Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій
6820 Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій

Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій


Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій

Вода для нутрій повинна задовольняти вимогам чинного стандарту ГОСТ 2874-72 «Вода питна».

Як джерела водопостачання нутріеводческой ферми найкраще використовувати колодязі, артезіанські свердловини, менш бажано — відкриті водойми, так як вода озер, ставків та річок може містити збудників інфекційних та інвазійних захворювань. Використання води з відкритих водойм допускається тільки за погодженням з органами ветеринарного нагляду.

На великих фермах в будівлях з регульованим мікрокліматом передбачено для виробничих і господарсько-побутових потреб гаряче водопостачання.

Клітини без басейнів

Зміст нутрій взимку і влітку клітинах без басейнів для купання економічно більш вигідно, ніж з басейнами. При цій системі змісту отримують шкури такої ж якості, як і при утриманні з басейнами, але зі значно меншими витратами, так як клітини-вигули обходяться дешевше, простіше догляд за звірами, значно менша витрата води, на 10-20% менше витрата кормів.

При годуванні вологими мешанками потреба нутрій в питній воді близько 100 мл на 1 кг живої маси, половина її надходить в організм тварин з кормом.

Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій

На невеликих фермах воду для пиття нутріям краще давати в невеликих чашках-поїлках (1,5-0,7л), які підвішують на стінці вигулу, на висоті 10-15 см від підлоги. При такому розташуванні круглої чашки-поїлки нутріям зручно з неї пити; але незручно купатися і випорожнюватися в воду, тому вода довго залишається чистою. Воду в поїлку заливають 2-3 рази на день на 15-20 хв, потім поїлку перевертають і закріплюють гачком.

Автопоїлка типу ПБП — 1А

Автопоїлка типу ПБП — 1А працює нормально при тиску води в підвідних трубах 0,3-0,4 атм. Досягається це установкою на вході кожного приміщення редуктора, що знижує тиск, або бака з водою, що регулює тиск води. Автопоїлка МПБ-1А автоматична, подача води в ній регулюється натисканням на сосок для лиття. Для підсисних цуценят з невеликою масою воно повинно бути мінімальним — близько 100 г, а для отсаженного молодняку ​​- 300-400 г. Поїлку встановлюють поруч з годівницею (збоку) на вьтсоте7-10 см від сітчастого статі. Для прикріплення заводський поїлки ПБП-1А до сітчастого вигулу для нутрій необхідні в майстерні господарства деякі пристосування: дві контргайки для кріплення автопоїлки до стінки сітчастого вигулу, подовжити різьблення на корпусі поїлки для накручування гайок, пластмасова муфта штуцер для приєднання автопоїлки до подводящим шлангах.

По темi:  Ехінококоз у нутрій

Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій

При годівлі гранулами на 100 г з’їденого сухого корму нутрія випиває близько 200 мл води, т. Е. Потрібно її в добу дорослому звірові 0,5-0,6 л на голову, отсаженного молодняку ​​- приблизно в два рази менше.

Загальний витрата води на фермі значно більше, так як вона потрібна не тільки для пиття, але я витрачається для миття вигулів, годівниць, гнойових каналів, втрачається через тимчасову несправності окремих автопоилок. В середньому загальна витрата води для однієї дорослої нутрій становить взимку 3-4 л, влітку — 6-8 л на добу на голову, в спекотні дні більше. Для отсаженного молодняку ​​витрачається води в два рази менше.

Добова потреба ферми в воді в літній період складає: на 100 самок з приплодом — близько 2 м3, на 1000 самок — 2-1 м3 і на 6000 основних самок з приплодом — 125 м3.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top