Порода свиней Данські протестні
7243 Порода свиней Данські протестні

Порода свиней Данські протестні


Порода свиней Данські протестні

Данські Протестні свині, також Хузумскіе Протестні свині, червоно-строкаті Хузумскіе Протестні свині (дат. Husum protestsvin), (нім. Husumer Protestschwein), (англ. Danish Protest Pig) в своїй назві мають певну, історичне підґрунтя. Так данці, які проживають в області Північна Фрізія (Німеччина), висловили свій протест владі в знак того, що ті заборонили їм вивішувати прапор Данії – символ їхньої справжньої батьківщини.

Читайте также: мир кино

Так чому протестна? Для цього потрібно почати з початку. Все розпочалося 15 червня 1219 року. Король Вальдемар II готувався дати бій язичникам – естам. Чи не вистачало зовсім трохи – якогось знамення. І воно стало. На червоному вечірньому небі спалахнув білий хрест. Знамення було визнано сприятливим, перемога здобута, а білий хрест на червоному тлі (Даннеброг) став державним прапором Данії.

Порода свиней Данські протестні

Сімсот років тому дурні німецька влада заборонили проживали в Північній Фризії данцям відкрито демонструвати Даннеброг. Відповідь дотепних датчан не змусив себе чекати – незабаром з’явилася нова порода свиней, Датська Протестна. Свинки тоді «червоно-строкаті Хузумскіе» по окрасу нагадували національний прапор, розташована в області лопаток поперечна широка біла смуга, що опускається до самих копит, нагадував скандинавський хрест на червоному полотнищі прапора, а вже демонструвати місцева влада заборонити якось не зважилися.

Порода свиней Данські протестні

На початку 20 століття таких свиней стали активно розводити. У той же час в народі закріпилася нова назва Данські Протестні свині, а в 1954 р воно офіційно узаконилося. Свиня цієї породи досить значних розмірів, про що свідчить її зростання – 92 см і вага – близько 350 кг.

Походження Датських протестних

Походження Датських протестних з таким незвичайним забарвленням точно невідомо, але є припущення, що прабатьками були представники багатьох порід: чорно-біла Гольштейнская, Ютландская, англійська Тамвортская, червоно-строкате відгалуження англійської породи Angeln Saddleback.

По темi:  Порода свиней Мейшан

Нажаль, поступово чисельність поголів’я Датських протестних свиней стала зменшуватися і зійшла нанівець. У 1968 гoду народився останній порося. Через 16 років, в 1984 році, раптом були знайдені свині, що відповідають всім ознакам породи «датської протестної». З тих пір почалося їх відродження. В даний час Датських протестних, налічується 140 голів.

Порода свиней Данські протестні

Розведенням Датських протестних свиней займаються різні організації, які отримали офіційний дозвіл в співтоваристві «Förderverein Rotbuntes Husumer Schwein e.V», що почав свою діяльність в 1996 р

Неоціненну допомогу у вирішення завдання по збереженню і примноженню Датських протестних надають зоопарки в Берліні, Кілі, Ганновері і інших містах. На більш високому рівні офіційно підтримує і сприяє просуванню цього проекту земля Шлезвіг-Гольштейн.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top