455 | 0
Раздел: Свині
Оцените статью:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Годування породи Дюрок

Годування породи Дюрок

Свині породи Дюрок, дуже вимогливі до їжі з високим вмістом білка, проте, годувати їх, як і всіх свиней на м’ясо слід згідно з нормами, прийнятими при м’ясному відгодівлі. Відгодовувати починають в двомісячному віці, і продовжують аж до набору свинею ваги в 100 кілограм, при інтенсивному зростанні, характерному для породи Дюрок досягається така кількість ваги в найкоротші порівняно з іншими породами терміни. Як кормів для цієї породи використовують картопля, горох, комбінований силос і макуха. Годування одними зерновими слід уникати, оскільки зерно, особливо овес, ячмінь і кукурудза в надмірних кількостях приведуть до втрати породою м’ясних якостей і збільшення жирових. Також годувати можна цих комбікормами різними за складом і вмістом поживних речовин.

Читайте также: Фото і опис: Національний парк «Какаду»

У кормовий раціон включають кістково-рибну муку, обрат і цукровий буряк. Випробування, проведені на батьківщині свиней в Сполучених Штатах, показали, що правильне харчування і утримання породи ведуть до того, що за добу свині набирають вагу більше ніж на кілограм, при цьому споживаючи від 3 до 4 кормових одиниць на добу. Ті ж випробування показали, що деякі досвідчені зразки, вирощені на якісних кормах, важили аж до 400 кілограм, при кількості м’яса в 86% від загальної ваги.

Число кормежек на добу не повинно бути більше 3 взимку і двох влітку, таке годування дозволяє досягати однорідної за складом туші з товщиною шпику не більше 1.7 сантиметрів. М’ясо поживна і вкрай калорійне, тому що дотримують дієту не підходить.

Хвороби породи Дюрок

Свині породи Дюрок вкрай негативно ставляться до підвищеного вмісту пилу і бруду, погані санітарні умови, брак свіжого повітря, протяги викликають у свиней простудні захворювання. Свині цієї породи найбільш схильні до атрофическому риніту — нежить. Причиною захворювання також може стати перегрів на сонці під час літнього утримання в загоні, різка зміна температури, травми та інші простудні захворювання.

По темi:  Порода свиней Гвінейська

Перші ознаки риніту проявляються через кілька днів після початку хвороби, ними є сопіння, замість хрюкання, чхання, пирхання, почервоніння кон’юнктиви, сльозотеча, виділення з слизових оболонок носа і очей. Без лікування можлива повна закупорка носових проходів, свиня втрачає можливість дихати і відповідно інтерес до їжі і питва, спадає в вазі.

Лікують риніт тільки в крайніх випадках, зазвичай хвороба проходить самостійно через 5-10 днів. Вилікувати можна без втручання ветеринара, для чого знадобитися очистити п’ятачок свині від скориночки і змастити його вазеліном. Маленьким поросятам можна допомогти за допомогою інгаляції парами скипидару, іхтіолу і креолина. Також можна змастити п’ятачок поросяти ихтиоловой маззю. Всередину носа необхідно ввести розчин антибіотиків, слабкий розчин марганцівки або будь-яких сульфаніламідних препаратів.

Важливо пам’ятати, що симптоми риніту схожі з ознаками бронхопневмонії — запаленням слизової оболонки бронхів і окремої частки легких. Виникає хвороба через погані умови утримання. Лікують хворобу шляхом ізоляції хворих тварин, і наступного введення їм в раціон вітамінів, йоду, солі і цинку. Щоб відновити бронхіальну прохідність використовують новокаїнову блокаду зірчастих вузлів, дають свиням різні антимікробні препарати.

Головна умова, яка дозволить уникнути проблем з хворобливістю — їх правильне утримання в теплих і сухих приміщеннях. Порода Дюрок відмінно переносить холоду, але пронизливий вітер, дощ і сніг проявляються у вигляді описаних захворювань, тому не потрібно розраховувати на те, що свиней вийде без наслідків містити на морозі і снігу.

Переваги породи Дюрок

Порода Дюрок — м’ясна, головна її перевага для розведення в промислових і домашніх масштабах полягає в наступному:

 • Швидка швидкість росту;
 • Гарна витривалість;
 • Відмінна пристосованість для утримання в умовах літніх загонів протягом 5-6 місяців в році;
 • Смачне, високоякісне м’ясо у великих кількостях, практично при повній відсутності сала;
 • Спокійний характер, свині не кусають одне одного і не відчувають агресії по відношенню до молодого потомству.
По темi:  Порода свиней Юліанська

Недоліки породи свиней Дюрок:

 • Маленький приплід, в порівнянні зі свинями інших порід, чисельність поросят за опорос не перевищує 10, вкрай рідко 11 тварин;
 • Висока сприйнятливість до простудних захворювань верхніх дихальних шляхів, зокрема — риніту.
 • Приріст у вазі залежить від кількості і якості білкових кормів.

Можна зробити висновок, що порода свиней Дюрок, при дотриманні правильних умов утримання цілком рентабельна для отримання прибутку, але в Росії та Україні застосовується більш як племінна, здатна поліпшити м’ясні показники інших порід.

Статью нашли по запросам:
 • Як годувати свиней породи дюрок
Раздел: Свині
Автор:
Дата:

Годування породи Дюрок

Вы читаете статью Годування породи Дюрок. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Годування породи Дюрок - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Годування породи Дюрок