488 | 0
Раздел: Нутрії
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Зміст і розведення нутрій

Зміст і розведення нутрій

Зміст і розведення нутрій давно стало одним з найбільш перспективних напрямків звірівництва. Нутрії – єдині рослиноїдні з господарських хутрових звірів. Цим обумовлюються відмінності в змісті, розведенні і отриманні готової продукції в нутріеводческіх господарствах. Крім досить цінного і якісного хутра, нутрія є ще й джерелом високоякісного дієтичного м’яса, аналогічно кролятині.

Читайте также: Причины, описание, симптомы болезней и лечение народными травами

Особливості утримання нутрій

Способи утримання нутрій в господарствах визначаються біологічними особливостями цих тварин. Одна з них – напівводний спосіб життя. У природних умовах нутрія дуже багато часу проводить у воді – видобуває там їжу, ховається від хижаків, і так далі. Тому при облаштуванні приміщень для утримання нутрій рекомендують наявність водойми для купання звірів.

Існує також так званий безводний спосіб утримання нутрій, який в цілому показав свою ефективність. Основною складовою такої ефективності є зменшення витрат на обладнання приміщення для утримання нутрій.

У той же час, при безводному утриманні нутрії позбавляються природного щоденного моціону, у них знижуються запліднюваність і плодючість, і кілька погіршується якість шкурок.

Ще однією важливою умовою при обладнанні приміщень для нутрій є утеплення. Норки погано переносять сильні морози, оскільки хвіст і лапи нутрій позбавлені вовняного покриву. Найоптимальніша температура для утримання нутрій – 15 градусів вище нуля. У такому випадку навіть немає необхідності в пристрої підстилок. У більшості районів нашої країни для утримання нутрій потрібні приміщення з опаленням.

Особливості розведення нутрій

Розведення нутрій грунтується на таку особливість цих тварин, як здатність спаровуватися в будь-який час року. Крім цього, нутрії багатоплідні, і можуть поєднувати вагітність з лактацією.

По темi:  Туберкульоз у нутрій

Зазвичай статева зрілість у нутрій настає у віці 4-5 місяців. За один приплід самка нутрії може приносити 10-15 дитинчат. Вагітність у нутрій триває близько 134 днів. Самка вступає в полювання вже на другий – третій день після пологів. Тобто, за один рік самка може ощенитися два рази, і один раз ощениться її перше потомство.

Таким чином, стає можливим цілорічне розмноження нутрій, що багаторазово збільшує економічну привабливість нутрії як господарського тварини.

Раздел: Нутрії
Автор:
Дата:

Зміст і розведення нутрій

Вы читаете статью Зміст і розведення нутрій. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Зміст і розведення нутрій - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Зміст і розведення нутрій