556 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Маловідомі факти про свиней

Маловідомі факти про свиней

У Китаї та Єгипті в найдавніші часи свиней вважали священними, вони були символом щастя і благополуччя. Більш того, в Китаї і Єгипті померлим клали в могилу фігурки свинок, виготовлені з самоцвітів. Споживання свинини було дозволено тільки з нагоди виняткових релігійних і державних свят. При дворах фараонів, імператорів і королів існувала спеціальна посада свинаря.

А чи замислювалися ви над тим, скільки може прожити свиня? Кабан живе до 25 років, вік домашньої свині — близько 15 років.

Якщо хочете побити рекорд, по вазі ваша свинка повинна потягнути більше 550 кг. Цікавим є той факт, що на кілограм приросту живої маси свині потрібно в півтора рази менше корму, ніж корові, і вдвічі менше, ніж вівці.

За своїм розвитком свині входять в десятку найрозумніших тварин. Вони легко звикають до певного розпорядку дня, що полегшує догляд за ними.

Розвіємо ще один міф

Прийнято думати, що свині — тварини брудні. Але це не так. У порівнянні з іншими сільгосптварин, свиня дуже охайна і поступається в цьому, мабуть, лише кішці і собаці.

Чому свині люблять порпатися в землі? Вони це роблять, щоб з грунту, а краще з глини, добути … залізо (з коренів рослин, зрозуміло). Попутно вони ласують дощовими хробаками. Чи не буде вистачати заліза, тварина захворіє анемією.

Свині не вітають відступу від звичного способу життя. Шум відволікає увагу і навіть може вплинути на апетит.

Свині можуть бути дуже агресивні. Нерідкі запеклі бійки за місце біля годівниці, в результаті виникає сильне нервове напруження. Агресивні реакції спостерігаються і в інших випадках. Тварини борються за територію, захищають потомство, підтримують «соціальний» статус в групі.

По темi:  Порода свиней Тайванські Зелені Сяючі

«Тонка душевна організація» призводить до високої чутливості і психічному порушення. Наприклад, якщо свиня застрягне у вузькому місці, це може привести до загибелі тварини. А у великих групах роздратування однієї свині тягне масову істерію. Підвищена чутливість деяких порід свиней до стресів може стати серйозною проблемою. У них спостерігається розлад функцій серцево-судинної і нервової систем. Можуть загинути тварини навіть при навантаженні в кузов машин. Стрес призводить до значного зниження якості м’яса.

Надмірна чутливість хрюшки проявляється і в результаті нудною, одноманітною обстановки. Іноді для свиней застосовують транквілізатори.

Виключне нюх свиней використовують для виявлення на митницях наркотиків. Свині чудово піддаються дресируванню.

Домашня свиня

Домашня свиня — вдала «модель» для біологічних і медичних досліджень. Вона схожа з людиною по анатомії і фізіології нирок, травної та серцево-судинній системі. Багато спільного У зубній системі, будові ока. Встановлено, що в серцевих судинах свині утворюються такі ж атеросклеротичні бляшки, що і у людини. Тому свині — вдалий об’єкт для розробки хірургічних і терапевтичних методів лікування і профілактики атеросклерозу.

Те, що будова шкури свині і шкіри людини подібно, враховується при розробці методів лікування опіків, навіть в онкологічних дослідженнях. У деяких випадках використовувалася спеціально оброблена свиняча шкура. Є дані, що молодняк свиней придатний для вивчення природи алкоголізму.

Існують і такі дані досліджень: молозиво жінки і свиноматки має приблизно однаковий амінокислотний склад. За багатьма параметрами, включаючи вже перераховані, а також складу крові, свиня за своїм розвитком стоїть ближче всіх тварин до людини (після мавп). Хворіє на ті ж хвороби, що й людина, лікувати її можна тими ж ліками і практично в тих же дозах.

Хвороби підсисних поросят схожі з хворобами грудних дітей. Багато органів свиней прямо або побічно використовують в лікуванні небезпечних захворювань людини, в тому числі і як трансплантати. Фізіологія травлення, потреба в поживних речовинах у поросят і новонароджених дітей подібні. До того ж в організмі поросят відбуваються біохімічні і морфологічні зміни, схожі на зміни в організмі виснажених дітей. Поросят використовують як модель для вивчення харчування передчасно народжених дітей.

По темi:  Геттінгенського міні-піг (Goettingen Minipig)

Кращий шлунковий сік для людини — свинячий. Витяжки з підшлункової залози свиней дозволяють отримати інсулін.

Кілька слів про свиней екзотичних

Дуже популярні в’єтнамські свині (завезені з В’єтнаму). Вони відносяться до групи китайських свиней, а походять від дикого азіатського кабана. Їх ще називають в’єтнамськими вислобрюхі свинями, бо у них прогнута спина і відвислі черево.

Доросла свиноматка важить 70-80 кг. Дорослий хряк — 80-90 кг. Цього ваги вони досягають до трирічного віку. Їх родичі європейських порід рівно в три рази більшими.

Вони дуже скоростиглі. Приходять в охоту у віці 4 місяців і їх уже можна парувати. І вже через 3-4 місяці у них народжуються поросята. За час вагітності свиня росте. Середня плодючість — від 6 до 12 поросят в опоросі. Поросяться вони два рази на рік, а буває, що п’ять раз на два роки.

В’єтнамські свині стійки до інфекційних захворювань, якими хворіють наші свині. Крім того, вони дуже витривалі і невибагливі. В основному свині поїдають рослинні корми — різні бур’яни. Особливо люблять щириця, спориш, лободу, добре пасуться, якщо їх випустити на пасовище. Вживають невелику кількість концентрованих кормів, невеликий варену картоплю з лушпинням, терту кормові буряки, капустяний лист (можна верхній), морква, падалиці яблук, груш.

Треба сказати, що в’єтнамські свині НЕ риють, що не копають двір так, як це роблять наші звичайні свині. Вони спокійні, ласкаві, прихилисті до людини.

Майже у кожної свиноматки — але це не правило — народжується маленьке порося-карлик. Очевидно, це атавізм, то є прояв ознак віддалених предків — тих маленьких свиней, які колись завозилися до нас з В’єтнаму.

в’єтнамські свині

Вважається, що вирощувати в’єтнамських свиней дуже вигідно. Вони займають мало місця. Їх можна тримати в невеликих сараях. Вони на зиму обростають густою щетиною з підшерстям. Вони дають, як то кажуть, порційних поросят (для сім’ї). Цих поросят можна колоти в віці 4-5 місяців, коли вони досягають ваги 40-45 кг. М’ясо у них смачне, соковите. Сало — зернисте, приємне на смак, дуже ароматне. М’ясо і сало в’єтнамських свиней добре коптити, солити. І сало дуже смачне навіть в сирому вигляді.

По темi:  Порода свиней Українська Степова Ряба

Автору цих рядків свого часу довелося бути свідком унікального для нашої країни досвіду вирощування свиней що називається «під відкритим небом». Уявіть собі угодовану хрюшу породи дюрок, йоркшир або українська степова, що живе … в будці (невеликому, спеціально виготовленому для неї будиночку, все утеплення якого — прибитий зверху шматок гуми).

На Заході неродючу землю в основному використовують для пасовищ. У нас прийнято випасати тільки велика рогата худоба, а там випасають і свиней. Домашній кабан — майже той же дикий, у всякому разі «родовід» його бере початок від «нецивілізованого» родича.

Непросто повірити, що такий метод утримання свиней повністю нормальний. Ще більший подив викликає той факт, що навіть молодняк народжується в екстремальних умовах. І тим не менше метод «Out door» цілком можна застосувати до місцевих умов. Інша справа, якщо перевести свиню, вирощену в тепличних умовах, на мороз. Нічого хорошого в цьому випадку, звичайно, не буде.

Захворюваність? Вона анітрохи не вище, ніж у свиней, вирощених в звичайних умовах. Правда, коштує більше, ніж зазвичай, приділяти уваги профілактиці інвазійних захворювань.

Статью нашли по запросам:
  • будова хрюшки
  • В якому віці найкраще парувати китайських поросят?
  • спориш поросятам
  • цікаві факти про вєтнамські свині
  • Чому вєтнамці приводить мало поросят
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Маловідомі факти про свиней

Вы читаете статью Маловідомі факти про свиней. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Маловідомі факти про свиней - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Маловідомі факти про свиней