Трихоцефальоз у нутрій
6175 Трихоцефальоз у нутрій

Трихоцефальоз у нутрій


Трихоцефальоз у нутрій

Трихоцефальоз – гельмінтоз, що викликається паразитуванням в товстому відділі кишечника нематод роду Trichocephalus.

Етіологія. Тіло трихоцефал довжиною до 90 мм помітно розділяється на передню, довшу і тонку частину, в якій укладено стравохід, і відносно коротку і товсту задню частину, яка містить кишечник і статеві органи. Тріхоцефали, проникаючи головним кінцем в слизову оболонку кишечника, викликають в ній запальний процес з подальшим некрозом епітелію.

Симптоми. У сильно інвазованих тварин спостерігається пригнічення, слабкість, зниження апетиту виснаження, затримку я зростанні, поніс.

Паткартіна. Основні зміни знаходять в сліпій кишці, де розташовуються тріхоцефали. Слизова оболонка сліпої кишки набрякла, потовщена, з безліччю крововиливів – гострий катаральний тифліт. При інтенсивній інвазії відзначається дистрофія печінки, нирок, міокарда, виснаження.

Лікування не розроблено. Профілактика полягає в проведенні загальних ветеринарно-санітарних заходів, зміст нутрій в будиночках на сітчастій підлозі.

Трихоцефальоз у нутрій

Стронгілоїдоз у нутрій

Стронгілоїдоз – гельмінтозних захворювання нутрій, яке викликається нематодою Strongyloides myopotamus.

Етіологія. Збудниками є дрібні гельмінти довжиною 2-6 мм, що паразитують у вигляді статевозрілих особин в тонкому відділі кишечника нутрій. Самки відкладають яйця, які з калом хворих тварин потрапляють у зовнішнє середовище, де з них через 5-15 ч вилуплюються личинки. Інвазійні личинки потрапляють в організм сприйнятливих тварин алиментарно (з кормом і водою) або шляхом активного проникнення через шкіру. В обох випадках личинки мігрують через легені господаря. У період масової міграції личинки надають механічні пошкодження органів і тканин, результатом чого можуть бути крововиливи, запальні процеси, екземи, в легких – бронхопневмонія, плеврит. Паразитування статевозрілих форм супроводжується катаром кишечника. З моменту зараження до розвитку статевозрілого гельмінта проходить 15-20 днів.

По темi:  Нутрії: розведення в клітинах

Симптоми. У хворих тварин на початку заболёванія відзначається легкий кашель, потім з’являється пронос, анемія слизових оболонок, схуднення. Молодняк досить швидко гине від виснаження, дорослі звірі – через 1-1,5 міс. від початку захворювання.

Трихоцефальоз у нутрій

Паткартіна. Блідість слизових оболонок, виснаження. Легкі нерівномірно пофарбовані: на тлі інтенсивно – рожевого забарвлення є безліч яскраво – червоних ділянок, поверхня розрізу соковита, зі слизом – гостра катаральна бронхопневмонія. Стінка тонкого відділу кишечника потовщена, слизова оболонка червоного кольору, рясно вкрита слизом – гострий катаральний ентерит.

Лікування і профілактика. Всередину призначають тібензол по 100-200 мг на 1 кг живої маси, протягом двох тижнів з перервою в середині терміну тривалістю 8 діб. Для профілактики захворювання необхідно постійно підтримувати чистоту в думках, вигулах, басейнах і містити нутрій в будиночках з сітчастою підлогою.

Гельмінтози у нутрій

Гельмінтози – захворювання, що викликаються паразитичними черв’яками (гельмінтами). У нутрій виділено 20 видів різних гельмінтів: 10 видів круглих черв’яків (нематод), 5 стрічкових (цестод) і 5 – сосальщиков (трематод).

Висока инвазированность нутрій гельмінтами, спостерігається при підлоговому утриманні. Все гельмінтози протікають хронічно. Хворі звірі худнуть, втрачають апетит, стають малорухомими і нерідко гинуть. До числа найбільш часто зустрічаються гельмінтозів відносяться трихоцефалез, стронгілоїдоз, фасциолез, дикроцеліоз, трихінельоз.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top