Порода свиней Дюрок
7248 Порода свиней Дюрок

Порода свиней Дюрок


Порода свиней Дюрок

В Америці до кінця XIX століття селекційні роботи дозволили створити нову м’ясну породу свиней, яка дістала назву — Дюрок.

Історія свиней породи Дюрок

Дюрок це свині червоної масті. Її вивели з декількох порід червоних, вивезених в США в різний час з західних берегів Африки (з Гвінеї), а також з Іспанії та Португалії та схрещених один з одним. Вийшли великі свині червоної масті, покриті короткою і м’якою щетиною. Пізніше в Америку стали завозити породу беркштров, серед якої теж було багато тварин червоної або, як тоді називали, пісочної масті.

В результаті безлічі схрещувань стали формуватися більш-менш однорідні групи свиней, з якими селекціонери вели планомірну роботу. Одна з цих порід була поширена в штаті Нью-Йорк під назвою Дюрок, інша — в штаті Нью-Джерсі і називалася джерсі. Свині цієї породи були великі, пізньостиглі, з грубим кістяком і грубої щетиною, з невеликою головою і широкими навислими вухами. Дюрок були дрібніше, ніж джерсі, але більш скоростиглі. Вони відрізнялися хорошими м’ясними якостями і швидко окупали витрати на корм і зміст. Спочатку ці породи розлучалися як самостійні.

Порода свиней Дюрок

Пізніше їх почали схрещувати. І нарешті отримали нову породу — дрібніше, ніж джерсі, але крупніше нью-йоркських дюрок, від яких вона перейняла скоростиглість.

Зареєстрували цю породу в 1883 році і дали назву Дюрок-Джерсійські свині. Зараз їх частіше називають просто дюрок. Свині цієї породи зберегли яскраво — червоне забарвлення шкіри і м’яку щетину такого ж кольору, до неї перейшли деякі якості породи з Джерсі, такі як розмір, витривалість і хороша пристосованість до несприятливих погодних умов, властивим Північно американським зим. Виведені свині мають підвищену стійкість до змісту на вулиці, що для фермерського розведення більш, ніж вигідно. Спочатку порода була виключно сальної, але з часом в ній шляхом схрещувань посилили м’ясні властивості і сьогодні порода Дюрок більше м’ясна, ніж сальна порода.

По темi:  Порода свиней Угорська Мангалиця

Зовнішні особливості породи свиней Дюрок

Свині породи Дюрок досить великі, дорослі дворічні кнури в довжину перевищують 1.70-1.80 метрів, свиноматки трохи менші в розмірах. Незважаючи на те, що м’ясні породи в основному відрізняються подовженою формою тіла, туша у породи Дюрок досить масивна і широка. Спина дугоподібна. Голову свині мають маленьку, вуха гострі стирчать, або звисають вперед. Ноги сильні, високі, прямі і витривалі, завдяки чому свині з легкістю можуть перескакувати через невисокі загороди і роблять це в молодому віці дуже часто. Про цю їхню особливості необхідно пам’ятати при утриманні свиней в загонах влітку. З віком і помітним приростом ця особливостей у практично зникає, оскільки вага дорослої свині досягає 250 кілограм. Колір шкіри має різні відтінки червоного від світлого золотистого до бурого, практично коричневого, щетина середньої довжини того ж кольору, що і шкура. Шар підшкірного сала не перевищує у свиней породи Дюрок 3 сантиметрів, і це при утриманні в туше дорослої свині 80% м’яса.

Порода свиней Дюрок

Зміст породи Дюрок

Як вже було сказано, свині породи Дюрок, невибагливі в утриманні, вони прекрасно почуваються на вулиці в літніх загонах при досить низьких температурах, тому утримувати на повітрі свиней можна вже на початку весни і до перших сильних заморозків. Для свиней досить звичайного утепленого свинарника, або хліва з можливістю вільного виходу в загін. Незважаючи на те, що порода американська, вона в Росії прижилася зовсім непогано. Як і звичайних Дюрок перебувають у верстатах, або клітях в зимовий час і в загонах влітку. Заганяючи зміст допомагає свиням краще засвоювати корми, розвиватися і набирати м’язову масу, необхідну для збереження м’ясних якостей свиней.

По темi:  Порода свиней Сибірська Північна

Розмір верстатів залежить від розміру і кількості породи Дюрок, а також від їх статі. Для кнурів і великих супоросних свиноматок необхідно окреме приміщення площею в 4-5 квадратних метрів. Верстати повинні бути оснащені дерев’яним помостом, який обов’язково слід вистелити соломою, або сіном. Оскільки порода дуже непогано ставитися до холоду, для її утримання не потрібні особливого роду утеплювальні заходи, достатньо звичайного спостереження за перекриттям потоків холодного повітря і протягами.

Розведення свиней породи Дюрок

Порода Дюрок — м’ясна, але на відміну від звичайних м’ясних порід вона практично не годиться для розведення з метою подальшого продажу поросят. Загальна думка тваринників таке, що свиноматки цієї породи приносять вкрай обмежене за чисельністю кількість поросят від 8 до 10 штук за опорос, і таким чином, виходить, що за два опороси на рік свиноматка дає всього 16-20 поросят, тоді як свиноматка білої породи свиней за цей же час приносить близько 30 поросят, при збереженні м’ясних сальних властивостей. Показники молочності у свиноматок також невисокі, на одному молоці поросята погано додають у вазі, їм необхідно додаткове харчування вже з перших днів життя. У кормах для поросят повинно міститися залізо і велика кількість міді, в молоці звичайної свиноматки величина цих речовин є вкрай низькою, то ж стосується породи Дюрок. Поросятам необхідно купувати спеціальні добавки і вітаміни.

Порода свиней Дюрок

Ознаки полювання у свиноматок породи Дюрок такі ж, як і у свиней будь-який інший породи проявляються у вигляді підвищення рухової активності, почервоніння слизової і статевих тканин. Свиня втрачає інтерес до корму, перестає пити воду. Полювання тривати 48 годин, при цьому перші 24 години молодих свиноматок краще не парувати, злучку необхідно проводити два рази, для закріплення ефекту. Особливістю свиноматок даної породи є їх дбайливе ставлення до свого потомства. Ваги свині в дорослому віці, особливо ожирілі свиноматки досягають чималої, примудряючись при цьому не передушити все своє потомство. Практично 92-93% поросят виявляються життєздатними і виживають. На появу здорового потомства впливає годування та утримання свиноматки. Чим більше вітамінів отримає свиня, тим буде краще для її потомства. Свіже повітря, прогулянки в загоні, входження в раціон овочів і фруктів — все це сприяє появі гарного живучого молодняка.

По темi:  Порода свиней Ландрас

У промислових масштабах, на свинарських фермах прийнято складати спеціальні плани парування, в яких включають здорових готових до виносу потомства свиноматок і статевозрілих кнурів різного віку. Злучку проводять за допомогою декількох кнурів, інтервал між покриттями повинен складати, як і у звичайних свиноматок 12 годин.

Статью нашли по запросам:
  • Племенные поросята дюрок
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top