефект гетерозису (від грецького heteroiosis – зміна, перетворення. Це прискорення зростання і збільшення розмірів, підвищення життєздатності та плодючості гібридів першого покоління при різних схрещуваннях як тварин, так і рослин) . Ця порода отримала широке поширення в Молдавії та Прибалтиці, а також деяких областях Росії. У породі є 14 ліній: Сібер, Вікінга, Минуса, Віктора, Піккер, Пярдіка, Пірата, куллер і ін. І більше 30 маточних родин: Кайї, Матсакаси, Лійху, Кадрі, Лунді і ін.

Переваги естонської беконної породи свиней є їх пристосованість до пасовищного утримання. Вони невибагливі до кормів, мають міцну конституцію, хорошу плодючість і високі показники збереження молодняку. Свині цієї породи дають бекон прекрасної якості. З недоліків можна відзначити зустрічаються у деяких тварин пухкі і свіслость крижів, слабкість бабок.

Статью нашли по запросам:
  • естонські породи курей
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Порода свиней Естонська беконна

Вы читаете статью Порода свиней Естонська беконна. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Порода свиней Естонська беконна - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Порода свиней Естонська беконна