Порода свиней Естонська беконна
7893 Порода свиней Естонська беконна

Порода свиней Естонська беконна


Порода свиней Естонська беконна

Естонська беконна порода свиней відноситься до порід беконного (м’ясного) напряму продуктивності. Тварини переважно білої масті, шкіра в деяких випадках має рожевий відтінок. Естонські беконні свині мають міцною конституцією. Тіло довге, розтягнуте в середній частині, з дещо полегшеними лопатками. Ноги міцні. Голова середніх розмірів зі злегка увігнутим профілем. Спина довга і широка; окости добре розвинені і мають округлу форму. У деяких свиней зустрічається пухких і свіслость крижів, слабкість бабок.

Читайте также: Снится Крыса

Дорослі кнури Естонської беконної породи, важать в середньому 320-330 кг при довжині тулуба 180-185 см і обхваті грудей 160-165 см, свиноматки важать в середньому 220-240 кг при довжині тулуба 160-165 см і обхваті грудей 140-150 см .

Естонська беконная порода затверджена як самостійна в 1961 році. Порода створювалася на основі місцевих естонських порід свиней, яких покращували поглинальні і відтворювальним схрещуванням з данськими ландрас і свинями Німецькій Білій довговухої породи. Складних помісей з метою освіження крові, збільшення довжини тулуба і поліпшення м’ясних якостей схрещували потім з кнурами породи ландрас шведського походження.

Порода свиней Естонська беконна

Показник збереження молодняку

У деяких показниках свині естонської беконної породи перевершують породи Ландрас. Так, у свиней естонської беконної породи вище показник збереження молодняку, більш кращі відгодівельні та м’ясні якості. Під час породовипробування підсвинки естонської беконної породи в порівнянні з молодняком ландрас на 6 днів раніше досягали живої маси 100 кг, мали на 16 г більше середньодобовий приріст, витрачали менше кормів і давали тушу з меншою товщиною шпику і великим вмістом пісного м’яса.

Плодючість Естонської беконной породи – до 11-12 тварин в опоросі одноразово. Молочність 75-90кг. Молоде покоління естонської беконної породи характеризується підвищеною виживанням і має непогані відгодівельні якості. У віці шести місяців молодняк збільшуючи свою вагу, досягає маси в центнер, його бекон при цьому вищого, відмінної якості. В добу середній приріст доходить до 700-750г. При цьому витрата корму на 1 кг живої приросту досягає 3,9-4 к.од. Порода не вимоглива до кормів, добре використовує об’ємні корми.

По темi:  Порода свиней Данські протестні

Порода свиней Естонська беконна

Схрещування

Естонських беконних, крім іншого, використовують для промислового схрещування, при цьому відзначається високий ефект гетерозису (від грецького heteroiosis – зміна, перетворення. Це прискорення зростання і збільшення розмірів, підвищення життєздатності та плодючості гібридів першого покоління при різних схрещуваннях як тварин, так і рослин) . Ця порода отримала широке поширення в Молдавії та Прибалтиці, а також деяких областях Росії. У породі є 14 ліній: Сібер, Вікінга, Минуса, Віктора, Піккер, Пярдіка, Пірата, куллер і ін. І більше 30 маточних родин: Кайї, Матсакаси, Лійху, Кадрі, Лунді і ін.

Переваги естонської беконної породи свиней є їх пристосованість до пасовищного утримання. Вони невибагливі до кормів, мають міцну конституцію, хорошу плодючість і високі показники збереження молодняку. Свині цієї породи дають бекон прекрасної якості. З недоліків можна відзначити зустрічаються у деяких тварин пухкі і свіслость крижів, слабкість бабок.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top