Використання м’яса нутрій
6606 Використання м'яса нутрій

Використання м’яса нутрій


Використання м’яса нутрій

Постановою Державної санітарної інспекції Міністерства охорони здоров’я СРСР від 25 квітня 1961 року і Головного управління ветеринарії Міністерства сільського господарства СРСР від 30 червня 1969 р м’ясо нутрії визнано продуктом харчування для людей.

М’ясо нутрій в країнах Південної Америки і в деяких європейських державах (Польща, Італія, Німеччина) вважається делікатесним. Його продають за вищими цінами, ніж яловичину, баранину, свинину.

М’ясний тушкою нутрії після забою, знекровлення і зйомки шкурки вважається частина тіла без голови, хвоста, нутрощів (крім печінки, нирок і серця) і кінцівок, відрізаних від скакального і зап’ястного суглобів. У нутрій є під шкірою в області 4-го шийного і 6-го грудного хребців кілька залоз розміром 2 х 5 см. Їх необхідно видаляти, щоб м’ясо не набуло специфічного смаку.

Забійний вихід м’яса нутрії коливається в залежності від віках статі, вгодованості і становить у дорослих самців 55-60%, у самок – 5 1-54% в у молодняка – 46-48% живої маси. В середньому одне доросле тварина дає 2,5-З5 кг, а молодняк у віці 7-8 міс. – 1,8-2,0 кг м’яса. Печінка нутрії важить 100-150 г, серце, легені в нирки в загальному – 50-75 м

Експертиза і санітарна оцінка м’яса нутрій проводиться так само, як і м’яса домашніх тварин. Тушка нутрії, визнана придатною в їжу, маркується в області лопатки ветеринарним клеймом фіолетового кольору правильної шестикутної форми з розміром кожного ребра 20 мм. В середині клейма повинні бути написи «Ветосмотр» і «М’ясо нутрії»; по краях зазначається назва установи, де проведено ветеринарно-санітарна експертиза.

По темi:  Зміст і розведення нутрій

Використання м’яса нутрій

М’ясо нутрії – прекрасний продукт харчування

За кольором, вони схожі з яловичиною, за ароматом і смаком нагадує м’ясо пернатої дичини, а за своїми смаковими якостями, калорійності, змісту повноцінних білків, жиру, мінеральних речовин і вітамінів не поступається кролятині і яловичині.

Кількість кісток в тушці нутрії з головою становить близько 500 г, або 10-12% від маси, у кроликів – 9-10% і у сільськогосподарських тварин – 18-20%. Велика частка м’язового м’яса припадає на задню (30%) і спинну (21%) частини тушки; грудну і рюшную частини 17%, шию і голову -19%, передні ноги – 13%.

У м’ясі нутрії (без кісток, внутрішнього жиру і субпродуктів) міститься (%): води – 67-73, сирого протеїну – 20-21, жиру – 4-10, мінеральних речовин – близько 1. Валовий енергії в 100 г м’яса 160 210 ккал.

У 100 г Нутрієві м’яса середньої жирності з кістками містяться обмінної енергії 140 ккал, перетравного протеїну – 18,3 г, перетравного жиру – 6,0 і сирої золи – 4,5 м Повноцінність білка м’яса нутрії – 80-82%, яловичини – 75-85%. У м’ясі нутрії порівняно багато (3,5-5,0%) азотистих екстрактних речовин небілкового характеру: креатин, карнитин, карнозин, аденіловая кислота, пуринові підстави і ін .; в м’ясі сільськогосподарських тварин їх лише 1-2,5%. Ці речовини зумовлюють специфічний аромат і смакові якості м’яса, збуджують секрецію поживних залоз і апетит.

Дорослі нутрії здатні відкладати значну кількість підшкірного і внутрішнього жиру – до 18% від своєї маси, або 400-600 г на тушку. Засвоюваність жиру нутрії – 89-93%. За фізико-хімічними властивостями жир нутрії найбільш близький до внутрішнього свинячого жиру.

М’ясо нутрій

М’ясо нутрій складається з тонких м’язових волокон – 37-40 мкм (у індичок – 50-51 мкм). Воно характеризується хорошою влагоудерживающей здатністю (соковитістю), яка дорівнює 104%, у кролячого м’яса – 100%. Уварка м’яса нутрії при кулінарній обробці така ж, як і м’яса кролика, – 34%.

По темi:  Трихофітія (стригучий лишай) у нутрій

На відміну від м’яса кролика, курей і свиней Нутрієві м’ясо має більш інтенсивну коричневе забарвлення. Це пояснюється вмістом в ньому значної кількості м’язового гемоглобіну (міоглобіну): 800-1000 мг% проти 150-200 мг% у кролика.

Використання м’яса нутрій

Для збереження смакових якостей і товарного виду м’яса слід правильно проводити забій нутрій. Необхідно відразу якомога ретельніше, видалити з тушки кров. Тушку слід охолодити і для дозрівання м’ясо витримати 8-12 годин при кімнатній температурі (16-18 ° С). Дозріле м’ясо ніжне, соковите, зберігати його треба в холодильнику або реалізувати.

Багатьом ще мало відомі кулінарні властивості м’яса нутрії. Спеціальної дегустацією різних страв з м’яса нутрій, проведеної в 1974 р в НДІ хутрового звірівництва і кролівництва, було встановлено, що за кулінарними якостями воно перевершує м’ясо кролика і яловичину. М’ясо нутрія тонковолокнисту, ніжне, соковите і ароматне.

Дегустація показала, то з м’яса нутрії можна приготувати дуже смачні холодні і гарячі закуски, супи, а також другі страви з відвареного, тушкованого, запеченого і смаженого м’яса. Фарш з м’яса нутрія можна використовувати для приготування котлет, рубаних біфштексів і начинок для пирогів, пиріжків, кулеб’як, пельменів, чебуреків, біляшів, голубців, млинців і т д. Особливо смачні страви з смаженого м’яса і підсмажена печінка нутрії.

Жир нутрії світло-жовтого кольору, має приємний аромат, легко плавиться (при З6-46 ° С). Його можна використовувати для підсмажування м’яса, птиці, овочевих і круп’яних виробів.

Профілактика хвороб нутрій

Система ветеринарних і ветеринарно-санітарних заходів спрямована на забезпечення нормальної роботи ферми, профілактику інфекційних та інвазійних хвороб нутрій, а також хвороб, викликаних умовами утримання, з метою отримання від нутрій продуктів і сировини високої якості.

Загальна профілактика спрямована на забезпечення високої резистентності і імунобіологічної реактивності організму звірів. Вона передбачає дотримання на фермі суворого санітарного режиму, постійного контролю якості кормів і їх повноцінності, підтримання в приміщенні оптимального мікроклімату.

По темi:  Нутрії: розведення в клітинах
Статью нашли по запросам:
  • нутрії вихід мяса
  • вихід мяса у нутрій
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top