218 | 0
Раздел: Нутрії
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 3 из 5)

Туберкульоз у нутрій

Туберкульоз у нутрій

Туберкульоз — хронічна хвороба людини і тварин, що викликається мікобактеріями роду Tuberculosis і утворюється освітою типових гранулем — туберкул.

Читайте также: Добавить бесплатно объявление Украины

Етіологія. Найбільш чутливі нутрії до зараження M. bovis, які викликають у тварин генералізований міліарний туберкульоз. Типові туберкулому макроскопически представляють собою округлі вогнища від ледь помітних неозброєним оком (субміліарні) до 1 см і більше в діаметрі (солітарні). Центральну частину туберкул займає сірувато-біла некротическая маса казеозний, сирнистий некроз, іноді з відкладенням вапна. Навколо некротичного вогнища розташовується грануляційна тканина, що складається з двох зон: внутрішньої епітеліоїдних клітин з гігантськими, зовнішньої лімфоїдних клітин.

Захворювання можуть викликати також мікобактерії людського і пташиного типу. Туберкульозні вогнища при зараженні збудником туберкульозу пташиного типу являють собою різного розміру саловідние сіро-білі вогнища, що нагадують зовні лімфоїдну тканину, що не мають в центрі вогнищ казеозного некрозу.

Симптоми. При генералізованому процесі тварини худнуть, втрачають апетит, більше лежать, гинуть з ознаками виснаження. При одиничних осередках в органах клінічні ознаки, як правило, не виявляються, а туберкулому знаходять при. забої тварин.

Паткартіна. При міліарний формі в різних органах знаходять безліч сіро — білих чітко обмежених ділянок щільної консистенції, сирнистих на розрізі. Іноді виявляють поодинокі осередки різного розміру в різних органах (нирки, надниркові залози, печінку, легені та ін.). Ці вогнища можуть мати казеозние маси в центрі (при ураженні збудником бичачого типу) або мати вигляд однорідної саловідной маси (при ураженні збудником пташиного типу).

Лікування недоцільно. Профілактика грунтується на дотриманні санітарно-гігієнічних умов утримання тварин (дотримання чистоти і проведення регулярних планових дезинфекцій в приміщенні, де містяться нутрії, недопущення до догляду за тваринами хворих на туберкульоз людей і контакту з хворим птахом і великою рогатою худобою).

По темi:  Трихоцефальоз у нутрій

Рожа у нутрій

Рожа — інфекційна хвороба, якій крім свиней хворіють і інші види тварин, у тому числі нутрії, хворіє і людина.

Етіологія. Erysipelothtix rusiopathiae широко поширена в природі. Тварини заражаються в основному аліментарним шляхом, рідше через пошкоджену шкіру і слизові оболонки. Частіше хворіють нутрії, які містяться в сараях зі свинями або в приміщеннях, де раніше містилися свині. Бешихове паличка, розмножуючись в місцях первинної локалізації (в мигдалинах, в лімфатичному апараті кишечника, в місцях пошкоджень шкіри і ін.), Утворює токсичні продукти, що викликають в організмі стан сенсибілізації. При недостатності місцевих захисних факторів, імунному дефіциті і інтенсивному накопиченні бактерій збудник проникає в лімфу та кров, в паренхіматозні органи, викликаючи розвиток токсико-септичних і алергічних змін у вигляді розладів крово- — і лімфообігу, запальних, дистрофічних і некротичних змін в органах. При важких ознаках септицемії виникають серцева недостатність, гостра застійна гіперемія і набряк легенів з летальним результатом.

Паткартіна. Печінка збільшена, краї її притуплені, колір нерівномірний: червоно-коричневий з ділянками сіро-жовтуватого (дистрофія) і темно-червоного (крововиливи) — гепатит. Селезінка збільшена, краї її притуплені, темно-червоного кольору, в’яла; зішкріб з поверхні розрізу рясний — сплено. Серцева сорочка потовщена, каламутна, з сильно кровонаповнення судин, в її порожнині знаходиться кілька мілілітрів безбарвної злегка мутнуватої рідини -серозний перикардит. Легкі рожевого кольору з синюшним відтінком, з ділянками темно-червоного кольору, з поверхні розрізу стікає слизової консистенції рожева рідина — катаральна бронхопневмонія. Лімфатичні вузли набряклі, яскраво — рожевого кольору з поверхні і на розрізі, соковиті — гострий серозний лімфаденіт.

Діагноз остаточний ставиться за результатами бактеріологічного дослідження.

Лікування антибіотиками (біцилін-3 і ін.) В терапевтичних дозах по трьох — п’ятиденному курсу і сироватка проти пики свиней.

По темi:  Як розводити нутрій

Профілактика полягає в дотриманні санітарно-гігієнічних умов утримання звірів, бажано утримувати тварин в клітинах на сітчастій підлозі.

Статью нашли по запросам:
  • как разводят нутрий в клетках
Раздел: Нутрії
Автор:
Дата:

Туберкульоз у нутрій

Вы читаете статью Туберкульоз у нутрій. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Туберкульоз у нутрій - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Туберкульоз у нутрій