Як розводити нутрій
5650 Як розводити нутрій

Як розводити нутрій


Як розводити нутрій

Біологічні особливості нутрій роблять можливим проведення парування в будь-який час року. Цілорічний метод розведення нутрій найбільш простий і найчастіше застосовується в невеликих господарствах. При промисловому розведенні нутрій застосовується сезонний метод розведення. Як правильно розводити нутрій в господарстві і який спосіб краще використовувати?

Read also: What is the dream of Cobwebs, Singing, Feathers, …

Цілорічний спосіб розмноження

Цілорічне розмноження передбачає спаровування звірів безперервно в будь-який час року. Таким чином, необхідно вести постійне спостереження за самками, щоб вчасно вивіть у них ознаки полювання і підсадити до самця. Щоб спростити облік і виявлення охоти, ведуть спеціальний календар підсадки. У нього записуються дати народження цуценят самок і відзначаються дати, які відповідають 25, 50 і 75 дням після появи цуценят. У ці дні повинна повторитися полювання у самок, якщо вони не були покриті в 1-3 день після пологів.

Цілорічне розмноження нутрій дозволяє отримати максимальну кількість молодняка. Це можливо завдяки повторному щенении дорослих самок і отримання приплоду від молодих самок цього року.

Як розводити нутрій

У той же час, при цілорічному розведенні нутрій молодняк, призначений для забою, доводиться перетримувати. Це пояснюється тим, що найкраща якість шкурок отримують при забої нутрій з жовтня по лютий у віці 9-10 місяців. Таким чином, молодняк, виведений в другому півріччі, доводиться тримати до кінця наступного року. А це збільшує витрати на утримання молодняка.

Сезонний спосіб розмноження

Сезонне розмноження нутрій дозволяє уникнути тих недоліків, які властиві цілорічного розмноження. Для раціональної організації роботи господарства злучку планують так, щоб період пологів нутрій проходив в першому-другому кварталі. Таким чином, молодняк до зими закінчує своє зростання, а хутро повністю дозріває.

По темi:  Сортування шкурок нутрій

Зазвичай злучку проводять в два етапи. Перший триває у вересні-жовтні, а другий – з середини січня до середини квітня для тих самок, які не покрилися в перший період.

При такому графіку проведення злучки забій нутрій проводять також в два етапи. Перший – в листопаді-грудні, а другий – в лютому-березні. У невеликих і аматорських господарствах терміни забою і проведення злучки можуть відрізнятися. У таких господарствах нутріеводи планує розведення з урахуванням наявності вільного часу, а також того, наскільки вигідно годувати молодняк в той чи інший час року.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top