Годування породи Дюрок
7254 Годування породи Дюрок

Годування породи Дюрок


Годування породи Дюрок

Свині породи Дюрок, дуже вимогливі до їжі з високим вмістом білка, проте, годувати їх, як і всіх свиней на м’ясо слід згідно з нормами, прийнятими при м’ясному відгодівлі. Відгодовувати починають в двомісячному віці, і продовжують аж до набору свинею ваги в 100 кілограм, при інтенсивному зростанні, характерному для породи Дюрок досягається така кількість ваги в найкоротші порівняно з іншими породами терміни. Як кормів для цієї породи використовують картопля, горох, комбінований силос і макуха. Годування одними зерновими слід уникати, оскільки зерно, особливо овес, ячмінь і кукурудза в надмірних кількостях приведуть до втрати породою м’ясних якостей і збільшення жирових. Також годувати можна цих комбікормами різними за складом і вмістом поживних речовин.

Читайте также: Фото і опис: Національний парк «Какаду»

У кормовий раціон включають кістково-рибну муку, обрат і цукровий буряк. Випробування, проведені на батьківщині свиней в Сполучених Штатах, показали, що правильне харчування і утримання породи ведуть до того, що за добу свині набирають вагу більше ніж на кілограм, при цьому споживаючи від 3 до 4 кормових одиниць на добу. Ті ж випробування показали, що деякі досвідчені зразки, вирощені на якісних кормах, важили аж до 400 кілограм, при кількості м’яса в 86% від загальної ваги.

Число кормежек на добу не повинно бути більше 3 взимку і двох влітку, таке годування дозволяє досягати однорідної за складом туші з товщиною шпику не більше 1.7 сантиметрів. М’ясо поживна і вкрай калорійне, тому що дотримують дієту не підходить.

Годування породи Дюрок

Хвороби породи Дюрок

Свині породи Дюрок вкрай негативно ставляться до підвищеного вмісту пилу і бруду, погані санітарні умови, брак свіжого повітря, протяги викликають у свиней простудні захворювання. Свині цієї породи найбільш схильні до атрофическому риніту – нежить. Причиною захворювання також може стати перегрів на сонці під час літнього утримання в загоні, різка зміна температури, травми та інші простудні захворювання.

По темi:  Порода свиней Острова Оссабо

Перші ознаки риніту проявляються через кілька днів після початку хвороби, ними є сопіння, замість хрюкання, чхання, пирхання, почервоніння кон’юнктиви, сльозотеча, виділення з слизових оболонок носа і очей. Без лікування можлива повна закупорка носових проходів, свиня втрачає можливість дихати і відповідно інтерес до їжі і питва, спадає в вазі.

Лікують риніт тільки в крайніх випадках, зазвичай хвороба проходить самостійно через 5-10 днів. Вилікувати можна без втручання ветеринара, для чого знадобитися очистити п’ятачок свині від скориночки і змастити його вазеліном. Маленьким поросятам можна допомогти за допомогою інгаляції парами скипидару, іхтіолу і креолина. Також можна змастити п’ятачок поросяти ихтиоловой маззю. Всередину носа необхідно ввести розчин антибіотиків, слабкий розчин марганцівки або будь-яких сульфаніламідних препаратів.

Важливо пам’ятати, що симптоми риніту схожі з ознаками бронхопневмонії – запаленням слизової оболонки бронхів і окремої частки легких. Виникає хвороба через погані умови утримання. Лікують хворобу шляхом ізоляції хворих тварин, і наступного введення їм в раціон вітамінів, йоду, солі і цинку. Щоб відновити бронхіальну прохідність використовують новокаїнову блокаду зірчастих вузлів, дають свиням різні антимікробні препарати.

Годування породи Дюрок

Головна умова, яка дозволить уникнути проблем з хворобливістю – їх правильне утримання в теплих і сухих приміщеннях. Порода Дюрок відмінно переносить холоду, але пронизливий вітер, дощ і сніг проявляються у вигляді описаних захворювань, тому не потрібно розраховувати на те, що свиней вийде без наслідків містити на морозі і снігу.

Переваги породи Дюрок

Порода Дюрок – м’ясна, головна її перевага для розведення в промислових і домашніх масштабах полягає в наступному:

  • Швидка швидкість росту;
  • Гарна витривалість;
  • Відмінна пристосованість для утримання в умовах літніх загонів протягом 5-6 місяців в році;
  • Смачне, високоякісне м’ясо у великих кількостях, практично при повній відсутності сала;
  • Спокійний характер, свині не кусають одне одного і не відчувають агресії по відношенню до молодого потомству.
По темi:  Порода свиней Данські протестні

Недоліки породи свиней Дюрок:

  • Маленький приплід, в порівнянні зі свинями інших порід, чисельність поросят за опорос не перевищує 10, вкрай рідко 11 тварин;
  • Висока сприйнятливість до простудних захворювань верхніх дихальних шляхів, зокрема – риніту.
  • Приріст у вазі залежить від кількості і якості білкових кормів.

Можна зробити висновок, що порода свиней Дюрок, при дотриманні правильних умов утримання цілком рентабельна для отримання прибутку, але в Росії та Україні застосовується більш як племінна, здатна поліпшити м’ясні показники інших порід.

Статью нашли по запросам:
  • чим кормити дюрок
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Свині)
Сейчас читают:
Top